ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"22" січня 2025 р. м. УжгородСправа № 907/44/25
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , с. Мала Розтока, Хустського району
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Державний Земельний банк», м. Київ
про скасування рішення та зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідача про скасування рішення ТОВ «Державного Земельного банку» від 20.12.2024 про відмову у підписанні договору суборенди землі з переможцем земельних торгів, що проводилися в електронній системі Прозорро.Продажі 25.11.2024, у формі електронного аукціону за лотом № 868 ID LRE001-UA-20241024-69992, ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП (ІПН) НОМЕР_1 ) та зобов`язання відповідача підписати договір суборенди землі з переможцем земельних торгів, що проводилися в електронній системі Прозорро.Продажі 25.11.2024, у формі електронного аукціону за лотом № 868 ID LRE001-UA-20241024-69992, ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП (ІПН) НОМЕР_1 ).
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, згідно приписів частини 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із підпункту 1 та 2 пункту 2 статті 4 Закону за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання вимоги немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з абзацом третім статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 1 січня 2025 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3 028,00 грн.
Предметом позову у цій справі є дві вимоги немайнового характеру.
Суд зазначає, що Заявником подано суду докази сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн.
З урахуванням предмета заявлених позовних вимог, які носять немайновий характер, враховуючи, що позовну заяву подано позивачем через систему «Електронний суд» позивачу слід було сплатити судовий збір за подання цього позову в розмірі 4 844,8 грн.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається, в порушення вказаних норм позивачем у позовній заяві не зазначено повного найменування сторін.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , с. Мала Розтока, Хустського району- без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання відповідних документів.
Ухвала набирає законної сили 22.01.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Ремецькі О.Ф.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124589467 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ремецькі О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні