Справа № 501/1226/24
Провадження №2/471/15/25
Номер рядка звіту 67
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2025 року
Братський районний суд Миколаївської області
в складі:
головуючого судді - Гукової І.Б.,
за участю секретаря - Прокопчук Н.Г.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Братське цивільну справу № 501/1226/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог: Служба у справах дітей Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області про визначення способу участі у вихованні дитини та спілкування з нею,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог: Служба у справах дітей Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області про визначення способу участі у вихованні дитини та спілкування з нею.
Позовна заява мотивована тим, що позивач та відповідач проживали разом однією сім`єю з квітня 2017 р. - серпень 2022 р. без укладення шлюбу. Під час спільного проживання у них народилась дитина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .. У свідоцтві про народження дитини позивач записаний батьком.
Під час останніх місяців спільного проживання відносини між позивачем та відповідачем не склалися, втратили взаєморозуміння, численні прохання позивача жити разом однією сім`єю, не сваритися відповідач ігнорувала, вирішити сімейні суперечності та жити разом вона не бажала, і під час відрядження позивача, відповідачка зібрала речі та виїхала з дитиною з квартири. Так, з вересня 2022 року дитина проживає окремо, від позивача з матір`ю. Пізніше позивач дізнався, що відповідачка одружилась з іншим чоловіком, змінила прізвище на " ОСОБА_5 ", та проживає у м. Чорноморськ.
Навіть під час окремого проживання з сином позивач намагався якомога більше приділяти увагу Дитині, проводив з ним свій вільний час, купував йому подарунки, одяг. У них дуже теплі, довірчі стосунки з сином, вони дуже люблять один одного та сумують, коли не бачаться. Під час однієї з останніх із сином зустрічей він повідомив, що мати викинула всі подарунки, що були позивачем куплені синові. Дитина була дуже засмучена з цього приводу.
При зустрічі Син завжди казав, що дуже сумує за мною та хоче проводити більше часу разом, хоче іноді мати можливість залишатись у мене вдома та ночувати зі мною, але Мати Дитини не дозволяє забирати мені сина на ночівлю.
Мати дитини дозволяє гуляти з сином лише у межах м. Чорноморськ (у місті їх проживання), жодним чином не обґрунтовуючи таке своє рішення, але з метою його відпочинку та всебічного розвитку Дитини позивач хоче возити його у дитячі розважальні центри, зоопарки, музеї, етнопарки, кіно, театри, які знаходяться за межами м. Чорноморськ, наприклад, в Одесі, Одеському районі. Так, коли позивач відвіз Дитину до етнопарку Нью Васюки , що знаходиться у смт. Великодолинському (приблизно 10 км від м. Чорноморськ), Мати дитини забрала сина та пригрозила, що у разі ще одного виїзду за межі м. Чорноморськ взагалі припинить їхнє спілкування, при цьому вона влаштувала сварку при свідках та після цього не надавала позивачу жодної можливості бачитись та спілкуватись з Дитиною протягом трьох місяців поспіль. Потім, після численних уговорів, позивач отримав можливість спілкуватись з сином 3-4 рази на місяць та проводити час лише у межах м. Чорноморськ. Пізніше, через рік після вищезгаданого інциденту, переслідуючи лише добрі наміри, з метою відпочинку та всебічного розвитку Дитини, позивач все ж-таки вирішив вивезти дитину до м. Одеси на прогулянку, після чого Мати дитини взагалі не дає позивачу можливості бачитись та спілкуватись з Дитиною.
Таким чином, останній час Мати дитини усіляко перешкоджає спілкуванню з Дитиною. Позивач не бачив сина з середини жовтня 2023 року та дуже за ним сумує. На прохання позивача надати йому можливість побачити Дитину або поспілкуватись з сином за допомогою телефонного або інтернет зв`язку, відповідачка відмовляє.
Позивач розуміє свій батьківський обов`язок приймати участь у вихованні Дитини та має велике бажання виховувати свою дитину, спілкуватись з нею, віддаючи Дитині своє тепло і батьківську любов.
Жодних обставин, які б давали підстави вважати, що моє спілкування із Дитиною спричинить сину шкоду - не існує.
Обмеження моїх прав, як Батька, на спілкування з сином з боку Матері порушує не тільки батьківські права позивача , а, в першу чергу, порушує права та суперечить інтересам Дитини.
Спроби мирно врегулювати з відповідачем способи участі позивача у вихованні та спілкуванні з Дитиною виявилися марними, чисельні прохання позивача надати можливість поспілкуватись з Дитиною ігноруються.
Тому позивач і звернувся до суду з даним.
Позивач під час судового засідання просив задовольнити позов з підстав, викладених у позовній заяві, судові витрати віднести за його рахунок.
Представник позивача під час судового засідання підтримала заявлені позовні вимоги.
У судове засідання не з`явилась відповідачка, причини неявки суду невідомі.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 та ОСОБА_7 є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 видане (повторно) 08.08.2023 р. Чорноморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (арк.с. 7).
Відповідно до довідки про задекларованих/зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб від 13.03.2025 №1510 виданою Чорноморською міською радою , за адресою : АДРЕСА_1 , зареєстровані: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (арк.с. 8).
Відповідно до довідки 32 від 22.07.2024 року виданою ТОВ "ЮДІ ТРАНС" ОСОБА_1 , працює в ТОВ "ЮДІ ТРАНС" водієм-експедитором з 05.01.2021 року по теперішній час з посадовим окладом вісім тисяч гривень (арк.с. 67).
Відповідно до характеристики від 29.07.2024 р. виданою ТОВ "ЮДІ ТРАНС" ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ), працює водієм- екследитором у ТОВ «ЮДІ ТРАНС» з 05.01.2021 року і по теперішній час. За час роботи він зарекомендував себе як привітний і сумлінний працівник, який вміє організувати робочий процес і проконтролювати якість виконуваної роботи відповідно до поставлених завдань. Завдання керівництва виконує якісно і в установлений строк. У непередбачених ситуаціях може самостійно прийняти правильне рішення. Має такі важливі для працівника риси як пунктуальність і можливість одночасно тримати під контролем велику кількість справ і завдань. Роботу виконує ефективно, старанно, звертає увагу на деталі. Має високе почуття відповідальності. Користується повагою і авторитетом у керівництва. За характером спокійний та врівноважений. Веде тверезий спосіб життя. Дисциплінований. За любих обставин порядний, чесний, ввічливий та в колективі викликає повагу до себе умінням триматися та висловлювати думку. Добре розвинуте почуття колективізму та товариськості, уважний до людей, доброзичливий. Завжди готовий прийти на допомогу співробітникам(арк.с. 68).
Відповідно до довідки №62 виданою Комунальним некомерційним підприємством "Чорноморська лікарня" Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, ОСОБА_1 на обліку у лікаря-психіатра не перебуває, за психіатричною допомогою не звертався(арк. с. 69).
Відповідно до довідки №64 виданою Комунальним некомерційним підприємством "Чорноморська лікарня" Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, ОСОБА_1 на обліку у лікаря-нарколога не перебуває, за наркологічною допомогою не звертався(арк. с. 69).
Згідно акту оцінки потреб сім`ї за адресою АДРЕСА_2 , проживають наступні члени сім`ї: мати ОСОБА_3 син ОСОБА_9 , син ОСОБА_4 , син ОСОБА_10 , чоловік ОСОБА_11 .. ОСОБА_4 почуває себе добре, мати стверджує, що дитина здорова, хворіє рідко, забезпечені продуктами харчування. Дитина до школи підготовлена, заохочена до розвитку. Хлопчик веселий, товариський, позитивний, добрий. З вітчимом стосунки хороші, але сумує за рідним батьком. Хлопчик самостійний за віком. Мати стверджує, що у дитини відсутні шкідливі звички та ознаки девіантної поведінки. Хлопчик любить свою родину, бабусю яка приїздить в гості. Помешкання безпечне для дітей, у хлопчиків є своя кімната та особистий простір, квартира орендована. Умови проживання ОСОБА_1 створені належним чином, для перебування сина в житлі - простір безпечний. (арк.с.71-78).
Відповідно до характеристики учня 1-Б класу Чорноморського економіко-правового ліцею №1 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , навчається в даній школі з 1 вересня 2024 року, фізично і розумово розвинений, працює в міру своїх можливостей. Зарекомендував себе як товариський хлопчик, який з цікавістю опановує шкільні предмети. До вчителів та дорослих ставиться з повагою. Зростає в родині, де батьки(мати ОСОБА_3 та вітчим ОСОБА_11 ) цікавляться навчанням та шкільним життям дитини, регулярно відвідують школу. Рідний батько, ОСОБА_1 , з сім`єю не проживає. Проте цікавиться життям та успіхами дитини у школі, надає по можливості посильну допомогу.
Відповідно до довідки про встановлення думки малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо визначення місця проживання, 05 вересня 2024 року головним спеціалістом служби у справах дітей Лісіциною О.М. у кабінеті № 424, проведено опитування малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у присутності його матері ОСОБА_9 з метою встановлення думки дитини щодо визначення місця проживання. В результаті бесіди встановлено, що ОСОБА_13 проживає разом з матір`ю, бабусею ОСОБА_14 , двома братами, старшим ОСОБА_15 та молодшим ОСОБА_16 . Батьком хлопчик вважає чоловіка матері ОСОБА_11 . Хлопчик зазначив, що він пам`ятає свого батька, якого звуть ОСОБА_17 , він мешкає окремо. Дитина спілкується з батьком час від часу, але хотів би з ним зустрічатись частіше. В останній раз він його бачив 04 вересня 2024 року, проводили час разом, гуляли в парку розважались. Батько купував йому солодощі, та казав, що дуже його любить. Батько ОСОБА_17 подарунки хлопчику не дарував. Зі святами та днем народження ОСОБА_13 вітають рідні, мати, батько ОСОБА_18 .
Частиною третьою статті 51 Конституції України передбачено, що сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Згідно з частинами другою, восьмою, дев`ятою, десятою статті 7 СК України сімейні відносини можуть бути врегульовані за домовленістю (договором) між їх учасниками. Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.
Стаття 1 Закону України «Про охорону дитинства» визначає контакт з дитиною як реалізацію матір`ю, батьком, іншими членами сім`ї та родичами, у тому числі тими, з якими дитина не проживає, права на спілкування з дитиною, побачення зазначених осіб з дитиною, а також надання їм інформації про дитину або дитині про таких осіб, якщо це не суперечить інтересам дитини.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону дитинства» дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини. У разі коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. Рішення органів опіки та піклування з цих питань можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.
Згідно зі статями 18, 27 Конвенції про права дитини держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. Держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
У пункті 1 статті 9 Конвенції про права дитини передбачено, що держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.
Згідно з пунктом 3 статті 9 Конвенції про права дитини держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини.
Відповідно до статті 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
За статтею 153 СК України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Відповідно до частин першої-третьої статті 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою цієї статті. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Згідно зі статтею 158 СК України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. Рішення органу опіки та піклування є обов`язковим до виконання.
Частинами першою та другою статті 159 СК України передбачено, що якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров`я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
Відповідно до ч.4 ст.19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Частиною 5 ст.19 СК України визначено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
За висновком органу опіки та піклування виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, який затверджений рішенням виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області від 20.12.2024 року №446, вбачається, що орган опіки та піклування виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області з урахуванням графіку роботи батька, вважає за доцільне визначити наступний графік участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з сином: 1. З метою відпочинку, всебічного розвитку, оздоровлення дитини, спілкування з батьком надати батькові, ОСОБА_1 , можливість щорічно відпочивати з дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , протягом шести календарних днів поспіль на квартал (раз у три місяці) у зручний для дитини час з правом виїзду з місця проживання дитини, у межах території України, за попереднім повідомленням матері про місце перебування дитини, за умови підтримання у цей час можливості спілкування через засоби мобільного зв`язку або мережі Інтернет матері та дитини; 2. Безперешкодно і необмежено, але не менш ніж 4 рази на тиждень протягом 1 години кожного разу надати батькові, ОСОБА_1 , можливість спілкуватися з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зручний для дитини час за допомогою телефонного зв`язку, мобільних застосунків в мережі Інтернет та інше. Для організації спілкування батька та дитини покласти обов`язок його організації кожного разу на матір дитини; 3. Надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено, але не менш ніж 3 рази на тиждень протягом не менш, ніж 3 години у будні (робочі) дні кожного разу особисто спілкуватися з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зручний для дитини час; 4. Надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено, але не менш, ніж 3 рази на місяць у вихідні та святкові дні проводити з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , час з 09.00 години ранку суботи до 20.00 години неділі, з правом виїзду сина за місцем проживання батька; 5. Кожен рік в день народження дитини ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено спілкуватись з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не менше ніж п`ять годин поспіль; 6. На паритетних з матір`ю дитини умовах приймати участь у вирішенні питань щодо всебічного розвитку дитини, а саме: щодо відвідування дитиною кружків, спортивних секцій, шкільних закладів, закладів спеціалізованої та вищої освіти та фінансуванні цих заходів; 7. У разі необхідності лікування дитини, на паритетних з матір`ю дитини умовах приймати участь у виборі медичних закладів для лікування дитини та фінансуванні цих заходів. (арк.с. 143-145).
Окрім прав батьків щодо дітей, діти теж мають рівні права та обов`язки щодо батьків (стаття 142 СК України), у тому числі, й на рівномірне виховання батьками.
У § 54 рішення Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) від 07 грудня 2006 року № 31111/04 у справі «Хант проти України» зазначено, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага (рішення у справі «Olsson v. Sweden» (№ 2) від 27 листопада 1992 року, Серія A, № 250, ст. 35-36, § 90) і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків. Зокрема, стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод не надає батькам права вживати заходів, які можуть зашкодити здоров`ю чи розвитку дитини (рішення у справі «Johansen v. Norway» від 07 серпня 1996 року, § 78).
Отже, визначаючи спосіб участі батька у вихованні дитини, спілкуванні з нею, суди мають враховувати принцип рівності прав батьків у вихованні дитини та принцип забезпечення найважливіших інтересів дитини.
У справах зі спорів щодо участі батьків у вихованні та спілкуванні з дитиною узагальнений та формальний підхід є неприпустимим, оскільки сама наявність спору з цього приводу є суттєвим інструментом впливу, особливо у відносинах між колишнім подружжям, який може використовуватися не в інтересах дитини. Кожна справа потребує детального вивчення ситуації, врахування різноманітних чинників, які можуть вплинути на інтереси дитини, у тому числі її думки, якщо вона відповідно до віку здатна сформулювати власні погляди.
Отже, враховуючи вищевикладене, вік дитини, позицію сторін та інтереси дитини, права батьків по відношенню до дитини, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки судом не встановлено обставин, які б перешкоджали батькові приймати участь у вихованні дитини.
Судові витрати за клопотанням позивача, залишити за останнім.
Керуючись ст.ст. 259, 264, 282 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог: Служба у справах дітей Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області про визначення способу участі у вихованні дитини та спілкування з нею - задовольнити.
Встановити наступний порядок участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_4 , а саме:
1. З метою відпочинку, всебічного розвитку, оздоровлення дитини, спілкування з батьком надати батькові, ОСОБА_1 , можливість щорічно відпочивати з дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , протягом шести календарних днів поспіль на квартал (раз у три місяці) у зручний для дитини час з правом виїзду з місця проживання дитини, у межах території України, за попереднім повідомленням матері про місце перебування дитини, за умови підтримання у цей час можливості спілкування через засоби мобільного зв`язку або мережі Інтернет матері та дитини;
2. Безперешкодно і необмежено, але не менш ніж 4 рази на тиждень протягом 1 години кожного разу надати батькові, ОСОБА_1 , можливість спілкуватися з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зручний для дитини час за допомогою телефонного зв`язку, мобільних застосунків в мережі Інтернет та інше. Для організації спілкування батька та дитини покласти обов`язок його організації кожного разу на матір дитини;
3. Надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено, але не менш ніж 3 рази на тиждень протягом не менш, ніж 3 години у будні (робочі) дні кожного разу особисто спілкуватися з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зручний для дитини час;
4. Надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено, але не менш, ніж 3 рази на місяць у вихідні та святкові дні проводити з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , час з 09.00 години ранку суботи до 20.00 години неділі, з правом виїзду сина за місцем проживання батька;
5. Кожен рік в день народження дитини ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) надавати батькові, ОСОБА_1 , можливість безперешкодно і необмежено спілкуватись з дитиною, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не менше ніж п`ять годин поспіль;
6. На паритетних з матір`ю дитини умовах приймати участь у вирішенні питань щодо всебічного розвитку дитини, а саме: щодо відвідування дитиною кружків, спортивних секцій, шкільних закладів, закладів спеціалізованої та вищої освіти та фінансуванні цих заходів;
7. У разі необхідності лікування дитини, на паритетних з матір`ю дитини умовах приймати участь у виборі медичних закладів для лікування дитини та фінансуванні цих заходів.
Судові витрати залишити за позивачем.
Позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач - ОСОБА_3 ,РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_4 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Служба у справах дітей Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, ЄДРПОУ 45011824, місцезнаходження: проспект Миру, 33, м. Чорноморськ, Одеський район, Одеська область.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів до Миколаївського апеляційного суду.
Повний текст рішення виготовлено 23.01.2025 року.
Суддя Гукова І.Б.
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124626550 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Гукова І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні