У Х В А Л А
про призначення експертизи
Справа № 126/1909/22
Провадження № 2-о/126/50/2025
"20" січня 2025 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Рудя О. Г.
присяжні: Зубченко І.П., Мягкий Г.Ю.,
секретар Кучанська В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи органу опіки та піклування Бершадської міської ради Гайсинського району Вінницької області про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,-
ВСТАНОВИВ:
До Бершадського районного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи органу опіки та піклування Бершадської міської ради про продовження терміну дії рішення суду про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник ОСОБА_1 надав письмове клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи суд дійшов наступного.
Частиною 1 ст. 103 ЦПК України передбачено, що суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Оскільки для вирішення справи потрібні спеціальні знання в області медицини, тому необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
У зв`язку з тим, що для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження в справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103,105, 253, 298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за клопотанням ОСОБА_1 заучастю заінтересованоїособи органуопіки тапіклування Бершадськоїміської радиГайсинського районуВінницької областіпро продовженнястроку діїрішення провизнання фізичноїособи недієздатною судово-психіатричну експертизу.
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Вінницької філії Державної установи «Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (м. Вінниця, вул. Пирогова 109).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання? Якщо так, то на яке саме та якої форми?
2. Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням наявного психічного захворювання розуміти характер і фактичний зміст власних дій, керувати ними та передбачати їх наслідки?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Витребувати у КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради» та зобов`язати надати експертам Вінницької філії СПЕ ДУ "ІПСПЕМН МОЗ України" медичні документи (медичні карти амбулаторного хворого, висновки СПЕ) на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи, віднести на рахунок держави.
Копію ухвали суду направити до Вінницької філії Державної установи «Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (м. Вінниця, вул. Пирогова 109).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.
Учасник справи,якому повнуухвалу судуне буловручено удень їїпроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження ухвалисуду,якщо апеляційнаскарга поданапротягом п`ятнадцятиднів здня врученняйому відповідноїухвали суду.
Суддя О. Г. Рудь
присяжні: І.П. Зубченко
Г.Ю.Мягкий
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124625178 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Рудь О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні