Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/5748/24
Провадження № 2-о/650/16/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2025 року смт. Велика Олександрівка
Великоолександрівський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого - судді Хомик І.І.
за участі секретаря судового засідання - Ткаченко І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Олександрівка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Великоолександрівської селищної ради Бериславського району Херсонської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Великоолександрівського районного суду Херсонської області із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Великоолександрівської селищної ради Бериславського району Херсонської області обґрунтовуючи їїтим,що звернулася до Державного реєстратора ЦНАП з метою внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно своєї земельної ділянки площею 5.0603 га. (кадастровий номер 6520984000:04:007:0005) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована та території Новопавлівської сільської ради Великоолександрівського (нині Бериславського) району Херсонської області. Однак державний реєстратор відмовила їй з причини не відповідності паспортним даним та відомостям зазначеним у Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ХС № 040266 від 05.12.2003р. А саме, згідно паспорту заявниці її прізвище « ОСОБА_2 », а в Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ХС № 040266 від 05.12.2003р. її прізвище вказано « ОСОБА_3 ». Помилка в написанні прізвища заявника, як власника земельної ділянки виникла під час заповнення бланку Державного акту на право власності на земельну ділянку посадовими особам Великоолександрівської райдержадміністрації.
Таким чином,зазначена допущенапомилка недає ОСОБА_1 змоги вповній мірікористуватися своїммайном,порушує їїправа,свободи тазаконні інтереси і це є перешкодою вільно розпоряджатись своїм нерухомим майном, в зв`язку з чим заявник змушена звернутися до суду з даною заявою.
Заявник у судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, вимоги, викладені в заяві просить задовольнити.
Заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Великоолександрівської селищної ради Бериславського району Херсонської області в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечує проти задоволення вимог заяви.
Відповідно до ч. 2 ст.247ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, надавши відповідну правову оцінку зібраним у матеріалах справи доказам, суд приходить до таких висновків.
За ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвизнається право людини на доступ до правосуддя, а за її ст. 13, - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст.315ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 12Постанови пленуму ВСУ №5 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»передбачено, що суд при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6ст.273 ЦПКфакту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по-батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Згідно ст.317,319,321Цивільного кодексуУкраїни власниковіналежать прававолодіння,користування тарозпоряджання своїммайном.Власник володіє,користується,розпоряджається своїммайном навласний розсуд.Власник маєправо вчинятищодо свогомайна будь-якідії,які несуперечать закону.Право власностіє непорушним.Ніхто неможе бутипротиправно позбавленийцього правачи обмеженийу йогоздійсненні.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина перша статті 2 ЦПК України).
Як встановлено судом ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 5.0603 га. (кадастровий номер 6520984000:04:007:0005) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована та території Новопавлівської сільської ради Великоолександрівського (нині Бериславського) району Херсонської області, що належить заявниці на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХС № 040266 від 05.12.2003р., виданого на підставі розпорядження голови Великоолександрівської районної державної адміністрації від 25.11.2003 року № 577 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 282.
Як вбачається із вказаного документу прізвище заявника зазначено в ньому як « ОСОБА_3 » через букву «е», тоді як згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 її прізвище є « ОСОБА_2 », через букву «є», що відповідає свідоцтву про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 , де дошлюбне прізвище « ОСОБА_4 » змінила на « ОСОБА_2 ».
В зв`язку з допущеними помилками у правовстановлюючому документі, а саме Державному акті на право власності на земельну ділянку, їй було відмовлено у внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно своєї земельної ділянки.
У зв`язку з вищевикладеним, приймаючи до уваги, що встановлення вказаного факту перешкоджає ОСОБА_1 вільно розпоряджатись майном, тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення вимог.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує ч. 7ст. 294 ЦПК України, п. 51 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати в цивільних справах», у зв`язку з чим понесені заявником судові витрати у справі відшкодуванню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4,5,12,76-78,81,258,263,268,272,293,294,315 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Великоолександрівської селищної ради Бериславського району Херсонської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_3 ) Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХС № 040266 від 05.12.2003р., виданого на підставі розпорядження голови Великоолександрівської районної державної адміністрації від 25.11.2003 року № 577 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 282, виданого « ОСОБА_1 ».
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Херсонського апеляційного суду безпосередньо або через Великоолександрівський районний суд Херсонської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Ірина ХОМИК
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124615919 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Хомик І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні