У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.01.2025 с-ще Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , представника Літинської ВК № 123 ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Літині в режимі відеоконференції подання в.о. начальника Державної установи "Літинська виправна колонія (№123)" ОСОБА_6 про переведення засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з дільниці ресоціалізації до приміщення камерного типу,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло вказане подання вмотивоване тим, що 14,01.2025 близько 21 год. 10 хв. в державній установі «Літинська виправна колонія (№123)» під час обходу житлових приміщень третьої локальної дільниці, а саме відділення відділенні СПС № 5 у засудженого ОСОБА_4 , в подушці його спального ліжка, було виявлено та вилучено мобільний телефон. Своїми діями засуджений ОСОБА_4 допустив порушення ч.3, ч.4 ст. 107 Кримінально-виконавчого кодексу України, а саме засуджені зобов`язані: «...дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня колонії, правомірних взаємовідносин з іншими осудженими, персоналом колонії та іншими особами...», а також засудженим обороняється: «...придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші. Цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії....», що також передбачено в розділі II Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань затверджених наказом Міністерства юстиції України № 2823/5 від 28.08.2018 «Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань».
Засіданням комісії ДУ «Літинська ВК (№123)», щодо розгляду дисциплінарного провадження по факту порушення режиму відбування покарання ОСОБА_4 , вирішено перевести до приміщення камерного типу (ПКТ), у зв`язку із безуспішністю застосування до нього інших заходів впливу.
На підставі викладеного в.о. начальника ДУ «Літинська ВК (№123)» ОСОБА_7 просив помістити засудженого ОСОБА_4 до приміщення камерного типу терміном на 1 місяць.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 подання підтримав та вважає, що інші заходи впливу не впливають на поведінку засудженого. Просив помістити засудженого у приміщення камерного типу на 1 місяць.
Представник установи ОСОБА_5 у судовому засіданні підтвердив, що засуджений систематично порушує режим відбування покарання.
У судовому засіданні в режимі відеоконференції засуджений ОСОБА_4 визнав вину у вчиненні порушення. Погодився із запропонованим стягненням. На запитання головуючого відповів, що не має хронічних захворювань, у нього задовільний стан здоров`я.
Дослідивши матеріали подання та дисциплінарного провадження, вважаю, що подання начальника установи є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст. 539 КПК України подання про застосування заходів стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу, розглядається суддею одноособово протягом 24 годин з моменту надходження відповідного клопотання (подання) до суду.
За наведених обставин судове засідання проводиться за відсутності засудженого та представника установи.
Так, з характеристики з особової справи засудженого ОСОБА_4 від 20.01.2025 вбачається, що останній відбуває покарання в ДУ «Літинська ВК 123». Характеризується негативно. Неодноразово допускав порушення режиму відбування покарання за що притягувався до дисциплінарної відповідальності. Особа є злісним порушником режиму відбування покарання. Перебуває на профілактичному обліку, як схильний до дрібного хуліганства. (а.с. 10-12).
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 107 КВК України, засуджені зобов`язані дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня колонії, правомірних взаємовідносин з іншими засудженими, персоналом колонії та іншими особами.
Згідно з ч.1 ст.132 КВК України, за порушення встановленого порядку відбування покарання до засуджених можуть застосовуватися заходи стягнення, зокрема, переведення засуджених, які тримаються у виправних колоніях, крім засуджених, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, до приміщення камерного типу (одиночної камери) на строк до трьох місяців.
Тобто, переведення до приміщення камерного типу є найсуворішим видом заходів стягнення, що може бути застосований до засуджених. Даний захід стягнення застосовується у виключних випадках, коли засуджений відкрито відмовляється виконувати вимогу режиму відбування покарання, своїми діями негативно впливає на процес виправлення інших засуджених, протидіє адміністрації установи в закріпленні режиму відбування покарання, на профілактичні бесіди та інші заходи дисциплінарного впливу не реагує, належних висновків для себе не робить.
Згідно довідки про наявність заохочень та стягнень по особовій справі засудженого ОСОБА_4 відносно останнього застосовувались наступні стягнення: догана - 6 разів, сувора догана 6 разів, дисциплінарний ізолятор - 5 разів. В загальному з 27.08.2021 23 (двадцять три) рази притягався до відповідальності, заохочення відсутні (а.с. 15).
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_4 зазначає, що знайшов заборонений предмет під підлогою відділення СПС № 5 (а.с. 7).
Зазначені обставини дають підстави стверджувати, що засуджений ОСОБА_4 протидіє адміністрації установи та на інші заходи дисциплінарного впливу не реагує.
Відповідно до ч.1 ст.134 КВК України, при призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудженого щодо суті проступку. Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру проступку засудженого.
Враховуючи викладене вище вважаю, що подання в.о. начальника ДУ «Літинська ВК (№123)» слід задовольнити, перевівши засудженого ОСОБА_4 до приміщення камерного типу строком на 1 місяць, адже застосування інших заходів стягнення не вплинуло на подальше припинення ним порушень.
Керуючись ст.ст. 107, 132, 134, 135 КВК України, ст.ст.537, 539 КПК України,
УХВАЛИВ:
Подання задовольнити.
Застосувати до засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який відбуває покарання в Державній установі «Літинська виправна колонія (№123)», захід дисциплінарного стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу установи строком на 1 (один) місяць.
Ухвала суду підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів.
Суддя:ОСОБА_1
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124612369 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Літинський районний суд Вінницької області
Гопкін П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні