Ухвала
від 22.01.2025 по справі 908/171/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 6/9/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

22.01.2025 Справа № 908/171/25

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Федько Олександри Анатоліївни, розглянувши матеріали

позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» (04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 14)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКИЙ ТИТАНО-МАГНІЄВИЙ КОМБІНАТ» (69600, м. Запоріжжя, вул. Теплична, буд. 18)

про стягнення грошової суми,

УСТАНОВИВ:

20.01.2025 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява вх. №189/08-07/25 (документ сформований в системі «Електронний суд» 17.01.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЗЬКИЙ ТИТАНО-МАГНІЄВИЙ КОМБІНАТ» про стягнення суми 3 492 808,19 грн, яка складається з: 564 798,33 грн 3% річних та 2 928 009,86 грн інфляційні втрати.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 20.01.2025, здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/171/25 та визначено до розгляду судді Федько О.А.

Підставою для звернення з позовом визначено наявність у відповідача заборгованості за придбану електричну енергію для врегулювання небалансів у січні 2022 року по Договору №БГ-21/322 від 10.09.2021 в сумі 6 473 748,84 грн, яка встановлена рішенням Господарського суду Запорізької області від 11.11.2022 по справі №908/1045/22. Вказаним рішенням суду з відповідача на користь позивача стягнуто суму заборгованості в розмірі 6 473 748,84 грн та витрати по сплаті судового збору в розмірі 97 106,23 грн. Додатковим рішенням Господарського суду Запорізької області від 30.11.2022 по справі №908/1045/22 стягнуто з ТОВ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ТИТАНО-МАГНІЄВИЙ КОМБІНАТ» на користь ТОВ «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 73800,00 грн. Зазначені вище грошові зобов`язання відповідачем не виконані, виконавчі провадження з примусового виконання рішення та додаткового рішення по справі №908/1045/22 зупинені в день їх відкриття на підставі п. 12 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження». Ураховуючи наявність у відповідача грошового зобов`язання позивач, керуючись положеннями ст. 625 ЦК України, нарахував та просить стягнути з ТОВ «ЗТМК»:

-3% річних в розмірі 554 436,68 грн за загальний період з 23.02.2022 по 31.12.2024 та інфляційні втрати в розмірі 2 897 005,63 грн за загальний період березень 2022 по грудень 2024, нарахованих за прострочення виконання грошового зобов`язання зі сплати вартості електричної енергії для врегулювання небалансів у січні 2022 року;

-3% річних в розмірі 5 970,04 грн за загальний період з 14.12.2022 по 31.12.2024 та інфляційні втрати в розмірі 17 961,51 грн за період з грудня 2022 по грудень 2024 за прострочення виконання грошового зобов`язання з відшкодування витрат по сплаті судового збору на підставі рішення Господарського суду Запорізької області від 11.11.2022 по справі №908/1045/22;

- 3% річних в розмірі 4 391,61 грн за загальний період з 07.01.2023 по 31.12.2024 та інфляційні втрати в розмірі 13 042,72 грн за період з січня 2023 по грудень 2024 за прострочення відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, на підставі додаткового рішення Господарського суду Запорізької області від 30.11.2022 по справі №908/1045/22.

Правові підстави позову: ч. 2 ст. 625 ЦК України.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом частини 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі судом не встановлено.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Згідно з частинами 1, 3 та 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення (ч. 7 ст. 12 ГПК України).

Ураховуючи ціну позову (3 492 808,19 грн), яка перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025 1514000,00 грн. (3028х500), ця справа належить до переліку справ, що підлягають розгляду виключно за правилами загального позовного провадження.

Частинами 1,5 ст. 197 ГПК України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Позивачем за текстом позовної заяви викладено клопотання про надання представнику ТОВ «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» - адвокату Литвинову Володимиру Володимировичу, можливість брати участі у всіх судових засіданнях по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Ураховуючи викладене, наявність у суду технічної можливості, суд задовольняє заяву позивача про проведення всіх судових засідань у справі № 908/171/25, в режимі відеоконференції для участі представника ТОВ «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» адвоката Литвинова Володимира Володимировича поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Станом на 01.01.2025 в учасників справи наявні зареєстровані Електронні кабінети у підсистемі «Електронний суд» ЄСІКС.

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою. (ч. 7 ст. 6 ГПК України).

Згідно з положеннями п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Керуючись ст.ст. 6, 12, 162, 164, 176, 182, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №908/171/25. Присвоїти справі номер провадження 6/9/25.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 20.02.2025 о/об 10 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул.Гетьманська, буд. 4, корпус 1.

Номер зали судового засідання буде повідомлено додатково - відповідна інформація розміщується в день судового засідання на інформаційному стенді списків справ, призначених до розгляду, розташованому на першому поверсі приміщення суду (1 корпус).

4. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

Здійснювати проведення підготовчого засідання 20.02.2025 о 10 год.00 хв. у справі № 908/171/25 та усіх інших судових засідань у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП» адвоката Литвинова Володимира Володимировича та підсистеми відеоконференцзв`язку за посиланням vkz.court.gov.ua.

Представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП»: мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу (з фотографією), а також документи на підтвердження повноважень представника.

5. Встановити відповідачу строк для подання до суду:

- відзиву на позов із доказами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали;

- заперечень на відповідь на відзив з документами, що підтверджують надіслання заперечень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

6. Встановити позивачу строк для подання до суду: відповіді на відзив із документами, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відзиву.

7. Роз`яснити учасникам справи, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).

8. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України.

Рекомендувати учасникам справи подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст. ст. 169, 170 ГПК України).

Учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України).

Звернути увагу учасників по справі, що документи суду слід надавати в оригіналі для огляду та в копіях, належним чином завірених, для долучення до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 9 ст. 80 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала підписана 22.01.2025.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.А. Федько

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124589512
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —908/171/25

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федько О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні