Ухвала
від 23.01.2025 по справі 712/195/25
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

712/195/25

1-кс/712/187/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2025 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 листопада 2024 року за № 12024250310003671 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2, ч.1 ст.358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаним клопотанням.

В обґрунтування заявлених в клопотанні вимог зазначає, що слідчим відділом Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12024250310003671 від 01 листопада 2024 року за ч.2 ст. 369-2, ч.1 ст. 358 КК України.

08 листопада 2024 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в кафе «Caffeine» за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 83, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, пообіцяв ОСОБА_6 здійснити вплив на членів військово - лікарської комісії з метою виключення останнього з військового обліку, зауваживши при цьому, що його допомога коштує 5 000 доларів США, з яких спочатку необхідно передати йому 2 500 доларів США, після отримання яких ОСОБА_6 буде оформлений на амбулаторне лікування під наглядом лікаря нейрохірургічного відділення КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради» з діагнозом «закрита черепно-мозкова травма» та ОСОБА_6 буде надана відповідна довідка, при цьому ОСОБА_6 знаходитись в лікарні не потрібно. В подальшому його знайомі лікарі будуть оформляти ОСОБА_6 фіктивну історію хвороби, на підставі якої ОСОБА_5 зможе вплинути на членів військово лікарської комісії з метою прийняття рішення, яке стане підставою для виключення ОСОБА_6 з військового обліку.

В ході розмови з ОСОБА_6 ОСОБА_7 зазначив, що після оформлення фіктивної історії хвороби ОСОБА_6 повинен надати йому доручення на представництво його інтересів, зокрема, у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки при проходженні військово лікарської комісії та виключенні ОСОБА_6 з військового обліку у зв`язку з хворобою останнього. Після цього, ОСОБА_6 необхідно буде надати ОСОБА_5 іншу частину з обумовлених коштів в сумі 2 500 доларів США.

08 листопада 2024 року близько 13 години 30 хвилин, перебуваючи в автомобілі марки «Honda», сірого кольору, номерний знак НОМЕР_1 , на території КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради» за адресою: м. Черкаси, вул. Самійла Кішки, б.210, ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, отримав від ОСОБА_6 , який надав добровільну згоду на участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, грошові кошти в сумі 2 500 доларів США за виготовлення підроблених медичних документів та вплив на членів військово лікарської комісії з метою прийняття рішення, яке може бути підставою для виключення ОСОБА_6 з військового обліку.

08 листопада 2024 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Згідно ч.2 ст. 369-2 КК України, пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -

караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п`яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Згідно ч.4 ст. 12 КК України, нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років.

Постановою керівника Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_8 від 03 січня 2025 року строк досудового розслідування кримінального провадження № 1202425031000671 продовжено до трьох місяців до 08 лютого 2025 року.

В ході досудового розслідування допитаний як свідок лікар-нейрохірург нейрохірургічного відділення КНП «ТЧМЛ ШМД» ОСОБА_9 показав, що після отримання повісток про виклик для допиту в рамках даного кримінального провадження він мав розмову з лікарем-нейрохірургом нейрохірургічного відділення КНП «ТЧМЛ ШМД» ОСОБА_10 , який сказав, що не видавав довідки на ім`я ОСОБА_6 та з лікарем-нейрохірургом нейрохірургічного відділення КНП «ТЧМЛ ШМД» ОСОБА_11 , який в свою чергу сказав, що це він оглядав пацієнта ОСОБА_6 , видав довідку від імені лікаря-нейрохірурга нейрохірургічного відділення КНП «ТЧМЛ ШМД» ОСОБА_10 та поставив на ній відтиск печатки останнього.

Допитаний в якості свідка лікар-нейрохірург нейрохірургічного відділення КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради» ОСОБА_10 повідомив, що 08 листопада 2024 року з 09 години 00 хвилин не знаходився на робочому місці, оскільки напередодні був на чергуванні, та не здійснював огляд ОСОБА_6 і довідки останньому не видавав.

Допитаний в якості свідка лікар-нейрохірург КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради» ОСОБА_11 повідомив , що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , останньому не знайомий.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , працюють на посаді лікаря-нейрохірурга в КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради».

07 січня 2025 року в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження постановою слідчого призначено судову почеркознавчу експертизу, виконання якої доручено Черкаському НДЕКЦ МВС України.

З метою забезпечення повного та всебічного досудового розслідування, та проведення судових експертиз в тому числі почеркознавчої експертизи, виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, які містять зразки підписів ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 .

Враховуючи викладене, слідчий, за погодженням з прокурором, звернулась до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Слідчий Слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, звернулась до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання без її участі, заявлені в клопотанні вимоги підтримує та просить їх задовольнити з викладених в ньому підстав.

Представник КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради» в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.

Згідно ч.4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів з дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Дослідивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження № 12024250310003671, дослідивши їх безпосередньо в судовому засіданні, згідно ст. 23 КПК України, слідчий суддя приходить до наступного.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12024250310003671, внесені до вказаного реєстру:

01 листопада 2024 року за фабулою: «До Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали УСБУ в Черкаській області щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, пов`язаного з одержанням службовими особами комунальних медичних закладів м. Черкаси за пособництва гр. К неправомірної вигоди в сумі 5000 доларів США за виготовлення документів, які нададуть право на відстрочку від мобілізаціх ( ЄО 64400 ід 01.11.2024)» - правова кваліфікація ч.2 ст 369-2 КК України;

12 листопада 2024 року за фабулою: «В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №12024250310003671 від 01.11.2024 за ч.2 ст. 369-2 КК України встановлено, що ОСОБА_5 , будучи обізнаним про дію воєнного стану та проведення загальної мобілізації в Україні з метою особистого збагачення, вирішив одержувати неправомірну вигоду від чоловіків призовного віку за виготовлення підроблених медичних документів та здійснення впливу на членів ВЛК з метою прийняття рішення, яке є підставою для виключення з військового обліку. 08.11.2024 близько 13 години 30 хвилин перебуваючи в автомобілі Honda сірого кольору д.н.з. НОМЕР_1 , на території подвір`я КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» за адресою: вул. Самійла Кішки, 210 у м. Черкаси, ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, отримав від ОСОБА_6 , який надав добровільну згоду на участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, грошові кошти в сумі 2 500 доларів США, за виготовлення підроблених медичних документів та вплив на членів ВЛК з метою прийняття рішення, яке є підставою для виключення ОСОБА_6 з військового обліку. Того ж дня, 8.11.2024 ОСОБА_5 надав заявнику у кримінальному провадженні, який до лікаря не звертався, довідку КНП «Третя Черкаська міська лікарня ШМД» від 08.11.2024 за підписом лікаря ОСОБА_10 , у якій зазначено, що ОСОБА_6 знаходиться на амбулаторному лікуванні під наглядом лікаря нейрохірургічного відділення з діагнозом закрита черепно - мозкова травма, струс головного мозку, забій м`яких тканин потиличної ділянки голови, виражений цефалічний синдром, помірний вести було - атаксичний синдром, ретроградна амнезія. Таким чином, в діях лікаря вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України» - правова кваліфікація ч.1 ст. 358 КК України.

Відповідно до п.5) ч.2 ст.131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 4 ст. 132 КПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.

Одночасно з цим, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати та/або забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19 листопада 1992 року №2801-XII, медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

На підставі викладеного, з метою всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених в клопотанні слідчого документів, керуючись ст.ст.23, 84, 92, 107, 159, 163, 369 - 372 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_12 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 листопада 2024 року за № 12024250310003671 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2, ч.1 ст. 358 КК України, - задовольнити.

Надати, в межах кримінального провадження № 12024250310003671 від 01 листопада 2024 року, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться в розпорядженні службових осіб КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги Черкаської міської ради » (код ЄДРПОУ 05503705) за адресою: м. Черкаси, вул. Самійла Кішки 210, з можливістю вилучення оригіналів документів, які містять зразки підписів ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме:

- трудового договору;

- особової картки працівника (форма П-2);

- посадової інструкції;

- заяв (про прийняття на роботу, надання відпусток тощо);

- наказів (розпоряджень);

- журналів обліку видачі медичних довідок;

- медичної документації (історії хвороби, консультаційні висновки, інші медичні записи);

- звітів чи інших документів, підготовлених в рамках професійної діяльності;

- документів з кадрового діловодства (зокрема, згода на обробку персональних даних);

- інших документів, які містять підписи ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 .

Виконання ухвали слідчого судді доручити слідчому Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , слідчому Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13 , старшому слідчому Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14 , слідчому Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15 , т.в.о. начальника відділення Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 .

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може бути постановлена ухвала про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Визначити строк дії ухвали 60 (шістдесят) днів, який відраховується з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено24.01.2025
Номер документу124621956
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —712/195/25

Ухвала від 23.01.2025

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Борєйко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні