МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 945/145/25 Провадження1-кс/945/26/25
Ухвала
Іменем України
22 січня 2025 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві,
встановила:
ОСОБА_2 звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області із скаргою на бездіяльність слідчого Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР.
Перевіривши надані матеріали скарги, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Статтею 32 КПК України визначені загальні правила територіальної підсудності, зокрема, скарги на рішення, дії чи бездіяльність розглядаються за правилами глави 26 КПК України, слідчим суддею того місцевого суду, в межах юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, враховуючи положення ст. 32 КПК України щодо територіальної підсудності.
Зазначені правила слід застосовувати і до розгляду заяв, територіальна підсудність,щодо якихпрямо невизначена кримінальнимпроцесуальним законом (наприклад,ч. 1 ст. 306,ч. 3 ст. 234 КПКтощо).
Тобто за правилами територіальної підсудності скарга на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР подається до місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування здійснюється слідчим суддею суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
З матеріалів скарги вбачається, що рішення про невнесення відомостей до ЄРДР прийнято слідчим в ОВС Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, юридична адреса якого визначена: вул. Погранична, 9 м. Миколаїв, 54020.
Отже, орган досудового розслідування, дії якого оскаржуються ОСОБА_2 , розташований поза межами юрисдикції Миколаївського районного суду Миколаївської області.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому судді.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає за необхідне скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, повернути заявнику.
Одночасно слідчий суддя роз`яснює, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді місцевого суду, під територіальною юрисдикцією якого знаходиться орган досудового розслідування, бездіяльність якого оскаржується.
Керуючись ст.ст. 32, 303-304 КПК України, -
ухвалила:
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення скарги не позбавляє його права звернутися з зазначеною скаргою до слідчого судді місцевого суду, під територіальною юрисдикцією якого знаходиться орган досудового розслідування, бездіяльність якого оскаржується.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_3
22.01.2025
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124594679 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Лопіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні