Ухвала
від 21.01.2025 по справі 686/1123/25
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/1123/25

Провадження № 1-кс/686/592/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2025 року м. Хмельницький

Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника володільця майна ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання заступника начальника відділення розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого відділу Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12025243000000105,

встановила:

15.01.2025 заступник начальникавідділення розслідуваннязлочинів скоєнихпроти життята здоров`яособи слідчоговідділу Хмельницькогорайонного управлінняполіції ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), із можливістю їх вилучення.

СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12025243000000105 від 11.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що «старший дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції № 1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 , призначений на посаду відповідно до наказу по особовому складу № 263 о/с від 31.08.2023,після проведення 10.01.2025 інструктажу та отримання табельної вогнепальної зброї та спеціальних засобів заступив на службу відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 55 від 10.01.2025 «Про організацію проведення спільних заходів з ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 », затвердженого начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою участі у здійсненні 11.01.2025 заходів щодо оповіщення військовозобов`язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК та СП.

Цього ж дня, майор поліції ОСОБА_6 спільно із військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_5 , перебуваючи на території речового ринку, що по АДРЕСА_2 , здійснювали заходи щодо оповіщення військовозобов`язаних осіб та резервістів, доставляння до ТЦК та СП призовників, військовозобов`язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, а також, установлення та відпрацювання осіб, які самовільно залишили військові частини та місця несення служби, осіб, які можуть бути причетними до співпраці з окупаційними військами, колабораційної, диверсійної та іншої діяльності, спрямованої проти України.

11.04.2025 близько 15 год. 00 хв. виявлений громадянин ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який в ході спілкування із працівником поліції та представником ІНФОРМАЦІЯ_5 поводився агресивно і не реагував на законні вимоги працівника поліції щодо пред`явлення військово-облікових документів.

Після цього, не пред`явивши жодних військово-облікових документів, без будь-якого попередження ОСОБА_7 вчинив спробу втечі з місця події, однак, за декілька метрів був зупинений силами працівника правоохоронного органу та військовослужбовця ІНФОРМАЦІЯ_5 , які його наздогнали та застосовували відносно нього заходи фізичного примусу.

11.01.2025 близько 15 год. 10 хв. ОСОБА_7 , перебуваючи на території речового ринку, що по АДРЕСА_2 , усвідомлюючи, що перед ним знаходиться працівник правоохоронного органу в форменому одязі при виконанні своїх службових обов`язків, з метою заподіяння майору поліції ОСОБА_6 тілесних ушкоджень, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та свідомо бажаючи їх настання, розпочав активно фізично протидіяти останньому, а саме штовхати працівника поліції руками, шарпати за формений однострій, при цьому завдав своєю правою рукою один удар в область центральної частини підборіддя потерпілого.

В свою чергу, ОСОБА_7 , не реагуючи на законні вимоги працівника правоохоронного органу майора поліції ОСОБА_6 щодо припинення протиправних дій, продовжуючи реалізовувати свій протиправний злочинний умисел, спрямований на заподіяння працівнику правоохоронного органу тілесних ушкоджень, умисно наніс один удар кулаком правої руки в ділянку пальців лівої руки старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції відділення поліції № 1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_6 , після чого покинув місце події.

Внаслідок вказаних вище умисних протиправних дій ОСОБА_7 спричинив потерпілому ОСОБА_6 тілесні ушкодження у вигляді: закритого вивиху середньої фаланги 4-го пальця лівої кисті в другому між-фаланговому суглобі, підшкірного крововиливу 1-го пальця лівої кисті, а також, садна шкіри центральної частини підборіддя, яке за своїм характером відноситься до категорії ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень, що не спричиняють короткочасного розладу здоров`я чи незначної стійкої втрати працездатності, а мають незначні скороминущі наслідки, згідно «Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» наказу МОЗ України № 6 від 17.01.1995 року «Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України».

Потерпілим у даному кримінальному провадженні є громадянин ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_7 , який є діючим працівником сектору превенції ВнП № 1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області.

Згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що після отримання тілесних ушкоджень потерпілий ОСОБА_6 з 13.01.2025перебував на лікуванні в ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, у тому числі проведення судової-медичної експертизи виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого (історія хвороби) ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_8 , який знаходився на лікуванні в ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 ».

Слідчий у судове засідання не з`явився, однак у його клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Крім того, слідчий просить розглянути це клопотання за відсутності володільця вказаних документів.

У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про розгляд клопотання з викликом особи, у володінні якої вони знаходяться.

Представник володільця документів - ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судовому засіданні повідомив, що ОСОБА_6 лікується у ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заведена медична картка. Не заперечує проти тимчасового доступу до медичної карти хворого (історії хвороби) ОСОБА_6 , оскільки це потрібно для потреб досудового розслідування.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У п. 2 ч. 1 ст.162КПКУкраїни визначено,щодоохоронюваної закономтаємниці,якаміститьсяв речахідокументах,належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що під час розгляду клопотання слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки нададуть можливість забезпечити проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні для встановлення ступеня тяжкості отриманих ОСОБА_6 тілесних ушкоджень.

Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести у ході досудового розслідування кримінального провадження.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. З матеріалів клопотання слідує, що необхідність вилучення оригіналів документів обумовлене потребою призначення судово-медичної експертизи, а тому є підстави для надання розпорядження щодо можливості вилучення оригіналів документів.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; існування обґрунтованої підозри щодо вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, яка доведена слідчим належними засобами доказування; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим,уповноваженим наздійснення досудовогорозслідування укримінальному провадженні№12025243000000105від 11.01.2025,а саме: ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналів, які перебувають у володінні ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), а саме до медичної карти хворого (історії хвороби) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Уповноваженим службовим особам ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати вказані документи.

Ухвала діє по 19 березня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124566607
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/1123/25

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 15.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 15.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні