Ухвала
від 22.01.2025 по справі 484/437/25
ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-о/484/45/25

Справа № 484/437/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2025 м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Шикеря І.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Ремський Євген Вікторович, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Управління «Служба у справах дітей» Первомайської міської ради Миколаївської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Первомайської міської ради Миколаївської області, військова частина НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування на утриманні малолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту перебування на його утриманні трьох малолітніх дітей віком до 18-ти років, а саме: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

Вивчивши заяву та додані неї документи, суддя дійшов наступного висновку.

Згідно з положеннями ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення особою особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Зокрема, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визначено в ч. 1ст.315 Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.2 ст.315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Зі змісту наведених норм Закону випливає, що до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, може звернутись лише особа, виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав якої залежить від встановлення конкретного юридичного факту.

Вимоги заявника ОСОБА_1 пов`язані з доведенням факту перебування на його утриманні малолітніх дітей, зокрема, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , біологічним батьком яких є ОСОБА_3 , який, як зазначено у заяві, не надає фінансової допомоги на утримання дітей, не приймає участі у їх вихованні, не надає їм матеріальної допомоги, має заборгованість зі сплати аліментів.

Характерною ознакою категорії справ окремого провадження є відсутність у них спору про право і метою яких є встановлення юридичного факту або стану. При цьому, в порядку окремого провадження може вирішуватися питання про встановлення факту, але не спір про право цивільне.

Встановлення фактуперебування малолітніхдітей наутриманні непідлягає судовомурозгляду вокремому провадженні,оскільки завстановлених уцій справіобставин існуєспір проправо,а самеспір міжособою табіологічним батькомдітей,щодо участіу вихованні йутриманні дітей.З урахуваннямзакріпленого всімейному законодавствіпринципу невідчужуваностісімейних обов`язків,неможливості відмовивід них, у тому числі від обов`язків виховання дитини, питання, про встановлення факту самостійного утримання, не можез`ясовуватисьбезвідносно додій другого з батьків та може вирішуватись у межах спору про право, за загальним правилом у позовному провадженні. За наведених обставин, факт утримання та виховання не може бути встановлений за правилами окремого провадження.

Така позиція суду не суперечить правовій позиції, викладеній Великою Палатою Верховного Суду, у постанові від 11.09.2024 у справі №201/5972/22.

Тож, оскільки встановлення факту перебування на утриманні малолітніх дітей, заявник пов`язує із спором, щодо утримання дітей, тому заява та додані до неї матеріали, на думку суду, свідчать про наявність спору про право.

Відповідно до ч.4 ст.315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи - залишає заяву без розгляду.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у даній справі.

За вимогами ч.2 ст.186 ЦПК України, про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 272 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст.186, 260, 293, 294, 315 ЦПК України суддя,-

У Х В А Л И В:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Ремський Євген Вікторович, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Управління «Служба у справах дітей» Первомайської міської ради Миколаївської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Первомайської міської ради Миколаївської області, військова частина НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування на утриманні малолітніх дітей.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Повний текст судового рішення складено 22.01.2025.

Суддя: І.А.ШИКЕРЯ

СудПервомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124594719
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —484/437/25

Ухвала від 22.01.2025

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Шикеря І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні