Справа № 352/149/25
Провадження № 2/352/338/25
УХВАЛА
23 січня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Кузьменко С.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом:
ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
до ОСОБА_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, місце розташування: 76018, місто Івано-Франківськ, вулиця Грушевського, будинок 21
про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
21 січня 2025 року до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі- Позивач) до ОСОБА_2 (далі- Відповідач), орган опіки та піклування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ( далі- Третя Особа) про позбавлення батьківських прав.
Відповідно до частини четвертої статті 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви не долучено документи, що підтверджують сплату судового збору.
Згідно із текстом позовної заяви, Позивач просить звільнити його від судового збору на підставі частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір», оскільки судовий збір не справляється за подання заяв про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Однак предмет спору в цій справі стосується особистих немайнових прав та обов`язків Відповідача, як матері дитини, яка може бути позбавлена батьківських прав у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав передбачені статтею 166 Сімейного кодексу України та стосуються особистих немайнових прав виключно особи, позбавленої батьківських прав, а не дитини..
Вирішення питання щодо прав, свобод, інтересів або обов`язків малолітніх чи неповнолітніх дітей не є предметом спору в цій справі.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Позивачем у справі є повнолітня особа, який звертається до суду від свого імені, а не як законний представник неповнолітнього, який взагалі не є учасником цієї справи.
Тобто позов поданий на захист цивільних прав Позивача, а не її неповнолітньої доньки.
В зв`язку із викладеним, у вказаній справі судовий збір підлягає сплаті, а Позивачем не надані документи, що підтверджують підстави звільнення його від сплати такого збору.
Відповідно до пункту 1.2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 гривень.
Таким чином, розмір судового збору станом на час розгляду справи становить 3028х0.4=1211 гривень 20 копійок.
Відповідно до частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В зв`язку із викладеним, керуючись статтями 175, 177, 185, 311 Цивільного процесуального кодексу України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , орган опіки та піклування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про позбавлення батьківських прав, залишити безруху для усунення недоліків, а саме:
-Надання документів, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 1211 гривень 20 копійок або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Встановити для усунення недоліків позовної заяви десятиденний строкз днявручення копіїухвали про залишення позовної заяви без руху.
Направити Позивачу копію ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до частини третьої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сергій КУЗЬМЕНКО
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124625258 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
КУЗЬМЕНКО С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні