Рішення
від 22.01.2025 по справі 175/4741/24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/4741/24

Провадження № 2/175/808/24

РІШЕННЯ

Іменем України

"22" січня 2025 р. смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Білоусової О.М.,

за участю секретаря судового засідання Перепелиці В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Слобожанське в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обухівської селищної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області в особі Обухівської селищної ради, третя особа: Приватний нотаріус Дніпровського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Руденко Вікторії Аркадіївни про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, в якому вказує, що є спадкоємцем після смерті її мати ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Постановою приватного нотаріуса позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з пропуском строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Зазначає про поважність пропуску строку на подання заяви про отримання спадщини та просить встановити додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач просила розглядати справу в за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

Відповідача про місце, час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, в судове засідання не з`явився, заяв не надавав. Третя особа в судове засідання не з`явилася, повідомлена належним чином, заяв не подавала.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Судом встановлено, що заявниця є донькою ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .

Відповідно до копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 ОСОБА_3 після укладання шлюбу змінила прізвище на « ОСОБА_4 ».

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 06.02.2023 року, виданим Обухівською селищною радою Дніпровського району Дніпропетровської області ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Статтею 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Як вбачається з копії спадкової справи № 21/2024, витребуваної судом під час розгляду справи, ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Постановою нотаріуса від 05.03.2024 року позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв`язку із пропущенням строку.

Таким чином, позивач мала подати заяву про прийняття спадщини у період шести місяців після відкриття спадщини, проте не подала у зв`язку із тим, що після смерті ОСОБА_2 , позивач з 01.06.2023 по 01.08.2023 року проходила профілактичне щеплення від гепатиту «В» та мала тяжкі побічні симптоми, погане самопочуття, зазначені обставини підтверджуються виписками з картки профілактичних щеплень від 15.3.2024 року.

Також, позивач наглядала за своєю свекрухою після інсульту, який стався 14.07.2023 року, що підтверджується довідкою ЛКК № 135 від 27.02.2024 року.

Згідно ч. 3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно положень постанови Верховного Суду від 26 червня 2019 року, правила частини третьої статті 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; ці обставини визнані судом поважними. Поважними є причини, пов`язані об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: тривала хвороба спадкоємців, велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна, складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України, необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

Суд вважає, що строк для прийняття спадщини позивачем за законом пропущено ним у зв`язку з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами, через які заява про прийняття спадщини не могла бути подана вчасно нотаріусу, що свідчить про поважність причин пропуску цього строку, тому позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 259, 265, 268 ЦПК України, ст. 1261, 1262, 1270, 1272 ЦК України, суд,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Обухівської селищної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області в особі Обухівської селищної ради, третя особа: Приватний нотаріус Дніпровського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Руденко Вікторії Аркадіївни про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном в три місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення (підписання, складання повного судового рішення).

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя О. М. Білоусова

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено24.01.2025
Номер документу124618434
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —175/4741/24

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Білоусова О. М.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Білоусова О. М.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Білоусова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні