Справа № 487/9464/24
Провадження № 1-кс/487/980/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.01.2025 Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Миколаєва клопотання старшого слідчого СВ Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
ВСТАНОВИВ:
17.01.2025слідчий СВМиколаївського районногоуправління поліціїГУНП вМиколаївській області ОСОБА_3 ,звернувся досуду зклопотанням,погодженим прокурором Окружної прокуратурим.Миколаєва ОСОБА_4 , врамках здійсненнядосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №12024152030000420від 04.03.2024за ознакамикримінального правопорушенняпередбаченого ч.5ст.191КК України, вякому просивнадати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (носіїв інформації), що знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » поштова адреса: АДРЕСА_1 , які містять інформацію :
- про вихідні та вхідні з`єднання абонентських номерів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , вказавши їх тип, дату, час, тривалість дзвінків, в тому числі нульової тривалості, номера учасників з`єднань, унікальний ідентифікатор SIM-карток (IMSI), мобільних терміналів (ІМЕІ), азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій, в період часу з 01.01.2024 по дату виконання ухвали.
- про місцезнаходження (адреси розташування базових станцій, азимути ретрансляційних антен), а також серійні номери (ІМЕІ) мобільних терміналів учасників з`єднань (абонентів «Б») абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , в період часу з 01.01.2024 по дату виконання ухвали.
- відомості про ІМЕІ мобільних терміналів, у яких використовувались дані мобільні телефони, вихідні та вхідні дзвінки, відправлення та отримання текстових повідомлень з кожного телефону окремо, тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в провадженні СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
У клопотанніслідчий такожзазначив,що вході проведеннядосудового розслідуваннявстановлено,що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 організував тастворив злочиннуорганізацію,учасники якоїна територіїміста Миколаїв,Миколаївської,Херсонської таКіровоградської областейздійснюють викраденнядизельного паливаіз локомотивівАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». З метоюреалізації розробленогоним злочинногоплану,направленого настворення злочинноїорганізації длявчинення крадіжокдизельного паливаіз локомотивівАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,та з метоюконспірації своєїзлочинної діяльності, ОСОБА_5 залучив колоосіб.В своїйзлочинній діяльностіособи причетнідо вчиненнякримінального правопорушеннявикористовували абонентськіномери: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 .
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації щодо вказаних абонентських номерів.
Вищезазначена інформація, перебуває в електронних документах операторів телекомунікації (мобільного зв`язку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ) та відповідно до положень п.7 ч.1 ст.162 КПК України, відноситься до охоронюваної законом таємниці, але без отримання доступу до вказаної інформації неможливо встановити обставини даного кримінального правопорушення, в тому числі місцезнаходження та взаємозв`язок між фігурантами кримінального правопорушення.
Іншим шляхом отримати інформацію не має можливості.
До судового засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд вказаного клопотання здійснюється без виклику осіб, у володінні яких воно знаходиться.
Дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Із матеріалів клопотання встановлено, що в провадженні СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12024152030000420 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
За версією слідства, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 організував та створив злочинну організацію, учасники якої на території міста Миколаїв, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей здійснюють викрадення дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Будучи достовірно обізнаним в тому, що більшість машиністів та їх помічників, які працюють на дизельних локомотивах АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », системо вчиняють крадіжки дизельного палива, а також враховуючи мало зайнятість (безробітність) під час військового стану, та велику кількість бажаючих працювати в графіку руху поїздів, ОСОБА_5 вирішив створити умови за якими до роботи на локомотивах допускалися б тільки довірені особи (з числа працівників локомотивного депо), яких потрібно було схилити до злочинної діяльності в складі злочинної організації та висунути їм певні умови роботи. Відповідно до його задуму, кожна бригада, яка відпрацювала поїздку на локомотиві АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », повинна була віддати йому грошові кошти в розмірі 4000,00 грн. за одну поїздку, або залишити в баку локомотива надлишок у розмірі 100 літрів, для подальшого його викрадення іншими учасниками злочинної організації та продажу викраденого майна третім особам.
З метою реалізації розробленого ним злочинного плану, направленого на створення злочинної організації для вчинення крадіжок дизельного палива із локомотивів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою конспірації своєї злочинної діяльності, ОСОБА_5 залучити до її складу коло осіб.
Слідчий у клопотанні зазначає, що в ході оперативно-розшукових заходів, встановлено що з метою незаконного збагачення, службові особи локомотивного депо « ІНФОРМАЦІЯ_4 » працевлаштовували громадян до вказаної установи та відображали в табелях обліку робочого часу їм робочі години, без фактичного перебування на робочому місці останніх. За свої дії вони отримували частину заробітної плати робітників, які рахувались на підприємстві, але фактично на роботу не ходили. В своїй злочинній діяльності особи причетні до вчинення кримінального правопорушення використовували абонентські номери: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 .
У ході проведення досудового розслідування виникла необхідні у тимчасовому доступі до речей та документів, а саме інформації, щодо вищезазначених абонентських номерів.
Зазначені відомості в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, та встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 93 ч. 2 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до положень п. 7 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо;.
Порядок доступу до такої інформації регулюється положеннями ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України, а саме, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частино 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим надані докази обставин, на які він посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5,6 ст. 163 КПК України.
За такого, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, виправдовує потреби досудового розслідування, тому клопотання слідчого належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України
УХВАЛИВ
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , начальнику відділення СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_10 , начальнику відділення СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_13 , слідчому СВ Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_14 , тимчасовий доступ до речей і документів (носіїв інформації), що знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » поштова адреса: АДРЕСА_1 , які містять інформацію :
- про вихідні та вхідні з`єднання абонентських номерів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , вказавши їх тип, дату, час, тривалість дзвінків, в тому числі нульової тривалості, номера учасників з`єднань, унікальний ідентифікатор SIM-карток (IMSI), мобільних терміналів (ІМЕІ), азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій, в період часу з 04.03.2024 по 17.01.2025;
- про місцезнаходження (адреси розташування базових станцій, азимути ретрансляційних антен), а також серійні номери (ІМЕІ) мобільних терміналів учасників з`єднань (абонентів «Б») абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , в період часу з 04.03.2024 по 17.01.2025;
- відомості про ІМЕІ мобільних терміналів, у яких використовувались дані мобільні телефони, вихідні та вхідні дзвінки, відправлення та отримання текстових повідомлень з кожного телефону окремо, тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.
Зазначену інформацію надати в електронному вигляді у Форматі MicrosoftExcel, та в ній обов`язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери учасників з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.
Ухвала дійсна до 17.02.2025 (включно).
Роз`яснити посадовим особам ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124594455 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Щербина С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні