ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 січня 2025 рокусправа № 380/23266/24
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» (79069, м. Львів, вул. Шевченка Т., 317, ЄДРПОУ 44906097) до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 43968090), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -
встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, Державної податкової служби України, у якій просить суд:
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643533/44906097;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №19 від 13.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643534/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №21 від 16.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643529/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №22 від 17.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643527/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №58 від 03.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643535/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №59 від 03.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643532/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №82 від 13.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643530/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №95 від 22.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643531/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №103 від 24.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
- скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643528/44906097.
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №130 від 07.03.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржувані рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (далі також Комісія) про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню. Позивач надав контролюючому органу всі необхідні документи, які засвідчують підстави для реєстрації спірних податкових накладних та підтверджують реальність здійснених господарських операцій з його контрагентом і рух активів, а тому контролюючий орган не мав правових підстав для відмови у реєстрації таких податкових накладних в Єдиному реєстрі. Позивачу при зупиненні реєстрації спірних податкових накладних ні в квитанціях, ні в будь-якому іншому документі не було конкретизовано, які ж саме документи та пояснення щодо яких питань він повинен надати та які є необхідними для прийняття Комісією рішення про реєстрацію спірних податкових накладних. Оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не містить жодних фактичних підстав, мотивів та обґрунтування його прийняття. Оскаржувані рішення не містять конкретизації, шляхом підкреслення, того конкретного документа, якого не вистачало Комісії для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Позивач стверджує, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є необґрунтованими, а отже підлягають скасуванню. Просить позов задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою судді від 2 грудня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідачі правом подання відзиву на позовну заяву не скористалися, у зв`язку з чим судом вирішено проводити розгляд справи в силу вимог ч.6 ст. 162 КАС України.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 159 КАС України передбачено, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Всебічно дослідивши та об`єктивно оцінивши наявні в матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» зареєстроване та здійснює свою діяльність з 06.06.2022, номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації 1004151020000056237.
Основний вид діяльності 16.24 виробництво дерев`яної тари.
Також, окрім основного виду діяльності ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» займається іншими видами діяльності (згідно Кодів КВЕД).
З 01.07.2022 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» зареєстровано платником ПДВ та присвоєно індивідуальний податковий номер 449060913070.
Основними постачальниками сировини (круглих лісоматеріалів, палетної заготовки та цвяхів) є: ТОВ «Прикарпатекоінвест», ТОВ « ДТК Трейд», Державне підприємство «Самбірське лісове господарство», ТОВ «Оттенстен Україна ЛТД», які працюють з ТОВ «Прайм Євро-Трейд» на умовах попередньої оплати.
5.12.2022 між ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» та ТОВ «ПРИКАРПАТЕКОІНВЕСТ» укладено сторонами Договір поставки №05/12-22 (надалі «Договір поставки»).
Відповідно до Договору поставки, постачальник (ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД») зобов`язується передати у власність покупця (ТОВ «ПРИКАРПАТЕКОІНВЕСТ») дерев`яні піддони (надалі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти і оплатити товар в порядку та умовах, визначених договором.
Відповідно до п.5.1. Договору поставки, постачальник зобов`язується підготувати Товар, відповідно до погодженого замовлення до відвантаження Перевізнику (або безпосередньо Покупцю, відповідно до умов Замовлення) впродовж 5-ти робочих днів з моменту отримання Замовлення.
Згідно з п.5.2. Договору поставки, Постачальник сповіщає Покупця про готовність тoвapy до відвантаження не пізніше 1 робочого дня до запланованої дати відвантаження.
Позивач відвантажив товар ТОВ «ПРИКАРПАТЕКОІНВЕСТ» партіями відповідно до замовлень, що підтверджує факт передачі Позивачем товару згідно з наступними накладними: - видаткова накладна №18 від 13.01.2023; - видаткова накладна №20 від 16.01.2023; - видаткова накладна №21 від 17.01.2023; - видаткова накладна №55 від 03.02.2023; - видаткова накладна №56 від 03.02.2023; - видаткова накладна №76 від 13.02.2023; - видаткова накладна №95 від 22.02.2023; - видаткова накладна №100 від 24.02.2023; - видаткова накладна №129 від 07.03.2023.
Згідно з пунктом 6.1. Договору поставки встановлено, що розрахунки за вказаним Договором здійснюються покупцем шляхом банківського переказу грошових коштів на рахунок постачальника протягом 20 (двадцяти) календарних днів з дня поставки Товару.
Після відвантаження Товару на підставі виставлених рахунків ТОВ «ПРИКАРПАТЕКОІНВЕСТ» здійснило платежі (оплата за товар): 25.05.2023 на суму 500 000,00 грн; 25.05.2023 на суму 500 000,00 грн.
Відповідно до ст. 201 Податкового кодексу України Товариством з обмеженою відповідальністю «Прайм-Євро-Трейд» (надалі Позивач, ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД») було складено податкову накладну №19 від 13.01.2023 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 27.01.2022 №19 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуги 4415, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник D=.0000%? P=450708.71.
30.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №10 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №19 від 13.01.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643533/44906097, згідно з якого податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №19 від 13.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.»
2) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №21 від 16.01.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 16.01.2023 №21 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=450708.71. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПС України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №11 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №21 від 16.01.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року;19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643534/44906097, згідно з якого податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №21 від 16.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
3) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №22 від 17.01.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 17.01.2023 №22 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=450708.71. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №12 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №22 від 17.01.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643529/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №22 від17.01.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
4) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №58 від 03.02.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 03.02.2023 №58 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №13 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №58 від 03.02.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643527/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №58 від 03.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
5) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №59 від 03.02.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 03.02.2023 №59 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №14 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №59 від 03.02.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643535/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №59 від 03.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
6) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №82 від 13.02.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 13.02.2023 №82 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №15 з наступним додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №82 від 13.02.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем);3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643532/44906097, згідно з якого податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №82 від 13.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
7) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №95 від 22.02.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 22.02.2023 №95 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=15568.5. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №16 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №82 від 13.02.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643530/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №95 від 22.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
8) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №103 від 24.02.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 24.02.2023 №103 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=15568.5. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №17 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №103 від 24.02.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643531/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №103 від 24.02.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
9) ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРОТРЕЙД» склало податкову накладну №130 від 07.03.2023 та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з отриманою квитанцією податкову накладну прийнято, однак, реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 07.03.2023 №130 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4415, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник D=0000%? P=6183,37. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»
31.07.2024 ТОВ «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» направило на адресу податкового органу через електронний кабінет платника податку ДПУ України Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №18 з наступними додатками, а саме: 1. пояснення для прийняти рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №130 від 07.03.2023; 2. Копія Договору поставки №05/12-22 від 05.12.2022 (з Покупцем); 3. Копія Видаткової накладної №18 від 13.01.2023; 4. Копія Договору оренди нежитлового приміщення №01/09-22 від 01.09.2022; 5. Копія Договору купівлі-продажу №2056/0/3кв-о/2022/el від 21.07.2022 (з Постачальником); 6. Копія Договору купівлі-продажу №1912/0/3кв-о/2022/el від 30.06.2022 (з Постачальником); 7. Копія Договору №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 8. Копія Договору поставки №25/11-22 від 25.11.2022 (з Постачальником); 9. Копія Договору поставки №21/10-22 від 21.10.2022 (з Постачальником); 10. Копія Видаткової накладної №33 від 31.01.2023, копія Рахунку на оплату №12 від 31.01.2023, копія товарно-транспортної накладної №31/01 від 31.01.2023, копія Специфікації до Договору поставки №24/10/22 від 24.10.2022 (з Постачальником); 11. Копія Видаткової накладної №25/01 від 25.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 12. Копія Видаткової накладної №3156 від 26.01.2023 з копією товарно-транспортною накладною; 13. Копія Акту взаємних розрахунків за період 01.10.2022-08.07.2023; 14. Копія Калькуляційної картки ЕПАЛ (1200*800); 15. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 1 квартал 2023 року; 16. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 661 за 1 квартал 2023 року; 17. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 26 за 1 квартал 2023 року; 18. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 231 за 1 квартал 2023 року; 19. Оборотно-сальдова відомість по рахунку 201 за 1 квартал 2023 року; 20. Копія Виписки з банку за період з 25.05.2023 по 25.05.2023.
Комісія Головного управління ДПС в Львівській області прийняла Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643528/44906097, згідно з яким податковим органом було відмовлено у реєстрації податкової накладної №130 від 07.03.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. Окрім того, в графі додаткова інформація (зазначати конкретні документи) зазначили наступне: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеній у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.»
Позивач не погоджується з прийнятими рішеннями про відмову в реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкових накладних, вважає їх такими, що не відповідають законодавству України та не ґрунтуються на результатах аналізу наданих документів платника податків, у зв`язку з чим звернувся до суду із позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).
Згідно з підпунктами а, б пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Водночас, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг, згідно положень пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до пункту 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
За визначенням пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі по тексту - Порядок №1246) податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Аналогічні норми містяться у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі по тексту Порядок № 1165), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з пунктами 6, 7, 10, Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тесту Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, суд встановив, що позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкові накладні, реєстрацію яких за наслідком проведеного моніторингу було зупинено та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Як видно з матеріалів справи, позивачем були надані пояснення та копії документів, що складені під час здійснення відповідних господарських операцій.
Водночас, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не надсилав.
Беручи до уваги викладене, суд зазначає, що оскаржувані рішення повинні містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної із зазначенням, зокрема, які саме документи не надані платником податків, які були б достатніми для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної, зокрема, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування тощо.
Отже, посилання відповідача на вказані в оскаржуваних рішеннях підстави, в обґрунтування прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчить про протиправність такого рішення.
Щодо здійснення господарських операцій позивачем, то суд зазначає таке.
Суд встановив, що для підтвердження здійснення господарських операцій на підставі Договору поставки №05/12-22, позивач подав відповідачу копії документів, пов`язаних із здійсненими господарськими операціями.
Зазначені докази, які також є в матеріалах справи, спростовують твердження відповідача про наявність підстав для відмови у реєстрації податкової накладної і не спонукають до сумнівів щодо реальності здійсненої позивачем даної господарської операції.
Частинами 1 та 2 статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод(далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17.07 1997 №475/97-ВР та вона набула чинності для України 11.09.1997.
Статтею 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, відповідно до ч.2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominen v. Finland), №37801/97, п.36, від 01.07.2003, яке, відповідно до ч. 1ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10.02.2010 у справі Серявін та інші проти України Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
Суд також додатково зазначає, що рішення відповідача про відмову в реєстрації податкової накладної є актом індивідуальної дії.
Правовий акт індивідуальної дії виданий суб`єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов`язкових правил поведінки та стосується прав і обов`язків чітко визначеного суб`єкта (суб`єктів), якому він адресований.
Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти управління, є їх виражений правозастосовний характер.
Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.
Натомість, рішення комісії не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку позивача виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.
Рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна позиція висловлена в постанові Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17 (адміністративне провадження № К/9901/62719/18).
Проте, як встановлено в ході судового розгляду справи відповідачем зазначених вище принципів при прийнятті рішень дотримано не було.
Суд зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкових накладних, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об`єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов`язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Відповідачами ґрунтовних недоліків щодо поданих позивачем документів не встановлено та не вказано у відповідних рішеннях, а відмова у реєстрації спірних податкових накладних є немотивованими.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.
Суд дійшов висновку, що рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті без урахування всіх обставин та не у спосіб, визначений законом, а відтак, є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки, викладені в постановах Верховного Суду.
Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту настання першої події - постачання товарів/послуг, або отримання коштів, які, в свою чергу, підтверджені первинними документами, на підставі яких і складені податкові накладні.
Відтак, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентами, а також те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних, так як спірні рішення не відповідають встановленим у ч.2 ст.2 КАС України критеріям обґрунтованості, добросовісності, розсудливості та на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначений Конституцією та законами України.
Відповідач, приймаючи оскаржувані рішення, не обґрунтував їх, оскільки не зазначив, які саме документи були складені позивачем із порушенням законодавства, які саме порушення вчинив позивач і який зв`язок такі дії мали з порушенням позивачем податкового законодавства.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення комісії ДПС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій від 15.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11643533/44906097, № 11643534/44906097, № 11643529/44906097, № 11643527/44906097, № 11643535/44906097, № 11643532/44906097, № 11643530/44906097, № 11643531/44906097, № 11643528/44906097 прийняті з порушенням порядку, не у спосіб визначений законом, а тому, є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою подання їх на реєстрацію, суд зазначає наступне.
Рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних є актом індивідуальної дії.
Загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акту правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його оформлення (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт Критеріїв, без наведення відповідної підстави і розрахованих показників за критерієм, якому відповідає платник податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 18.06.2019 року у справі № 0740/804/18, від 23.10.2018 у справі № 822/1817/17.
Відповідно до вимог п.п.201.1, 201.10 ст.201 ПК України надсилання податкової накладної на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Реєстрі є іншим.
Згідно з нормами п.п.19, 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до Державної податкової служби України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в Реєстрі податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.
Як вже встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
Відповідно ч.3 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акту суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Водночас суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних датою подання її на реєстрацію.
Висновки суду у вказаній справі узгоджуються із висновками Верховного Суду, викладеними в його постановах від 02.04.2019 (справа №822/1878/18) та від 18.07.2019 (справа №1740/2004/18).
Покладення на відповідача-2 такого обов`язку не є втручанням в його дискреційні повноваження, адже повноваження державних органів не можуть вважатися дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб`єкта владних повноважень.
Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Також відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС у Львівській області та з Державної податкової служби України.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, КАС України суд,
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області від 15.08.2024: № 11643533/44906097, № 11643534/44906097, № 11643529/44906097, № 11643527/44906097, № 11643535/44906097, № 11643532/44906097, № 11643530/44906097, № 11643531/44906097, № 11643528/44906097 про відмову в реєстрації податкових накладних: №19 від 13.01.2023, №21 від 16.01.2023, №22 від 17.01.2023, №58 від 03.02.2023, №59 від 03.02.2023, №82 від 13.02.2023, №95 від 22.02.2023, №103 від 24.02.2023, №130 від 07.03.2023.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №19 від 13.01.2023, №21 від 16.01.2023, №22 від 17.01.2023, №58 від 03.02.2023, №59 від 03.02.2023, №82 від 13.02.2023, №95 від 22.02.2023, №103 від 24.02.2023, №130 від 07.03.2023, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» (79069, м. Львів, вул. Шевченка Т., 317, ЄДРПОУ 44906097), датою подання їх на реєстрацію.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» (79069, м. Львів, вул. Шевченка Т., 317, ЄДРПОУ 44906097) 13626,00 грн сплаченого судового збору.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ-ЄВРО-ТРЕЙД» (79069, м. Львів, вул. Шевченка Т., 317, ЄДРПОУ 44906097) 13626,00 грн сплаченого судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяБрильовський Роман Михайлович
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124605754 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович