Ухвала
від 22.01.2025 по справі 953/6130/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/6130/24

н/п 2/953/268/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2025 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Муратової С.О.,

за участю секретаря - Драгана О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» (ЄДРПОУ: 42649746, адресою: 04112, м. Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, буд. 8) до ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

встановив:

08.07.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за Кредитним договором №9943732 від 23.12.2019 у розмірі 34778,94 грн.; судовий збір у розмірі 2422,40 грн.; витрати га професійну правничу допомогу у розмірі 6000,00 грн.

На обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, зокрема, що 23.12.2019 ОСОБА_1 (далі - відповідач), ознайомившись з умовами Публічної пропозиції на укладення договору про надання позики ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ПРОФІЛЬ", підписанням заяви-приєднання № 9943732 підтвердив, що акцептує Публічну пропозицію ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ПРОФІЛЬ", яка розміщена на сайті Фінансової Компанії: casharing.com.ua (далі - сайт Фінансової Компанії), в повному обсязі, з урахуванням Паспорту споживчого кредиту (згідно вимог діючого законодавства), Таблиці обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, Тарифів та складають договір про надання позики (далі договір, кредитний договір), укладання якого підтвердив і зобов`язався виконувати його умови. Договір вважається укладеним з дня отримання Фінансовою Компанією заповненої та підписаної відповідачем заяви-приєднання до договору, свої примірники заяви-приєднання відповідач отримав в день укладання договору.

Кредитні кошти надаються протягом 3-х (трьох) робочих днів з моменту укладання договору у безготівковій формі, шляхом перерахування на поточний рахунок продавця товарів та/або послуг (партнера). Процентна ставка, відсотків річних: 0,0001%, тип процентної ставки: фіксована.

Процентна ставка, яка застосовується при невиконанні зобов`язання щодо повернення позики визначена умовами кредитного договору та нараховується на суму простроченої заборгованості за тілом кредиту з дати її виникнення. Інші платежі: комісія за порушення термінів щомісячного платежу у розмірі, вказаному у кредитному договорі, за кожне порушення строків погашення платежу.

Порядок повернення позики надається у вигляді графіку платежів, таблиці обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, що є додатком № 1 до заяви-приєднання до договору № 9943732 від 23.12.2019 та здійснюється шляхом сплати заборгованості за договором рівними (ануїтетними) частинами (крім останнього платежу), щомісячно по дату платежу (включно) визначеного графіком платежів.

Якщо дата платежу, згідно графіку платежів, припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, сплата переноситься на наступний робочий день.

Умови договору про споживчий кредит залежать від проведеної кредитодавцем оцінки кредитоспроможності споживача з урахуванням, зокрема, наданої ним інформації про майновий та сімейний стан, розмір доходів.

Відповідач підписанням заяви приєднання до договору про надання позики підтвердив отримання та ознайомлення з інформацією про умови кредитування та орієнтовну загальну вартість позики, надані виходячи із обраних відповідачем умов кредитування. Підтвердив отримання всіх пояснень, необхідних для забезпечення можливості оцінити, чи адаптовано договір до потреб відповідача та фінансової ситуації, зокрема шляхом роз`яснення наведеної інформації, в тому числі суттєвих характеристик запропонованих послуг та певних наслідків, які вони можуть мати для відповідача, в тому числі в разі невиконання останнім зобов`язань за таким договором.

Підписанням заяви-анкети № 9943732 відповідач підтвердив, що ознайомлений з умовами і правилами надання фінансових послуг, тарифами, паспортом споживчого кредиту (згідно вимог діючого законодавства), договором про надання позики, таблицею обчислення вартості позики для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про надання позики, які йому зрозумілі і не потребують додаткового тлумачення та складають договір про надання позики. Підтвердив, що погоджується з усіма пунктами цієї заяви-анкети.

Підтвердив, що зі змістом ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України відповідач ознайомлений та зобов`язався нести відповідальність за достовірність документів, наданих на вимогу фінансової компанії.

Підтвердив, що фінансова компанія надала в письмовій формі та в повному обсязі інформацію, згідно Закону України «Про захист прав споживачів» та Закону України "Про споживче кредитування".

Підтвердив те, що ця, заява-анкета є, також, карткою із зразком підпису відповідача.

Також погодився з використанням аналогів власноручного підпису уповноважених представників фінансової компанії за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, які мають силу оригіналу.

Відповідачем не виконані належним чином кредитні зобов`язання, що є грубим порушенням чинного законодавства України в частині виконання договірних відносин ст.526 та ст.527 Цивільного кодексу України. Внаслідок чого, керуючись нормами ст.ст. 530, 1082, 1084 ЦК України, 21.12.2021 згідно умов Договору факторингу № 21122021, ТОВ «ФК «ПРОФІЛЬ» (CASHARING™) (ЄДРПОУ: 41678006) відступлено право вимоги за Кредитним Договором № 9943732 від 23.12.2019 на користь ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС» (далі ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС» або Позивач) (ЄДРПОУ: 42649746), а відповідно ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС» набуто права вимоги до відповідача.

На офіційному веб-сайті ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС», URL: https://dgf.com.ua/ міститься інформація щодо Договору факторингу № 21122021 від 21.12.2021 від ТОВ «ФК «ПРОФІЛЬ» до ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС», яку можна перевірити щодо наявності заборгованості у вкладці: Позичальникам Ідентифікація боргу за критеріями: Назва кредитора, ЄДРПОУ, ПІБ або ІПН.

Згідно договору факторингу сума боргу перед новим кредитором (ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС») є обґрунтованою та документально підтвердженою та становить 34778,94 грн., із яких: заборгованість за тілом кредиту становить 21070.14 грн.; заборгованість за відсотками становить 13708.8 грн.; заборгованість за комісійними винагородами становить 0,00 грн.; заборгованість за пенею становить 0,00 грн.

Керуючись ст. 512 514, 516 ЦК України та у зв`язку з істотними порушеннями відповідачем умов кредитного договору, позивачем, який набув права грошової вимоги, на адресу відповідача, зазначену в кредитному договорі, направлено повідомлення про відступлення права вимоги від ТОВ «ФК «ПРОФІЛЬ» до ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС», зазначивши інформацію про порядок погашення заборгованості по кредитному договору.

Після відступлення права вимоги, новий кредитор в обов`язковому порядку інформує позичальника/боржника про факт такого відступлення шляхом надсилання поштового листа, sms, електронного листа, та/чи шляхом інформування в телефонному режимі. Також факт відступлення права грошової вимоги відповідач може перевірити безпосередньо на сайті позивача в розділі ідентифікація боргу.

Незважаючи на це, позичальник не виконав свого обов`язку та припинив повертати наданий йому кредит в строки, передбачені кредитним договором.

На виконання вимог п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС» повідомляє, що було вжито заходи досудового врегулювання спору, шляхом направлення Адвокатської вимоги №2882020401-АВ від 05.02.2024 (надалі Вимога) на адресу відповідача (ШКІ № 0600248950819).

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.07.2024, розгляд вказаної справи визначено судді Київського районного суду м. Харкова Муратовій С.О.

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 12.07.2024 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за вказаною позовною заявою; розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження, із повідомленням сторін.

25.07.2024 до канцелярії суду поштою надійшла заява ОСОБА_1 , в якій вона зазначала, що про подачу позовної заяви вона дізналася з телефонного застосунку «Дія». В «Дії» була тільки ухвала Київського районного суду м. Харкова від 12.07.2024 про відкриття позовного провадження, де їй запропоновано написати відзив на позовну заяву та дата розгляду справи. Але позовну заяву вона не бачила, та в «Дії» її немає. Повідомляє, що вона перебуває у Федеративній Республіці Німеччина з 06.03.2022 за вказаною в заяві адресою. Просила за вказаною адресою надсилати їй всю кореспонденцію для ознайомлення.

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 11.11.2024 відкладено судове засідання; роз`яснено відповідачу право заявити клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відео конференції за допомогою власних технічних засобів з використанням сайту https://vkz.court.gov.ua.; роз`яснено відповідачу про можливість направлення заяв, клопотань, інших документів через підсистему (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема «Електронний кабінет», «Електронний суд», а також на електрону адресу суду: inbox@ki.hr.court.gov.ua.

В судове засідання представник ТОВ «Діджи Фінанс» не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в позовній заяві просив провести судове засідання без участі представника позивача.

В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явилася, повідомлялася належним чином про дату, час та місце розгляду справи, 17.12.2024 до канцелярії суду поштою надійшла заява ОСОБА_1 , в якій вона зазначила, що на теперішній час вона мешкає у Федеративній Республіці Німеччина, офіційно має паспорт на тимчасове проживання до березня 2025 року. Вона не отримує та не отримувала від суду будь-яких повідомлено по справі. Вона не знає, чи є якийся рух по справі. Вона досі не отримала жодної повістки.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку в разі першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.

Суд погоджується з тим, що відповідач не з`явився у судове засідання з причина, яка є поважною.

При цьому, з наданих суду відповідачем заяв вбачається, що відповідач ОСОБА_1 через застосунок «Дія» дізнається про винесенні судом, в межах вказаної позовної заяви, процесуальні ухвали, рішення.

Суд вважає необхідним повторно роз`яснити відповідачу ОСОБА_1 , що 24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України відповідно до пункту 20 частини 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан на всій території України, який продовжувався у встановленому законом порядку та наразі триває.

Рада суддів України ухвалила рішення від 24.02.2022 № 9, за яким звернула увагу всіх суддів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

Відповідно до п. 2 роз. І Порядку, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Згідно з п. 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Відповідно до п. 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно зі ст. 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час). Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

Беручи до уваги, початок функціонування підсистеми Електронний кабінет, Електронний суд та підсистеми відеоконференцзв`язку, наявність у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (веб-адреса підсистеми ВКЗ - https://vkz.court.gov.ua), суд вважає необхідним роз`яснити відповідачу про можливість участі в судовому засіданні за допомогою підсистеми ВКЗ - https://vkz.court.gov.ua.

Крім того, суд роз`яснює відповідачу про можливість направлення заяв, клопотань, інших документів через підсистему (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема «Електронний кабінет», «Електронний суд», а також на електрону адресу суду: inbox@ki.hr.court.gov.ua

Керуючись ст.ст. 43, 223, 247, 258-260 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Відкласти судове засідання на 28.02.2025 о 09 год. 00 хв. у приміщенні Київського районного суду м. Харкова ( м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б каб. 25).

Роз`яснити відповідачу право заявити клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою власних технічних засобів з використанням сайту https://vkz.court.gov.ua.

Роз`яснити, що з 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - ЕС). Для входу через ЕС необхідно авторизуватися в ЕС за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перевірити, щоб в профілі користувача ЕС було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в ЕС. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС "Відеозв`язок". Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.

Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 20 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (vkz.court.gov.ua), яка може бути встановлена за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

Роз`яснити відповідачу про можливість направлення заяв, клопотань, інших документів через підсистему (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема «Електронний кабінет», «Електронний суд», а також на електрону адресу суду: inbox@ki.hr.court.gov.ua.

Роз`яснити позивачу про можливість ознайомлення із позовною заявою з додатками через особистий Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua).

Суддя С.О. Муратова

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124593284
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —953/6130/24

Ухвала від 22.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 12.07.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні