Справа № 758/10508/13-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2025 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судового засідання Лукавої Ю.Р., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», про заміну стягувача його правонаступником, заінтересовані особи: товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», товариство з обмеженою відповідальністю Кампсіс Лігал», Подільський ВДВС у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ), боржник: ОСОБА_1 ,
У С Т А Н О В И В :
ТОВ «Дебт Форс» звернулося до Подільського районного суду м. Києва із заявою про заміну стягувача товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», на його правонаступника товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс».
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, 19.12.2013 року Подільським районним судом міста Києва ухвалено рішення по справі № 758/10508/13-ц, про стягнення з боржника ОСОБА_1 на користь АТ «Родовід-Банк» заборгованості за кредитним договором № _15.3/АК-187.06.2. 06.02.2020 року, Ухвалою Подільського районного суду міста Києва в наведеній судовій справі замінено сторону виконавчого провадження АТ «Родовід-Банк» на ТОВ «Вердикт Капітал».
10.03.2023 між ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Вердикт Капітал» було укладено договір №10-03/23 про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги, відповідно до якого ТОВ «Вердикт Капітал» відступило ТОВ «Кампсіс Фінанс», а ТОВ «Кампсіс Фінанс» набуло права вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі, за кредитним договором №_15.3/АК-187.06.2.
24.05.2023 між ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» було укладено договір №24-05/23 про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги, відповідно до якого ТОВ «Кампсіс Фінанс» відступило ТОВ «Дебт Форс», а ТОВ «Дебт Форс» набуло права вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі, за кредитним договором № _15.3/АК-187.06.2.
01.11.2023 року рішенням єдиного учасника № 8 ТОВ «Кампсіс Фінанс» змінило назву на ТОВ «Кампсіс Лігал».
Таким чином, звернення правонаступника первісного кредитора, ТОВ «Дебт Форс» із заявою про надання йому статусу стягувача до суду відповідає змісту ст. 512, 514 ЦПК України.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч.1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); правонаступництва.
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ч. 2 ст. 516 ЦК України, якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Згідно ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, але не стадією судового розгляду.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
У відповідності до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
З огляду на те, що товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» було відступлено товариству з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» право вимоги про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором, заява про заміну сторони, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 259, 260, 353, 354, 442 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», про заміну стягувача його правонаступником - задовольнити;
Замінити вибулого стягувача товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» на його правонаступника товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕБТ ФОРС» (місце знаходження: вул. Харківське Шосе, буд. 201/203, літера 2а, офіс 602, м. Київ, 02121, код ЄДРПОУ 43577608) у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа у справі № 758/10508/13-ц, про стягнення з боржника яким є ОСОБА_1 на користь АТ «Родовід-Банк» заборгованості за кредитним договором № _15.3/АК-187.06.2;
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124602345 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні