Ухвала
від 22.01.2025 по справі 910/13002/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.01.2025Справа № 910/13002/24

Господарський суд міста Києва у складі: головуючого - судді Князькова В. В., за участю секретаря судового засідання Рєпкіної Ю.Є., розглянувши у підготовчому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Український науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут підприємств м`ясної і молочної промисловості "УКРНДІМ`ЯСОМОЛПРОМ", м.Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний авіаційний центр підготовки", м. Київ

про стягнення 70 376,66 грн,

За участю представників:

від позивача: не з`явився від відповідача: не з`явився ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Український науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут підприємств м`ясної і молочної промисловості "УКРНДІМ`ЯСОМОЛПРОМ" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний авіаційний центр підготовки" про стягнення основного боргу в сумі 87125 грн, штрафу в розмірі 31365 грн, 3% річних в сумі 965,51 грн та інфляційних втрат в сумі 3196,15 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх обов`язків за договором оренди №16 від 01.03.2024 в частині внесення авансового (забезпечувального платежу) та оплати оренди за червень, липень, серпень, вересень та жовтень 2024.

Ухвалою від 25.10.2024 відкрито провадження у справі; визнано справу малозначною; постановлено розгляд справи здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

05.11.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди.

12.11.2024 до позивачем було подано заяву про долучення документів до спільної заяви сторін про затвердження мирової угоди.

13.11.2024 позивачем подано заяву про залишення без розгляду вказаної вище спільної заяви сторін про затвердження мирової угоди з огляду на виникнення потреби в уточненні її умов.

За приписами частин 1, 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

При цьому, особа вільно розпоряджається своїм право на доступ до суду в межах, встановлених процесуальним законодавством.

Статтею 14 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Враховуючи наведене вище, спільна заява позивача та відповідача, яка була подана до суду 05.11.2024 була залишена без розгляду.

13.11.2024 до суду надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди, зі змісту якої вбачається, що сторонами врегульовано питання частини предмету спору, а саме заборгованості на суму 69700 грн.

Частиною 7 статті 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу (ч. ч. 1, 2 ст. 192 Господарського процесуального кодексу України).

З метою з`ясування правової позиції сторін стосовно решти предмету позовних вимог, сплата якої не є такою, що врегульована сторонами у мировій угоді, судом було призначено судове засідання у справі на 04.12.2024.

20.11.2024 на адресу суду надійшла зава позивача про зменшення розміру позовних вимог до 105 226,66 грн.

21.11.2024 на адресу суду надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди. Паперовий примірник мирової угоди надійшов до суду 25.11.2024, якою фактично сторонами врегульовано сплату лише частини предмету спору.

Представники сторін у судове засідання 04.12.2024 не з`явились, проте, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Ухвалою від 04.12.2024 судом постановлено здійснювати розгляд справи №910/13002/24 за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання у справі на 22.01.2025.

24.12.2024 представником позивача було подано заяву про зменшення позовних вимог та заявлено про стягнення з відповідача основного боргу в сумі 34 850 грн, штрафу в сумі 31 365 грн, 3% річних в розмірі 965,51 грн та інфляційних втрат в сумі 3196,15 грн. Вказана заява прийнята судом як така, що відповідає приписам ст.46 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 22.01.2025 судом було розглянуто та відмовлено в задоволенні спільної заяви сторін про затвердження мирової угоди від 21.11.2024 з урахуванням такого.

Відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.

Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: 1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Мирова угода - це договір, який укладається сторонами з метою припинення спору, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не призводить до вирішення спору по суті, сторони досягнувши угоди між собою, припиняють спір.

Мирова угода має стосуватися лише прав та обов`язків сторін та вимог, що були предметом спору. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Як вбачається зі змісту наданої суду мирової угоди, її предметом є врегулювання спірних питань, що є предметом розгляду по справі Господарського суду міста Києва № 910/13002/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Український науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут підприємств м`ясної і молочної промисловості "УКРНДІМ`ЯСОМОЛПРОМ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний авіаційний центр підготовки" про стягнення заборгованості в розмірі 105226,66 грн.

У п.3 мирової угоди вказано, що відповідач станом на день підписання мирової угоди визначає заборгованість перед позивачем за договором оренди №16 від 01.03.2024 в розмірі 52 275 грн.

У пункті 4 мирової угоди контрагентами визначено графік сплати заборгованості.

Пунктом 5 мирової угоди визначено, що позивач повністю відмовляється від своїх позовних вимог в частині, що лишилась, а саме 52 951,66 грн, з них основний борг (авансовий платіж (забезпечувальний платіж) за останній місяць оренди за договором оренди №16 від 01.03.2024 17425 грн. штраф 31365 грн., 3% річних від простроченої суми 965,51 грн, інфляційне збільшення простроченого грошового зобов`язання 3196,15 грн.

Проте, як вказувалось вище, судом було прийнято заяву позивача про зменшення позовних вимог, в якій заявлено про стягнення з відповідача основного боргу в сумі 34 850 грн, штрафу в сумі 31 365 грн, 3% річних в розмірі 965,51 грн та інфляційних втрат в сумі 3196,15 грн.

Тобто, фактично зміст мирової угоди не відповідає змісту правовідносин, які є предметом спору у справі. Зокрема, фактично мировою врегульовано питання сплати боргу більшого, ніж позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Український науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут підприємств м`ясної і молочної промисловості "УКРНДІМ`ЯСОМОЛПРОМ".

В контексті означеного, суд звертає увагу на те, що ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом, а отже, затвердження останньої може призвести до порушення прав та законних інтересів відповідача, яким, за даними позивача, частково погашено заборгованість.

За таких обставин, суд дійшов висновку щодо відмови в задоволенні спільної заяви сторін про затвердження мирової угоди від 21.11.2024.

Враховуючи, що судом здійснено усі необхідні та достатні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, з огляду на відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання та доцільність закриття підготовчого провадження й призначення розгляду справи по суті.

Керуючись ст. 46, ст. 177-185, ст. 192, п. 4 ч. 1 ст. 231, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні спільної заяви сторін про затвердження мирової угоди від 21.11.2024 у справі №910/13002/24.

2. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.

3. Розгляд справи по суті призначити на 05.02.25 об 11:50 год. Повідомити про дату, час та місце розгляду справи представників учасників справи. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань №41 (корпус «В»).

У судовому засіданні підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали складено та підписано 22.01.2025.

Суддя В. В. Князьков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124590615
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди

Судовий реєстр по справі —910/13002/24

Ухвала від 05.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 25.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні