23.01.2025 Суддя Ізмайлов І. К..
Справа № 644/8580/24
Провадження № 2-о/644/45/25
УХВАЛА
Іменем України
23 січня 2025 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Ізмайлова І.К.,
присяжних: Халілової В.М., Чужданової А.І.
секретаря Книшенко Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу № 644/8580/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Міністерство Оборони України про оголошення фізичної особи померлою, -
за участю представника заявниці адвоката Вороного К.В.
в с т а н о в и в :
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова 17.10.2024 відкрито провадження за заявою ОСОБА_1 про оголошення фізичної особи померлою, а саме чоловіка - ОСОБА_2 , датою смерті якого вважати ІНФОРМАЦІЯ_1 , місцем смерті вважати насалений пункт Іванівське Бахмутського району Донецької області та вважати, що загибель ОСОБА_2 настала в насаленому пункті Іванівське Бахмутського району Донецької області під час захисту Батьківщини, його безпосередньої участі у бойових діях та забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, у складі військової частини НОМЕР_1 .
При судовому розгляді представник заінтересованої особи Міністерства Оборони України подав письмове клопотання про залучення до розгляду у справі, як заінтересованої особи військової частини НОМЕР_1 , оскільки рішення у такій справі впливає на питання виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини та припинення виплат членам сімей таких військовослужбовців грошового забезпечення.
Представник заявниці адвокат Вороний К.В. не заперечував проти задоволення такого клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: 3) визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованихКонституцієюі законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Виходячи з принципу диспозитивності цивільного судочинства, предметом розгляду даної справи є встановлення юридичного факту, який необхідний заявнику для подальшого отримання соціальних гарантій члена сім`ї загиблого військовослужбовця відповідно до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та вступу в спадщину.
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», заінтересованими особами під час розгляду справ про встановлення фактів можуть бути особи, взаємовідносини яких із заявником залежать від мети факту, що підлягає встановленню; організації та установи, які згідно із законом мали б засвідчити той чи інший юридичний факт, але з тих чи інших причин своєчасно цього не зробили і така можливість втрачена; організації та установи, у яких заявник реалізуватиме рішення про встановлення юридичного факту.
До заінтересованих осіб віднесені ті, які беруть участь у справі і мають у ній матеріально-правову або державну чи громадську заінтересованість. Для них характерна юридична заінтересованість у справі. Однак, аналіз ст.293, 294 ЦПК України дозволяє зробити висновок, що поняття заінтересованих осіб в окремому провадженні обмежено за змістом. Заінтересованими будуть лише ті особи, взаємовідносини яких із заявником залежать від обставин, що підлягають встановленню і можуть вплинути на їх права та обов`язки.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги, що заявницею в порядку окремого провадження подано заяву про встановлення факту оголошення померлим чоловіка - ОСОБА_2 який приймав участі у бойових діях у складі військової частини НОМЕР_1 , а окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав, і не пов`язане із вирішенням спору про право, суд вважає обґрунтованим клопотання представника заінтересованої особи Міністерства Оборони України про залучення до участі у даній справі в якості заінтересованої особи: військової частини НОМЕР_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у якої наявний електронний кабінет в системі ЄСІТС.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 293, 294, 315 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника Міністерства Оборони України - задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи військової частини НОМЕР_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у якої наявний електронний кабінет в системі ЄСІТС.
Направити заінтересованій особі копію цієї ухвали та копію заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати до суду до розгляду справи пояснення щодо заяви з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, а заявнику лише копію ухвали. Одночасно з надісланням пояснення до суду їх копії надсилаються заінтересованими особами заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Ізмайлов І.К.
Присяжні: Халілової В.М.
Чужданової А.І.
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124621663 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Ізмайлов І. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні