ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" січня 2025 р. Справа № 911/246/25
Господарський суд Київської області у складі судді Лутак Т.В., розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» (ідентифікаційний код - 39992231)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» (ідентифікаційний код - 36348755)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп».
Дослідивши матеріали вказаної заяви, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята до розгляду з підстав невідповідності її вимогам ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У свою чергу 01.01.2025 набрав чинності Закон України від 19.09.2024 № 3985-IX «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації», яким, зокрема, до Кодексу України з процедур банкрутства внесено ряд змін та доповнень.
Отже, суд під час вирішення питання щодо руху заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» застосовує редакцію Кодексу України з процедур банкрутства від 04.01.2025, актуальну станом на день перевірки заяви.
Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Перевіривши подану заяву, суд вважає її такою, що не відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора, крім відомостей, передбачених ч.1 цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті, а також інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника.
Проте у своїй заяві заявником не зазначена відповідна інформацію, що є недотриманням вищевказаної вимоги.
Також, згідно з ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.
Проте, заявником у заяві б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» зазначено про визнання його вимог до боржника у сумі 273 120,00 євро, що є недотриманням вищевказаної норми.
Відповідно до ч.1 ст.10 Господарського процесуального кодексу України, Господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
Згідно зі статтею 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
Статтею 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено, що у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.
За ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики» судочинство в Україні цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою, а сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини 3статті 8 цього Закону, допускається подача до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених цією регіональною мовою (мовами), з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу.
Рішенням Конституційного Суду України від 28 лютого 2018 року №2р-2018 Закон України «Про засади державної мовної політики» від 03 липня 2012 року №5029-VI, зі змінами, визнаний неконституційним, втратив чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України зазначеного рішення.
Крім того, як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14 грудня 1999 року у справі №10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації того), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (ч.5 ст. 10 Конституції України).
Поряд із цим, заявником заяви б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп», в якості доказів на підтвердження викладених у ній обставин додані документи, викладені іноземною мовою, що унеможливлює дослідження їх змісту судом.
Згідно з ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» підлягає залишенню без руху.
Разом з тим, суд зазначає, що вищевказані недоліки заяви повинні бути усунуті Товариством з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху у спосіб надання суду: інформації про заінтересованість кредитора стосовно боржника, розрахунку розміру його вимог до боржника у національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника, а також долучених до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутства доказів, на підтвердження викладених у ній обставин, перекладених на державну мову України.
Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із нею згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та ч. 1 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись статтями 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» залишити без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Лутак
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124629010 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лутак Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні