УХВАЛА
23.01.2025 с-ще Тиврів 145/1883/24
2/145/207/2025
Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Іванця В. Д. ,
за участю секретаря Урсуляк Ю.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 , до Тиврівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Тиврівського районного суду Вінницької області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 , до Тиврівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно.
З метою встановлення кола спадкоємців, судом за клопотанням учасників справи витребовано в Тиврівській державній нотаріальній конторі інформацію щодо заведення спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 07.01.2025 № 79645750 спадкова справа після смерті ОСОБА_3 заведена Третьою Вінницькою державною нотаріальною конторою, номер у спадковому реєстрі - 49152415, номер у нотаріуса - 157/10, стан - чинний, дата заведення - 09.04.2010; свідоцтво про право на спадщину 49175000, дата видачі - 14.04.2010.
Після отримання вказаних відомостей представник позивача ОСОБА_2 заявила клопотання про витребування копії спадкової справи, заведеної Третьою Вінницькою державною нотаріальною конторою після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в абзацах 2 та 3 Листа від 16 травня 2013 року №24-753/0/4-13 виснував, що при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: - місце відкриття спадщини; - коло спадкоємців, які прийняли спадщину; - законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року або ж спадкодавець проживав в іншій державі, спадкоємець є іноземним громадянином та проживає в іншій державі, а спадкове майно знаходиться на території України.
Обставини, які входять до предмета доказування у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
Представник позивача Федоренко П.П. у судове засідання не з`явилась, розгляд клопотання просила провести за її відсутності.
Представник відповідача Тиврівської селищної ради в судове засідання не з`явився, подав заяву, у якій просить розгляд справи провести за його відсутності.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення клопотання про витребування доказів, оскільки дані документи мають значення для правильного вирішення справи, самостійно їх отримати представник позивача Федоренко П.П. не може.
Керуючись ст. 84, 116, 118, 197, 222, 258-260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача про витребування доказів - задоволити.
Витребувати з ТретьоїВінницької державноїнотаріальної контори (21021, Вінницька область, Вінницький район, м. Вінниця, вул. 600-річчя, буд. 30) копію спадкової справи, номер у спадковому реєстрі 49152415, заведену 09 квітня 2010 року після смерті ОСОБА_3 .
Указані документи надати Тиврівському районному суду Вінницької області до 11 лютого 2025 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Іванець В. Д.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124625800 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Іванець В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні