Ухвала
від 18.11.2024 по справі 752/1690/24
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/1690/24

Провадження № 1-кс/752/6985/24

У Х В А Л А

Іменем України

18 листопада 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м. Києва клопотання представника потерпілого у кримінальному провадженні №42023100000000513 ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 , відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.10.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді надійшло клопотання представника потерпілої у кримінальному провадженні №42023100000000513 ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_3 про арешт майна, в якому вона просить накласти арешт на корпоративні права (частки в статутному капіталі ТОВ "Терра да Боско Україна" (код ЄРДПОУ 42798879), що належать Комерційному деревообробному підприємству та постачальнику послуг "Терра да Боско" (Угорщина)- 51% (п`ятдесят один відсоток) та ОСОБА_5 - 49% (сорок дев`ять відсотків), шляхом заборони органам державної реєстрації на внесення будь-яких реєстраційних змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських фомувань, стосовно ТОВ "Терра да Боско Україна" (код ЄРДПОУ 42798879).

Представник потерпілої особи в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце засідання повідомлялась належним чином, надала заяву про розгляд клопотання про арешт майна без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Слідча просила розглянути клопотання за її відсутності та просила його задовольнити.

Прокурор в судове засідання не з`явився.До початку розгляду клопотання подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, просив відмовити в задоволенні клопотання.

Вивчивши клопотання та матеріали, якими воно обгрунтовується, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції України в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023100000000513 від 17.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

З посиланням на п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України з метою забезпечення

відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), потерпіла просить накласти арешт на корпоративні права в ТОВ "Терра да Боско Україна", оскільки, як вказує потерпіла, незастосування зазначених заборон може призвести до відчуження вказаного майна.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

У клопотанні цивільного позивача у кримінальному провадженні про арешт майна підозрюваного, обвинуваченого, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, третіх осіб для відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, повинно бути зазначено: розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір позовних вимог; докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди.

Частиною 1 статті 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 6 ст. 170 КПК у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної оосби, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження провадження, за наявності обгрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обгрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отриманя юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно положень ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Як убачається з наданих матеріалів клопотання, у кримінальному провадженні № 42023100000000513 визнано потерпілою ОСОБА_4 .

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_4 заявлено цивільний позов до ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , про відшкодування моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення про відшкодування моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення на суму 10 000 000,00 грн.

Беручи до уваги наведене, слідчий суддя приходить висновку, що цивільним позивачем в клопотанні доведено, що з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, виникла необхідність в арешті майна.

За таких обставин, керуючись ст. ст. 170, 172, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання задовольнити.

2. Накласти арешт на корпоративні права (частки в статутному капіталі ТОВ "Терра да Боско Україна" (код ЄРДПОУ 42798879), що належать Комерційному деревообробному підприємству та постачальнику послуг "Терра да Боско" (Угорщина) - 51% (п`ятдесят один відсоток) та ОСОБА_5 - 49% (сорок дев`ять відсотків) із забороною на внесення будь-яких реєстраційних змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських фомувань щодо часток у ТОВ "Терра да Боско Україна" (код ЄРДПОУ 42798879).

3. На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124587536
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —752/1690/24

Ухвала від 13.02.2025

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні