Номер провадження 2/754/838/25
Справа № 754/12592/24
У Х В А Л А
Іменем України
22 січня 2025 року м.Київ
Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого-судді Скрипки О.І.
при секретарі Моторенко К.О.
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
представника третьої особи Мікайилова Р.Р.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Києві клопотання представника третьої особи Публічного акціонерного товариства Акціонерний Банк «Укргазбанк» Мікайилова Расіма Рамізовича про залишення позовної заяви без руху та залишення без розгляду в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , в інтересах якого діє ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, Публічне акціонерне товариство Акціонерний Банк «Укргазбанк», П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на частини квартири, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Деснянського районного суду м.Києва знаходиться вищевказана цивільна справа.
До суду надійшли пояснення представника третьої особи Публічного акціонерного товариства Акціонерний Банк «Укргазбанк» Мікайилова Р.Р., в якому він просить залишити позовну заяву без руху та залишити позовну заяву без розгляду.
В судовому засіданні представник третьої особи Мікайилов Р.Р. підтримав клопотання, просив задовольнити.
В судовому засіданні позивач та її представник ОСОБА_2 просив суд відмовити в задоволенні клопотання.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_3 просив суд віднести розгляд клопотання на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та подані докази вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, виходячи з наступного.
Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Отже, стаття 15 ЦК України визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.
Положеннями ч. 1 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом. При цьому, п. 3 цієї ж статті передбачає, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право також мають особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п.п.2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною 6 ст.175 ЦПК України визначено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.5 ст.185 ЦПК України, судя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвалою судді від 12.09.2024 року в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовлено. Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , в інтересах якого діє ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «Укргазбанк», П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Так, дійсно, згідно п.8 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Однак, 19.09.2024 року позивачем недоліки по справі усуненно, сплачено судовий збір.
Ухвалою судді від 23.09.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , в інтересах якого діє ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «Укргазбанк», П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
А тому, представником третьої особи у поясненнях не наведено жодного аргументу в обґрунтування клопотання про залишення позовної заяви без руху та залишення без розгляду, а саме не зазначено підстав для залишення позовної заяви без руху, що визначені ч.2 ст.185 ЦПК України, не вказано, в чому саме позовна заява після не усунення недоліків у строк, встановлений судом, залишається без розгляду, а не повертається, що не відповідає вищевказаним положенням ЦПК України.
При таких обставинах суд відмовляє в задоволенні клопотання представника третьої особи про залишення позовної заяви без руху та залишення позову без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 154, 251, 257 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника третьої особи Публічного акціонерного товариства Акціонерний Банк «Укргазбанк» Мікайилова Расіма Рамізовича про залишення позовної заяви без руху та залишення без розгляду в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , в інтересах якого діє ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, Публічне акціонерне товариство Акціонерний Банк «Укргазбанк», П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на частини квартири - відмовити.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає і заперечення на неї можуть бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124622398 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Скрипка О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні