Постанова
від 11.12.2007 по справі а6/594-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А6/594-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"11" грудня 2007 р.                                                                   Справа № А6/594-07

11.55 год.

Господарський суд Київської області в складі:

головуючого  судді                                                                                                    Маляренка А.В.

при секретарі                                                                                                    Коломієць М.В.

                    

розглянувши адміністративну справу № А6/594-07

за позовом Тетіївська міжрайонна державної податкової інспекції в особі Ставищенського відділення

до Товариство з обмеженою відповідальністю „ОЛПЕКШ”

про стягнення 2 456,93 грн.

Представники:

від   позивача  Кошинська Д.С. (дов.№2 від 10.04.2007р.)

від   відповідача  не з'явився

Обставини спору:

Тетіївська міжрайонна державна податкова інспекція (далі - позивач) звернулась з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „ОЛПЕКШ” (далі - відповідач) про стягнення 2 456,93грн.  

Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 26.11.2007 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).

Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України “По систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ ,Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000р. „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”.

Представник відповідача без поважних причин в судове засідання не з'явився, письмовий відзив  на позов та інші витребувані документи ухвалою суду від 26.11.2007р не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується реєстрами відправки вихідної рекомендованої кореспонденції суду від 28.11.07р. за № 1494.    

Таким чином, відповідач не реалізував своє процесуальне право на участь в судовому засіданні господарського суду.

Відповідно до вимог ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутністю відповідача та його відзиву на позовну заяву.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -           

встановив:

Відповідно до ст. 4 Закону України “По систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ (далі –Закон № 1251-ХІІ) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України № 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання  (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому  порядку.

ТОВ „ОЛЕКШ” має заборгованість по платі у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання в сумі 2 456,93 грн. Дана сума заборгованості виникла в зв'язку з несплатою в терміни, які передбачені чинним законодавством.

За відповідачем рахувався податковий борг по узгоджених податкових зобов'язаннях.

Відповідно до ст.16 закону України № 2181-ІІІ після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Так, залишок непогашеної пені становить –2456.93 грн., а саме:

-          по єдиному податку з юридичних осіб –2456,89 грн. по особовому рахунку –на суму сплаченого податкового боргу;

-          по податку на прибуток підприємств –0,04 грн. –на суму сплаченого податкового боргу.

Згідно п.6.2.1, п.6.2.3 ст.6 зазначеного закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до „Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог”, що затверджений наказом ДПА України №266 від 03.07.2002р., Ставищанським відділенням Тетіївської МДПІ ТОВ „ОЛЕКШ” 28.11.2001р. №1/56 було виставлено першу податкову вимогу. Оскільки у встановлений термін сума боргу зазначена у вимозі сплачена не була, відповідачеві 12.05.2003р. №2/10 була виставлена друга податкова вимога, яка також залишилась без задоволення.

Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням Господарського суду.

Відповідно до п.11 ст.10 закону України „Про державну податкову службу” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню в повному розмірі.

На час розгляду справи відповідач не надав суду доказів оплати суми заборгованості, що свідчить про його неплатоспроможність.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.

Зважаючи на вищенаведене та керуючись  ст.ст. 17, 94, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ОЛПЕКШ” (09440, Київська область, Ставищенський район, с. Розкішна, вул. Першотравнева, 22, р/р 260025894 АППБ „Аваль” м. Біла Церква; код ЄДРПОУ 20600015) на користь Ставищенського відділення Тетіївської міжрайонної державної податкової інспекції (09400, Київська область, смт. Ставище, вул. Г.Кравченка,1. р/р 35219001002773 банк УДК в Київській області, МФО 821018, код ЄДРПОУ 34790456) 2 456 (дві тисячі чотириста п'ятдесят шість) грн. 93 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк  постанова суду  набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови  суду - без змін.

          Суддя                                                                                  Маляренко А.В.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –17.12.2007 року.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.12.2007
Оприлюднено09.01.2008
Номер документу1246096
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а6/594-07

Постанова від 11.12.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Маляренко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні