Справа № 467/109/25
Провадження № 1-в/467/50/25
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.01.2025 року с-ще.Арбузинка
Арбузинський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Арбузинка клопотання начальника ДУ «Південноукраїнська виправна колонія №83» ОСОБА_4 про переведення до приміщення камерного типу засудженого
ОСОБА_5 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, що мешкав до засудження у АДРЕСА_1 , засудженого:
-вироком Заводського районного суду м.Миколаєва від 21.12.2017 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі та звільненого від відбування покарання на підставі ст.75 КК України з випробуванням з іспитовим строком 3 роки;
-вироком Центрального районного суду м.Миколаєва від 24.11.2020 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України із застосуванням ч.1ст. 71 КК України до покарання у виді 5 років 4 місяці позбавлення волі;
-вироком Центрального районного суду м.Миколаєва від 14.02.2022 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України із застосуванням ч.4 ст. 70 КК України до покарання у виді 5 років 4 місяці позбавлення волі.
в с т а н о в и в :
23.01.2025року начальникДУ «Південноукраїнськавиправна колонія№83»звернувся досуду ізклопотанням пропереведення засудженого ОСОБА_5 до приміщеннякамерного типустроком на1місяць,мотивуючи йоготим,що 05.01.2025року близько18:15год.під часпроведення обходужитлової зони,а саме,відділення СПС№1засудженому ОСОБА_5 було запропонованоне повнийособистий обшук.В ходіпроведеного обшукув правійкишені штанівбуло виявленота вилученомобільний телефон марки«Xiaomi»модель таIMEIне відомий,який засудженийвихопив тарозбив обземлю.На зробленійому зауваження,засуджений ОСОБА_5 ,відреагував бурхливо,розмахував руками,виражав своєневдоволення режимомвідбування покарання,чим надававнегативний прикладіншим засудженим.Та мігдезорганізувати роботуУВП, чимпорушив порядокі умовивідбування покарання,а саме, набувати,виготовляти,зберігати івикористовувати гроші,цінності,предмети,речі,речовини івироби,заборонені довикористання вустановах виконанняпокарань запереліком предметів,виробів іречовин,зберігання івикористання якихзасудженим заборонено, відповіднопункту 3розділу 2ПВР ПВР УВПта вимоги п.4розділу 2ПВР УВП.
Факт порушення засудженим ОСОБА_5 режиму утримання підтверджується рапортом №20 від 05.01.2025 року від представника адміністрації установи, а саме, молодшого інспектора ВНІБ сержанта внутрішньої служби ОСОБА_6 .
Засуджений ОСОБА_5 за період відбування покарання 11 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, з них 5 разів поміщувався до ДІЗО, допущені порушення виражалися у зберіганні заборонених предметів, перешкоджанні проведенню обшуку, невиконанні законних вимог представників адміністрації, порушенні розпорядку дня. На даний час стягнення частково погашені у встановленому законом порядку. Має 5 Заохочень не має. Згідно ст. 133 КВК України визнаний таким, що допустив злісне порушення встановленого порядку відбування покарання. Рішенням дисциплінарної комісії від 22 січня 2025 року вирішено про внесення до суду клопотання щодо переведення засудженого до ПКТ строком на 1 місяць, а також вказуючи, що засуджений систематично порушує вимоги режиму утримання, прохав застосувати до засудженого стягнення у виді переведення до ПКТ строком на один місяць.
Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив застосувати до засудженого стягнення у виді переведення до ПКТ строком на один місяць.
Засуджений у судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи в його відсутність.
Представник ДУ «Південноукраїнська ВК №83» в судове засідання не з`явився, від начальника установи надійшла заява про розгляд клопотання без його участі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, суд приходить до наступного.
Відповідно до п.13-2 ч.1ст. 537 КПК Українипід час виконання вироків суд, визначений ч.2ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про застосування заходу стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери).
Згідно ч.1ст.132 КВК Україниза порушення встановленого порядку відбування покарання до засуджених може застосовуватися такі заходи стягнення як: переведення засуджених, які тримаються у виправних колоніях, крім засуджених, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, до приміщення камерного типу (одиночної камери) на строк до трьох місяців.
У відповідності до ч.1ст.134 КВК Українипри призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудженого щодо суті проступку. Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру проступку засудженого.
Згідно ч.9ст.134 КВК Українистягнення у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) накладається в разі безуспішного застосування інших заходів впливу.
Як передбачено ч.3ст. 134 вказаного Кодексу стягнення може бути накладене лише на особу, яка вчинила проступок, і не пізніше десяти діб з дня виявлення проступку, а якщо у зв`язку з проступком проводилась перевірка, то з дня її закінчення, але не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Згідно з частиною 16 вищевказаної статті адміністрація колонії при встановленні факту порушення особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, вимог режиму зобов`язана невідкладно розпочати перевірку причин, обставин і мотивів вчинення порушення, поведінки цієї особи до вчинення проступку, визначити кількість і характер раніше накладених стягнень, а також отримати її пояснення про суть проступку. За наслідками такої перевірки приймається рішення про доцільність або недоцільність застосування до особи, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, заходів стягнення та обґрунтовується їх вид. Якщо адміністрація колонії прийняла рішення обмежитися іншими профілактичними заходами, це відображається у щоденнику індивідуальної роботи із засудженим та доводиться до відома особи під підпис.
Частиною 6статті 135 КВК Українипередбачено, що рішення про притягнення до відповідальності приймається більшістю голосів членів дисциплінарної комісії. Поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) проводиться за рішенням суду. У разі прийняття на засіданні дисциплінарної комісії рішення про поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) адміністрація установи виконання покарань протягом двадцяти чотирьох годин направляє до суду відповідне клопотання (подання) разом із рішенням комісії.
Судом встановлено, що 05.01.2025 року близько 18:15 год. під час проведення обходу житлової зони, а саме, відділення СПС №1 засудженому ОСОБА_5 було запропоновано не повний особистий обшук. В ході проведеного обшуку в правій кишені штанів було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «Xiaomi» модель та IMEI не відомий, який засуджений вихопив та розбив об землю. На зроблені йому зауваження, засуджений ОСОБА_5 , відреагував бурхливо, розмахував руками, виражав своє невдоволення режимом відбування покарання, чим надавав негативний приклад іншим засудженим та міг дезорганізувати роботу УВП, актом про відмову надання пояснення засудженим ОСОБА_5 , дослідженим у ході судового засідання.
Відповідно до пункту 3 розділу 2 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції № 2823/5 від 28 серпня 2018 року засуджені зобов`язані дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня установи виконання покарань, правомірні взаємовідносини з іншими засудженими, персоналом установи виконання покарань та іншими особами.
Відповідно до розділу ІІ п. 3.4 додатку № 3 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 2823/5 від 28.08.2018 року(відповідно до додатку 3 до п.3 розділу ІІ ПВР до переліку предметів, виробів і речовин, зберігання яких засудженим заборонено, відносяться будь-яка теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратура, аудіо-, відеокасети, CD- та DVD-диски (за винятком: гучномовець-один на жилу секцію, телевізор- один на відділення соціально-психологічної служби або на жилу секцію, DVD-програвач - один на відділення соціально-психологічної служби або на жилу секцію), радіоелектронні засоби, призначені до передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони, зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади.
Як видно з комісійного акту від 05 січня 2025 року засуджений відмовився від дачі письмового пояснення по факту проступку.
22 січня 2025 року засудженого було повідомлено про місце і час засідання дисциплінарної комісії щодо розгляду питання доцільності притягнення до дисциплінарної відповідальності та роз`яснено права.
Як вбачається із витягу із протоколу № 11 від 22 січня 2025 року дисциплінарної комісії Державної установи«Південноукраїнська виправна колонія № 83» дане порушення установленого порядку відбування покарання засудженим розглядалося на засіданні комісії, яка прийшла до висновку про необхідність переведення засудженого до приміщення камерного типу строком на 1 місяць.
Відповідно до ч. 3ст. 134 КВК України, стягнення може бути накладене лише на особу, яка вчинила проступок, і не пізніше десяти діб з дня виявлення проступку, а якщо у зв`язку з проступком проводилась перевірка, то з дня її закінчення, але не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Як слідує з характеристики на засудженого ОСОБА_5 від 22.01.2025 року останній у місцях позбавлення волі знаходиться з 02 квітня 2021 року, за період відбування покарання 11разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, з них 5 рази поміщувався до ДІЗО. Стягнення частково погашені в установленому Законом порядку. Заохочень немає. За місцем відбуття покарання засуджений характеризується негативно.
З урахуванням викладеного, враховуючи особистість засудженого, характер вчиненого правопорушення, поведінку засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, суд вважає обґрунтованим заявлене клопотання та приходить до висновку про необхідність застосування заходу стягнення у вигляді переведення засудженого до приміщення камерного типу строком на один місяць, оскільки застосування інших заходів впливу до засудженого є безуспішними.
Керуючись ст.ст. 537,539 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання начальника Державної установи «Південноукраїнська виправна колонія № 83» про переведеннядо приміщеннякамерного типузасудженого ОСОБА_5 задовольнити.
Засудженого ОСОБА_5 перевести до приміщення камерного типу (одиночної камери) строком на 1(один) місяць.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Арбузинський районний суд Миколаївської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124626451 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про застосування заходу стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) |
Кримінальне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Догарєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні