Справа № 577/6103/24
Провадження № 2/577/117/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" січня 2025 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Кравченка В.О.
за участю секретаря
судового засідання Цуканової О.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання адвоката Юсан Інни Олександрівни, яка представляє інтереси позивача ОСОБА_1 , про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Конотопський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виключення відомостей з актового запису про народження дитини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 у поданому позові просить постановити судове рішення про виключення відомостей про нього, як батька з актового запису № 402, вчиненого 12.07.2016 року Конотопським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Конотопському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На передодні підготовчого засідання представник позивача за ордером адвокат Юсан І.О. подала уточнене клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи з метою визначення чи являється ОСОБА_1 біологічним батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Проведення експертизи просить доручити експертам ДЕРЖАВНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ УСТАНОВИ «КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ». Розгляд клопотання здійснити за відсутності сторони позивача.
Представник відповідача за ордером адвокат Андрющенко А.В. подала відзив у якому просить відмовити у задоволенні вимог та стягнути з позивача понесені відповідачем судові витрати. У додатково поданій заяві вказала, що не заперечує призначенню судової молекулярно-генетичної експертизи у визначеному позивачем закладі з покладенням витрат на останнього. Розгляд цього питання провести за відсутності сторони відповідача.
Суд, ознайомившись з письмовими доводами сторін, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Обставина, яку ОСОБА_1 прагне з`ясувати в результаті проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, має істотне значення для правильного розгляду цивільної справи, її перевірка потребує спеціальних знань в галузі генетики. Відтак, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи необхідно призначити судову молекулярно-генетичну експертизу.
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи (ст. 104 ЦПК).
Згідно із правозастосовними орієнтирами викладеними у п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» - питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судової молекулярно-генетичної.
У відповідності до вимог ч. 3, 4 ст. 139 ЦПК, експерт, спеціаліст чи перекладач отримують винагороду за виконану роботу, пов`язану зі справою, якщо це не входить до їхніх службових обов`язків. Суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Враховуючи, що для підтвердження чи спростування біологічного батьківства необхідні спеціальні знання, суд дійшов переконання про задоволення клопотання та необхідності призначення судової молекулярно-генетичної експертизи для підтвердження наявності чи відсутності кровного споріднення між позивачем ОСОБА_1 та дитиною ОСОБА_4 .
Доручення проведення експертизи у запропонованому позивачем закладі стороною відповідача не оспорюється.
Оскільки, для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103, 252, 253, 258-261 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Уточнене клопотання адвоката Юсан Інни Олександрівни, яка представляє інтереси позивача ОСОБА_1 , про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи задовольнити.
Призначити по справі судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1) Чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) біологічним батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 , місце народження Україна Сумська область м. Конотоп, актовий запис № 402 від 12.07.2016 року, місце державної реєстрації Конотопський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Конотопському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції).
Проведення судової молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам ДЕРЖАВНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ УСТАНОВИ «КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ» (03038 м. Київ вул. Докучаєвська, 4, код ЄДРПОУ 23698049) попередивши про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Про день та час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити сторін по справі та зобов`язати з`явитися до експертів.
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України. Роз`яснити, що уразі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі зупинити до отримання висновку судової молекулярно-генетичної експертизи.
Оплату за проведення судової молекулярно-генетичної експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 (контактний телефон представника позивача адвоката Юсан Інни Олександрівни 093-197-46-27, 097-192-61-38; представника відповідача адвоката Андрющенко Анна Володимирівна 068-251-21-19; експертної установи 093-512-09-32).
Відповідно до п. 3.8. «Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затвердженої Наказом МОЗ України №6 від 17.01.1995 року, проведення експертизи повинно бути закінчено протягом одного місяця з дня отримання від суду всіх необхідних матеріалів, тобто з дня відбору зразків крові та оплати вартості проведення експертизи.
Ухвала суду, в частині зупинення провадження у справі, може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання.
СуддяВ. О. Кравченко
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124578570 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Кравченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні