Єдиний унікальний номер: 375/49/25
Провадження № 2-о/379/17/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2025 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін В.І., розглядаючи питання відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 ,
заінтересовані особи: ОСОБА_2 ,
служба у справах дітей та сім`ї Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області,
служба у справах дітей та сім`ї Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області,
про усиновлення,
У С Т А Н О В И В :
Заявник 10.01.2025 звернувся до Рокитнянського районного суду Київської області з даною заявою.
На підставі розпорядження в.о.голови суду № 375/46/25/240/2025 від 13.01.2025, зазначену справу на підставі п. 2.3.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, п. 2 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передано на розгляд до Таращанського районного суду Київської області, як найбільш територіально наближеного, оскільки станом на 13.01.2025 в Рокитнянському районному суді Київської області відсутні присяжні, повноваження яких не закінчилися.
21.01.2025 матеріали цивільної справи надійшли до Таращанського районного суду Київської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.01.2025, головуючим у даній справі визначено суддю Зінкіна В.І. Крім того, відповідно до протоколу автоматичного визначення присяжних від 21.01.2025, основними присяжними визначено - Костенко Л.О., Гожого В.М.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Окрім того, згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Дослідивши зміст даної заяви та доданих до неї документів, суд дійшов висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: 1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; 2) медичний висновок про стан здоров`я заявника; 3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; 4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; 5) інші документи, визначені законом.
Проте, в порушення вимог п. 5 ч. 2 ст. 311 ЦПК України та пунктів 3, 5 ч. 1 ст. 212 СК України до заяви не додані документи на підтвердження того, що заявник не позбавлявся батьківських прав; не перебуває на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркотичному диспансері; не долучено довідки з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копії декларації про доходи, що є обов`яковою вимогою згідно положень ЦПК України, та є однією з підстав, яку суд оцінює при ухваленні рішення про усиновлення та платоспроможність заявника щодо утримання дітей.
Крім цього, відповідно до ч. 7 ст. 314 ЦПК України, усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.
Заявником у заяві не зазначено як заінтересовану особу орган державної реєстрації актів цивільного стану, якому повинно бути надіслано рішення суду для внесення змін до актового запису про народження усиновлених дітей.
Також, згідно зі статті 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи й установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією України й законами України, а також на те, що відповідно до ст. 26 цього Закону скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України на всій території України з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався і діє натепер.
Указом Президента України №69/2022 від 24.02.2022, який затверджений Верховною Радою України, було оголошено загальну мобілізацію.
Стаття 65 Конституції України визначає захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів обов`язком громадян України.
Приписами ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено перелік осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Згідно з абзацом 1 частини 5 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин (військовозобов`язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов`язаних, резервістів Служби зовнішньої розвідки України - відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов`язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
З урахуванням того, що заявник є особою призовного віку, рішення у справі може вплинути на виконання заявником покладених на нього Конституцією та Законами України військових обов`язків, до участі у справі у якості заінтересованої особи має бути залучений відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Готуючи офіційні документи різних видів, слід дотримуватися єдиних вимог до їхнього оформлення, структури та змісту, які встановлюються нормативними актами та державними стандартами. Відповідно до ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації» затвердженні вимоги до оформлювання документів, які скеровуються до державних органів, в тому числі і до суду. Згідно з цим стандартом відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч зазначеним вимогам заявником до заяви долучені копії документів, які належним чином не завірені, а саме копії: паспорта та картки про присвоєння РНОКПП, посвідчення учасника бойових дій заявника, паспорта ОСОБА_1 .
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до частин 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору та надасть суду відповідний платіжний документ, - позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною і підлягає поверненню позивачеві.
Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи наведені вище недоліки заяви, суддя вважає за необхідне надати заявнку десятиденний строк з дня вручення йому цієї ухвали для усунення вказаних недоліків у спосіб:
залучення у якості заінтересованих осіб - органу державної реєстрації актів цивільного стану, територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
надання суду:
документів на підтвердження того, що заявник не позбавлявся батьківських прав; не перебуває на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркотичному диспансері;
довідки з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копії декларації про доходи;
належним чином завірених копій: паспорта та картки про присвоєння РНОКПП, посвідчення учасника бойових дій заявника, паспорта ОСОБА_1 ;
подання заяви в новій редакції із зазначенням в ній необхідних заінтересованих осіб, так копій заяви в новій редакції з додатками відповідно до кількості заінтересованих осіб.
На підставі наведеного та керуючись статтями 4, 10, 95, 175, 177, 184, 185, 260, 261, 294, 311, 314, 353 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , служба у справах дітей та сім`ї Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, служба у справах дітей та сім`ї Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, про усиновлення - залишити без руху та надати заявнику десятиденний строк з дня вручення ухвали на усунення вказаних у ній недоліків.
Роз`яснити заявнику, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, - заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України http://tr.ko.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124585444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні