Єдиний унікальний номер: 448/1175/24
Провадження № 1-кп/448/58/25
У Х В А Л А
судового засідання
21.01.2025 м. Мостиська
Мостиський районний суд Львівської області у складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
провівши відкрите судове засідання в залі суду в м. Мостиська, по кримінальному провадженню внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024141230000161 від 19.06.2024 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190 КК України,
розглянувши клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про залучення захисника
учасники справи:
прокурор - ОСОБА_4 ,
обвинувачений - ОСОБА_3 ,
представник потерпілого Кредитної спілки «Самопоміч» - не з`явився
перебуваючи в нарадчій кімнаті, постановив ухвалу про наступне:
І. Суть клопотання, що вирішується
1. В провадженні Мостиського районного суду Львівської області перебуває на розгляді кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12024141230000161 від 19.06.2024 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190 КК України, яке надійшло до суду 01.07.2024.
2. Обвинувачений ОСОБА_3 заявив клопотання, в якому просить доручити відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити йому адвоката для здійснення захисту за призначенням на підставі п.2 ч.1 ст. 49 КПК України.
ІІ. Позиція учасників справи
3. Прокурор в судовому засіданні не заперечила проти задоволення клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 , вважає необхідним надати обвинуваченому ОСОБА_3 захисника для додержання його права на захист.
4. Представник потерпілого Кредитної спілки «Самопоміч» - ОСОБА_5 подав заяву, в якій просив проводити розгляд справи без його участі.
ІІІ. Встановлені Судом обставини та висновок Суду
5. Однією із основних засад кримінального провадження, згідно до п. 13 ч. 1 ст. 7 КПК України, є забезпечення права на захист. Право підозрюваного, обвинуваченого на захист є конституційною гарантією, яка закріплена положеннями статей 59, 63 Конституції України.
Необхідно зауважити, що відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» безоплатна вторинна правнича допомога це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
6. Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», оцінка якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної первинної правничої допомоги здійснюється за зверненням органів місцевого самоврядування, а безоплатної вторинної правничої допомоги - за зверненням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів.
7. Відповідно до ч.1 ст. 48 КПК України захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні.
8. Згідно з п.2 ч.1 ст.49 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.
9. Згідно ч.2 ст.49 КПК України у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
10. Так, в судовому засіданні встановлено, що обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, у зв`язку з неможливістю самому забезпечити собі захисника та просить забезпечити захисника за рахунок держави, доручивши відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити йому адвоката для здійснення захисту за призначенням на підставі ст. 49 КПК України.
11. Згідно зі ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.
12. Відповідно до ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини від 1950 року кожна людина, обвинувачена у вчиненні кримінального злочину має право захищати себе особисто чи використовувати правову допомогу захисника на свій власний вибір, або, якщо вона не має коштів для оплати правової допомоги захисника, одержувати таку допомогу безкоштовно, якщо цього вимагають інтереси правосуддя.
13. Враховуючи наведені норми та встановлені обставини,Суд приходить до переконання, що обвинуваченому необхідно призначити захисника через Західний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги, який відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», наказу Міністерства юстиції України від 02.07.2012 №968/5 уповноважений на надання правової допомоги особам, затриманим в адміністративному та кримінально-процесуальному порядку, а також забезпечує участь захисника за призначенням.
14. На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання обвинуваченого повністю та зобов`язати Західний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги надати ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.190 КК України захисника для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття до Мостиського районного суду Львівської області для участі у судовому засіданні, завчасно ознайомившись із матеріалами кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 49, 54, 369-372 КПК України, суд,
постановив:
1. Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про залучення захисника - задовольнити повністю.
2. Зобов`язати Західний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги надати ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчинені кримінальних правопорушень за ч.5. ст. 27, ч.3 ст. 358, ч.4 ст.358, ч.1 ст. 190 КК України, захисника для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття до Мостиського районного суду Львівської області для участі у судовому засіданні.
3. Судове засідання у справі відкласти на 21 лютого 2025 року на 14 годину 30 хвилин для участі адвоката за призначенням.
4. Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги забезпечити прибуття адвоката в судове засідання для участі у кримінальному провадженні.
5. Зобов`язати захисника завчасно прибути до суду і ознайомитись з матеріалами кримінального провадження для забезпечення готовності до судового розгляду.
6. Копію даної ухвали невідкладно направити до Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги (6003, м.Тернопіль, вул. За Рудкою, 33, офіс 603, e-mail: order@legalaid.te.ua) для негайного виконання, іншим учасникам процесу до відома.
7. Скерувати копію ухвали Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області на електронну адресу (e-mail: order@legalaid.te.ua).
8. Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала суду проголошена 21.01.2025.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124581102 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Мостиський районний суд Львівської області
Гіряк С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні