Ухвала
від 23.01.2025 по справі 911/246/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"23" січня 2025 р. Справа № 911/246/25

Господарський суд Київської області у складі судді Лутак Т.В., розглянувши матеріали

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» (ідентифікаційний код - 39992231)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» (ідентифікаційний код - 36348755)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Київської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп».

Дослідивши матеріали вказаної заяви, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята до розгляду з підстав невідповідності її вимогам ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

У свою чергу 01.01.2025 набрав чинності Закон України від 19.09.2024 № 3985-IX «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації», яким, зокрема, до Кодексу України з процедур банкрутства внесено ряд змін та доповнень.

Отже, суд під час вирішення питання щодо руху заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» застосовує редакцію Кодексу України з процедур банкрутства від 04.01.2025, актуальну станом на день перевірки заяви.

Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Перевіривши подану заяву, суд вважає її такою, що не відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора, крім відомостей, передбачених ч.1 цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті, а також інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника.

Проте у своїй заяві заявником не зазначена відповідна інформацію, що є недотриманням вищевказаної вимоги.

Також, згідно з ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.

Проте, заявником у заяві б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» зазначено про визнання його вимог до боржника у сумі 273 120,00 євро, що є недотриманням вищевказаної норми.

Відповідно до ч.1 ст.10 Господарського процесуального кодексу України, Господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.

Статтею 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено, що у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

За ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики» судочинство в Україні цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою, а сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини 3статті 8 цього Закону, допускається подача до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених цією регіональною мовою (мовами), з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу.

Рішенням Конституційного Суду України від 28 лютого 2018 року №2р-2018 Закон України «Про засади державної мовної політики» від 03 липня 2012 року №5029-VI, зі змінами, визнаний неконституційним, втратив чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України зазначеного рішення.

Крім того, як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14 грудня 1999 року у справі №10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації того), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (ч.5 ст. 10 Конституції України).

Поряд із цим, заявником заяви б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп», в якості доказів на підтвердження викладених у ній обставин додані документи, викладені іноземною мовою, що унеможливлює дослідження їх змісту судом.

Згідно з ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» підлягає залишенню без руху.

Разом з тим, суд зазначає, що вищевказані недоліки заяви повинні бути усунуті Товариством з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху у спосіб надання суду: інформації про заінтересованість кредитора стосовно боржника, розрахунку розміру його вимог до боржника у національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника, а також долучених до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутства доказів, на підтвердження викладених у ній обставин, перекладених на державну мову України.

Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із нею згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та ч. 1 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись статтями 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пульсар Експо Україна» б/н від 15.01.2025 (вх. № 4546 від 16.01.2025) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агро-Темп» залишити без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В. Лутак

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124629010
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —911/246/25

Ухвала від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні