Рішення
від 22.01.2025 по справі 172/1824/24
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 172/1824/24

Провадження № 2/172/806/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.01.2025 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Битяка І.Г. за участі секретаря судового засідання Голубенко Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка у відсутність сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Гірської міської військової адміністрації Сєвєродонецькогорайону Луганськоїобласті про визнання права власності на нерухоме майно, -

В С Т А Н О В И В

До суду надійшов вищевказаний позов. В обґрунтування позовних вимог представник позивача ОСОБА_4 вказує, що позивачі згідно зі свідоцтвом про право власності на житло від 28.09.2000 року є власниками квартири АДРЕСА_1 . Договір зареєстровано у Первомайському міському госпрозрахунковому бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис в реєстрову книгу за реєстром № 3659/23. Відповідно до технічного паспорту квартира має житлову площу 16,0 кв.м. Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відсутні відомості щодо зареєстрованого права власності на вказану квартиру. З метою реєстрації права власності на нерухоме майно позивачі звернулися до державного реєстратора, однак останній своїм рішенням від 13.12.2023 року відмовив у вчинені реєстраційних дій, так як на вказане нерухоме майно відсутні необхідні відомості про реєстрацію речових прав, а також не можливо отримати інформацію з БТІ про зареєстровані права до 01 січня 2013 року у зв`язку з тим, що архіви знаходяться на тимчасово окупованій території України. Таким чином, позивачі не можуть розпорядитися своїм майном, зокрема подати заяви на компенсацію за пошкоджені та знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Просить суд визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 ; визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 ; визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 ; судові витрати просить покласти на позивачів.

Ухвалою від 16.10.2024 року провадження у справі відкрито та постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Представник позивачів ОСОБА_4 надав суду заяву про розгляд справи у відсутність позивачів та їх представника, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Відповідач надав заяву про розгляд справи у відсутність представника Гірської міської військової адміністрації, оскільки претензій майнового характеру до позивача відповідача не має, справу просить розглянути всебічно та об`єктивно, ухваливши рішення суду відповідно до чинного законодавства.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріалисправисуд приходить до такого.

Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно зі ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом (ч. 1 ст. 328 ЦК України).

Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним. Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону (ст. 334 ЦК України).

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо не право оспорюється або не визнається іншою особою.

Пунктом 37 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 07.02.2014 року «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» передбачено, що з урахуванням положень частини першої статті 15 та статті 392 ЦК власник майна має право пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно зі свідоцтвом про право власності на житло від 28.09.2000 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 є власниками квартири АДРЕСА_1 . Частка кожного з власників складає по 1/3. Договір зареєстровано у Первомайському міському госпрозрахунковому бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис в реєстрову книгу за реєстром № 3659/23.

Відповідно до технічного паспорту квартира має житлову площу 16,0 кв.м.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відсутні відомості щодо зареєстрованого права власності на вказану квартиру.

З метою реєстрації права власності на нерухоме майно позивачі звернулися до державного реєстратора прав на нерухоме майно Здолбунівської міської ради Рівненської області, однак останній своїм рішенням від 13.12.2023 року відмовив у вчинені реєстраційних дій, так як на вказане нерухоме майно відсутні необхідні відомості про реєстрацію речових прав, а також не можливо отримати інформацію з БТІ про зареєстровані права до 01 січня 2013 року у зв`язку з тим, що архіви знаходяться на тимчасово окупованій території України.

За змістом статей 12, 13, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених фізичними або юридичними особами вимог і на підставі наданих ними доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно зі статтею 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Аналізуючи вищевикладені доводи, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 15, 317, 319, 328, 334, 392 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 89, 211, 247, 259, 263 ЦПК України, -

У Х В А Л И В

1. Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Гірської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганськоїобласті про визнання права власності на нерухоме майно задовольнити.

2. Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 .

3. Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 .

4. Визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_2 .

5. Судові витрати залишити за позивачами.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.Г. Битяк

СудВасильківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124590052
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —172/1824/24

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні