20.01.2025
Провадження №2/389/29/25
ЄУН 389/151/25
У Х В А Л А
20 січня 2025 року місто Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Голосіївського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) про встановлення батьківства, виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, внесення змін до актового запису про народження дитини-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача - адвокат Терещенко Л.В. звернулась до суду з даною позовною заявою в якій позивач просить:
визнати його батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
виключити з актового запису про народження №207 від 16 жовтня 2024 року складеного Голосіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) всі відомості про батька малолітнього ОСОБА_4 , а саме відомості про ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
внести зміни до актового запису про народження №207 від 16 жовтня 2024 року складеного Голосіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) про народження, зазначивши відомості про батька дитини: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 » та по батькові з « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_9 ».
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються докумети, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст.3 та ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, подана фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковиймінімум дляпрацездатних осібстаном на01січня 2025року встановленийу розмірі3028грн.00коп..На день подання до суду даної позовної заяви, 14 січня 2025 року, розмір судового збору за подання до суду позовної заяви фізичною особою немайнового характеру складає 1211 грн. 20 коп..
Подана позовна заява не відповідає зазначеним вимогам чинного законодавства та потребує уточнення, оскільки до позовної заяви не додано докуметів, що підтверджують сплату судового збору, сума якого має складати 1211 грн. 20 коп.. При цьому з тексту позовної заяви вбачається, що позивачем сплачено судовий збір та в переліку додатків до позовної заяви вказана квитанція про сплату судового збору, однак в матеріалах справи вона вдсутня.
Отже, у зв`язку з несплатою позивачем судового збору, провадження у справі не може бути відкритим, а тому суд на підставі ст.185 ЦПК України вважає за необхідне заяву залишити без руху та запропонувати заявнику сплатити судовий збір, сума якого має складати 1211 грн. 20 коп..
Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28 жовтня 1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що при перевірці документів доданих до позовної заяви та зазначених як її додатки, окрім квитанції про сплату судового збору, було виявлено відсутність додатку до позовної заяви, а саме: копію повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.
Керуючись ст.ст.12, 136, 185,260,261 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Голосіївського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) про встановлення батьківства, виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, внесення змін до актового запису про народження дитини залишити без руху, для усунення недоліків строком десять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Запропонувати позивачу сплатити судовийзбір,сума якогомає складати1211 грн. 20 коп. та надати суду докази, що підтверджують оплату судового збору у вказаному розмірі.
Банківські реквізити для зарахування судового збору до державного бюджету за звернення до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області.
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам`ян/22030101
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA098999980313141206000011557
КОД класифікації доходів бюджету: 22030101
У разі невиконання вимог суду заяву вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала щодовизначення розмірусудових витратможе бутиоскаржена доКропивницького апеляційногосуду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Дата складення ухвали 20 січня 2025 року.
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124620355 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні