Справа № 161/21891/24
Провадження № 2/161/728/25
У Х В А Л А
за результатами розгляду клопотання про залучення третьої особи
23 січня 2025 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинськоїобласті в складі головуючого судді ЧернякаВ.В., за участю секретаря судового засідання Колісник А.І., представника позивача Мазурика П.А., представника відповідача Стецюка О.О., розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищенаведена цивільна справа.
В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залучення Камінь-Каширської територіальної громади в якості третьої особи.
Представник позивача при вирішенні питання поклався на розсуд суду.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступник висновків.
За змістом ч. ч. 1, 4, 5 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Суд вважає за необхідне також зазначити, що процесуальне право на подання клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, обумовлене як строками так і необхідністю довести, що особа не знала та не могла знати до закриття підготовчого судового засідання у справі про підставу залучення третьої особи. Це правило спрямоване, зокрема, на необґрунтоване та безпідставне затягування строків розгляду справи з боку сторін. Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою своєчасного виконання сторонами передбачених ЦПК України певних процесуальних дій.
Положеннями ст. 126 ЦПК України встановлено, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
За змістом ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Поновлення процесуального строку зі спливом встановленого строку та за підстав, які не видаються переконливими може свідчити про порушення принципу юридичної визначеності. Можливість поновлення судом пропущеного строку не є необмеженою, а вирішення цього питання пов`язується із наявністю поважних причин пропуску строку.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою суду від 11 грудня 2024 року за наслідками підготовчого судового засідання справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Суд вважає, що сторона відповідача мала реальну можливість скористатися своїм правом на подання клопотання про залучення третьої особи до участі у справі, впродовж встановленого ЦПК України строку підготовчого розгляду справи, однак своїм правом не скористалася, будучи обізнаною про надходження до суду матеріалів спадкової справи, та маючи можливість безперешкодно ознайомитися з нею.
З огляду на те, що клопотання про залучення третьої особи до участі у справі подане після закінчення підготовчого провадження, під час судового розгляду, доказів про те, що сторона відповідача не знала та не могла знати про підставу залучення третьої особи суду не надано, що свідчить про порушення процесуального порядку залучення третьої особи, у зв`язку зі чим у задоволенні відповідного клопотання сторони позивача слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 49, 51 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника відповідача Стецюка О.О. про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, до участі у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,- відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на неї можуть бути подані в апеляційній скарзі на рішення суду по суті спору.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124618175 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Черняк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні