Ухвала
від 23.01.2025 по справі 371/97/25
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.01.2025 Єдиний унікальний № 371/97/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до документів

23 січня 2025 року м. Миронівка

ЄУН 371/97/25

Провадження № 1-кс/371/37/25

Слідчий суддя Миронівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12025111220000043, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2025 року за ч. 1 ст. 115 КК України,

У С Т А Н О В И В :

Клопотання про тимчасовий доступ до документів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » подано в рамках кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 115 КК України.

Слідчим заявлено вимоги про надання тимчасового доступу до документів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які містять інформацію про дзвінки, SМS повідомлення, без розкриття змісту повідомлення, з абонентського номеру НОМЕР_1 з наступними відомостями: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком частоті, переадресації тощо, дата час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), з прив`язкою до місцевості, зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, із зазначенням абонентського номеру (А та Б) та типу з`єднання, за період з 26 грудня 2024 року до 06 січня 2025 року.

Клопотання обґрунтовано тими обставинами, що з 26 грудня 2024 року і до даного часу військовослужбовець, який брав участі у військових діях на території російської федерації, поблизу населеного пункту Погребки Суджанського району Курської області, не виходить на зв`язок.

В ході досудового розслідування встановлено, що зниклий безвісти військовослужбовець користується мобільним телефоном з абонентським номером НОМЕР_1 . Необхідність встановлення даних про з`єднання вказаної особи обґрунтована потребою встановлення місця вчинення кримінального правопорушення та обставин його вчинення.

За правилами ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Про розгляд клопотання оператор телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » повідомлявся шляхом надсилання судової повістки на електронну адресу. Неявка представника оператора в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

У прохальній частині клопотання слідчий просив розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів без його участі.

Оцінка змісту клопотання та наданих матеріалів вказують на наявність підстав для задоволення клопотання.

Інформація- це сукупність відомостей (даних), які сприймають із навколишнього середовища (вхіднаінформація), видають у навколишнє середовище (вихіднаінформація) або зберігають всередині певної системи.

Відповідно до статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Слідчим суддею встановлені наступні обставини.

17 січня 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111220000043 внесені відомості про кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України. Підставою для внесення відомостей до реєстру була заява ОСОБА_3 . Ці обставини підтверджені даними Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За встановленими в ході досудового розслідування обставинами, 04 вересня 2024 року чоловіка заявниці ОСОБА_4 призвано на військову службу по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_3 . Він проходить військову службу та має спеціальне звання солдат. Військова частина, в якій він проходив службу, з грудня 2024 року була передислокована до одного з населених пунктів Суджанського району Курської області.

Востаннє військовослужбовець виходив на зв`язок 26 грудня 2024 року.

16 січня 2025 року потерпіла ОСОБА_3 отримала від ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомлення, що її чоловік ОСОБА_4 безвісти зник 06 січня 2025 року під час виконання бойового завдання.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зниклий безвісти ОСОБА_4 використовував для зв`язку з потерпілою ОСОБА_3 номер мобільного телефону НОМЕР_1 .

На підтвердження встановлених обставин, слідчим до клопотання додано копії: протоколу прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення від 17 січня 2025 року, заяви ОСОБА_3 від 17 січня 2025 року, протоколу допиту потерпілого від 17 січня 2025 року, повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_5 про безвісти зниклого №3/100 від 16 січня 2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_5 від 17 січня 2025 року.

Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 115 КК України.

Згідно з пунктом 7 ч. 1 ст. 39 Закону «Про телекомунікації», оператори і провайдери телекомунікацій (ОіПТ) зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, інформація, яка знаходиться в операторів і провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Документи, доступ до яких планується отримати, є документами, які містять охоронювану законом таємницю, перебувають у оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

У кримінальному провадженні не встановлено обставини та місце вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий довів наявність достатніх даних вважати, що інформація, про доступ до якої заявлено клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Шляхом доступу до інформації про зв`язок абонента, який користується мобільним телефоном із сім-карткою оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з абоненським номером НОМЕР_1 є можливість отримати відомості про кримінальне правопорушення, місце вчинення кримінального правопорушення, та обставини, що мають значення для досудового розслідування.

Наявні достатні підстави вважати, що отримані відомості можуть бути використані як докази.

Обставини, які досліджені під час судового розгляду та оцінені відповідно до вимог статті 94 КПК України, свідчать про наявність підстав для надання тимчасового доступу до інформації, що знаходиться в оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 162-164, 263, 309, 369 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И Л А :

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні ОСОБА_6 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_7 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 1202511220000043, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2025 року за ч. 1 ст. 115 КК України, задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділення Відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_6 та ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до інформації, що міститься в електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , які містять інформацію про дзвінки, SМS повідомлення, без розкриття змісту повідомлення, абонентського номеру НОМЕР_1 з наступними відомостями: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком частоті, переадресації тощо, дата час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), з прив`язкою до місцевості, зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, із зазначенням абонентського номеру (А та Б) та типу з`єднання, за період з 26 грудня 2024 року до 06 січня 2025 року.

Надати слідчим слідчого відділення Відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області можливість зняття копії наведеної інформації.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Строк дії ухвали до 17 лютого 2025 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено24.01.2025
Номер документу124620178
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —371/97/25

Ухвала від 23.01.2025

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 23.01.2025

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні