Ухвала
від 21.01.2025 по справі 130/142/25
ЖМЕРИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/130/593/2025

130/142/25

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

21.01.2025 р. м. Жмеринка

Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія управління активами»</a>, третя особа: Жмеринський відділ державної виконавчої служби у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області надійшла вищевказана позовна заява.

Згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями, для розгляду цієї справи визначено суддю Заярного А.М.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку про необхідність передання справи за підсудністю, виходячи з наступного.

Позивач визначаючи підсудність, керувався ч. 12 ст. 28 ЦПК України, про що зазначено у позовній заяві.

Згідно з ч. 12 ст. 28 ЦПК України, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» - місце виконання рішення - приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника.

Таким чином, в розумінні ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання виконавчого документу є не місцезнаходження приватного виконавця, а місце проживання (перебування) боржника або місцезнаходження його майна.

Як вбачається з позовної заяви позивач ОСОБА_2 зареєстрована в АДРЕСА_1 .

Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

Згідно з пунктом 3-1 розділу ХІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Так, с. Козлівка де офіційно зареєстрована позивач, до адміністративно територіальної реформи було віднесено до Шаргородського району Вінницької області, а після її проведення до Жмеринського району Вінницької області, відповідно зареєстроване місце перебування позивача та місце виконання виконавчого напису згідно Закону України «Про виконавче провадження», відповідно ця справа підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області.

Відповідно до п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи наведене, зважаючи, що місце проживання позивача та місце виконання виконавчого напису не належить до територіальної юрисдикції Жмеринського міськрайонного суду, суд вважає, що вказану справу слід передати за підсудністю на розгляд Шаргородського районного суду Вінницької області.

Спори між судами про підсудність згідно ст.32 ЦПК України не допускаються.

Керуючись ст.ст. 27,31,258-260,353, 354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Передати цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія управління активами»</a>, третя особа: Жмеринський відділ державної виконавчої служби у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню за підсудністю до Шаргородського районного суду Вінницької області.

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили в прядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя Андрій ЗАЯРНИЙ

Ухвала підписана 21.01.2025

СудЖмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124592772
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —130/142/25

Ухвала від 13.02.2025

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Войнаровський І. В.

Ухвала від 21.01.2025

Цивільне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Заярний А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні