Єдиний унікальний номер: 379/773/24
Провадження № 2/379/27/25
УХВАЛА
про закриття провадження в частині позовних вимог
22 січня 2025 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Шабрацького Г.О.,
за участю секретаря судового засідання Гопкало О.Ю.,
позивача (представника позивачів) ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тараща цивільну справу за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 -законним представником якої є ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Таращаблагоустрій» про порушення прав споживачів.
В С Т А Н О В И В:
12.07.2024 позивачі ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_7 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 законним представником якої є ОСОБА_1 звернулись до суду з позовом до Комунального підприємства «Таращаблагоустрій» про порушення прав споживачів.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.07.2024 суддею у даній судовій справі визначено суддю Шабрацького Г.О.
16.07.2024 ухвалою суду прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання.
12.12.2024 через систему "Електронний суд" надійшла заява представника позивачів, позивача ОСОБА_1 , в якій останній повідомив про смерть позивача ОСОБА_5 05.12.2024 та надав свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 .
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справів частині позовних вимог ОСОБА_5 до КП "Таращаблагоустрій" про стягнення моральної шкоди., у зв`язку зі смертю позивача ОСОБА_5 , враховуючи, що спірні правовідносини по справі не допускають правонаступництва.
Позивач ОСОБА_1 який є представником за довіреністю позивача ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , та законним представником ОСОБА_6 не заперечував проти закриття провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_5 до КП "Таращаблагоустрій" про стягнення моральної шкоди.
Представник відповідача КП «Таращаблагоустрій» не заперечував проти закриття провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_5 до КП "Таращаблагоустрій" про стягнення моральної шкоди.
Позивачі ОСОБА_3 , ОСОБА_7 до суду не з`явились на адресу суду надали заяви про розгляд справи без їх участі, вимоги підтримують в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх учасників справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , законним представником якої є ОСОБА_1 звернулися до суду з позовом до КП «Таращаблагоустрій» про порушення прав споживачів.
Позовні вимоги позивача ОСОБА_5 - стягнення з КП «Таращаблагоустрій» на його користь моральної шкоди в розмірі 10 000грн;
Позивач ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис №573.
Відповідно до ч. 3 ст. 1230 ЦК України до спадкоємця переходить право на відшкодування моральної шкоди, яке було присуджено судом спадкодавцеві за його життя.
В цивілістичній доктрині під моральною шкодою розуміються фізичні та душевні страждання, завдані фізичній особі неправомірними рішеннями діями чи бездіяльністю, якими порушуються її особисті немайнові блага або посягають на належне фізичній особі майно, а також приниження честі, гідності та ділової репутації фізичної особи.
По своїй суті право на компенсацію моральної шкоди є особистим, оскільки внаслідок заподіяння моральної шкоди відбувається негативний вплив на особисті немайнові блага фізичної особи. Саме тому у частині третій статті 1230 ЦК України, передбачено правило, що спадкується право на відшкодування моральної шкоди, яке було присуджено судом спадкодавцеві за його життя.
У випадку якщо спадкодавець звернувся до суду з вимогою про компенсацію моральної шкоди й помер на стадії розгляду справи не допускається процесуальне правонаступництво за вимогою про компенсацію моральної шкоди.
А тому право на компенсацію моральної шкоди, що не була присуджена за життя особи, не спадкується, а тому у випадку смерті особи до ухвалення рішення про компенсацію моральної шкоди матеріального та процесуального правонаступництва за такою вимогою не відбувається.
Аналогічна позиція наведена в постанові Верховного Суду у справі № 753/15095/17 від 13.07.2022 року.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Враховуючи, що позивач ОСОБА_5 помер, суд приходить до висновку про наявність підстав про закриття провадження у справі в частині заявлених останнім позовних вимог до КП «Таращаблагоустрій» про стягнення моральної шкоди.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1230 ЦК України, ст.ст.255-256,260,352,354 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі в частині позовних вимог ОСОБА_5 до КП «Таращаблагоустрій» про стягнення моральної шкоди - закрити.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.
Повний текст ухвали суду виготовлено 22.01.2025 року.
СуддяГ. О. Шабрацький
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124598221 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Шабрацький Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні