Рішення
від 22.01.2025 по справі 916/4852/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/4852/24 Господарський суд Одеської області у складі судді Литвинової В.В., за участю секретаря судового засідання Крутькової В.О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи

за позовом Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест"

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ФИЛАТОВА, 92"

про визнання договору укладеним

за участю представників:

від позивача- Мельниченко Н.

від відповідача- Кудрінська Ю.

До суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест" до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ФИЛАТОВА, 92" про визнання укладеним договору з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва.

Ухвалою від 04.11.2024 відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 04.12.2024.

Відповідач отримав ухвалу в електронному кабінеті 04.11.2024 після 17 години, що підтверджується довідкою.

19.11.2024 відповідач подав відзив, в якому просить відмовити в задоволенні позову.

Позивач подав 21.11.2024 відповідь на відзив.

28.11.2024 відповідач подав письмові пояснення, а 04.12.2024 додаткові докази.

В засіданні 04.12.2024 було оголошено перерву до 18.12.2024, а також про прийняття до розгляду поданих сторонами документів.

Ухвалою від 18.12.2024 закрито підготовче провадження, призначено розгляд справи по суті на 22.01.2025.

Розглянувши матеріали справи, суд

встановив:

Згідно п. 2.2 Статуту Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест" (позивач) одним з основних напрямків діяльності Товариства є надання телекомунікаційних послуг, в тому числі послуг фіксованого місцевого, міжміського, міжнародного, комп`ютерного зв`язку, послуг цифрового телебачення, інших послуг мультисервісних мереж та інших електронних додаткових (супутніх) послуг.

За рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації від 15.02.2007 №594 Позивача включено до Реєстру Операторів, провайдерів телекомунікацій (витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг - додається).

З метою розвитку електронних комунікаційних мереж, на виконання рішення РНБО, розпоряджень НЦУ у відповідності із абзацом другим частини другої статті 16 Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» (далі - Закон), Позивач листом від 19.09.2024р. звернувся до відповідача з пропозицією укладення договору з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва (багатоквартирного будинку N92 по вулиці Академіка Філатова у м. Одесі) для забезпечення можливості надання електронних комунікаційних послуг і отримання таких послуг мешканцями будинку. До листа позивач додав два примірники проекту відповідного договору, а також схему з підключення до об`єкта будівництва.

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 16 Закону про доступ встановлено, що укладення договору з доступу здійснюється сторонами у строк, що не може перевищувати один місяць з дня надходження власникові інфраструктури об`єкта доступу документів, передбачених частиною другою цієї статті.

Як вбачається з printscreen офіційної сторінки АТ «Укрпошта», відповідач отримав листа ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» 24.09.2024р., однак станом на дату звернення позивачем до суду, ані відповіді на лист, ані підписаний зі своєї сторони екземпляр договору відповідач на адресу позивача не надіслав.

Враховуючи пряму вказівку закону на обов`язковість укладення договору власником (володільцем) інфраструктури об`єкта доступу та фактичну відмову відповідача від укладення договору, ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» вимушений був звернутися до суду з позовом за захистом своїх порушених прав з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 20 ГК України кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом: установлення, зміни і припинення господарських правовідносин.

Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду.

Згідно з ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови.

Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Зі змісту зазначеної статті вбачається, що переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови. При цьому передати переддоговірний спір на вирішення суду можливо лише тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов`язаною його укласти через пряму вказівку закону, або на підставі обов`язкового для виконання акта планування. В інших випадках спір про укладення договору чи з умов договору може бути розглянутий господарським судом тільки за взаємною згодою сторін або якщо сторони зв`язані зобов`язанням укласти договір на підставі існуючого між ними попереднього договору. У разі вирішення судом переддоговірного спору з дотриманням вказаних вимог днем укладення договору вважається день набрання чинності відповідним рішенням суду, враховуючи, що в такому випадку договірне зобов`язання між сторонами виникає саме на підставі судового рішення.

Близька за змістом правова позиція викладена у постанові Об`єднаної палати Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 25.05.2018 у справі N 61/341, постановах Верховного Суду від 30.01.2020 у справі N 905/887/19, від 16.01.2020 у справі N 905/514/19, від 24.10.2019 у справі N 46/406, від 08.10.2019 у справі N 908/203/19.

Відповідно до ст. 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.

Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про електронні комунікації" постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг мають право, в тому числі на установлення технічних засобів електронних комунікацій у приміщеннях, що належать їм на належних правових підставах, з дозволу власника приміщення та розміщення на елементах інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту та електроенергетики технічних засобів електронних комунікацій на договірних засадах у порядку, встановленому законодавством.

Згідно зі ст. 25 Закону України "Про електронні комунікації" доступ до елементів інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв`язку, будинкової розподільної мережі, що не перебувають у власності постачальників електронних комунікаційних послуг та/або мереж для розгортання загальнодоступних електронних комунікаційних мереж, здійснюється відповідно до Закону України "Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж".

Закон України "Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж" (назва Закону із змінами, внесеними згідно із Законом N 1971-IX від 16.12.2021; далі - Закон) визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв`язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів електронних комунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов`язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

Згідно зі ст. 4 Закону забезпечення доступу до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється за такими принципами: 1) державне регулювання доступу до інфраструктури об`єкта доступу; 2) доступ до інфраструктури об`єкта доступу виключно на договірній основі; 3) забезпечення недискримінаційного доступу замовника до інфраструктури об`єкта доступу з метою користування ним; 4) доступність та відкритість інформації щодо можливості доступу до інфраструктури об`єкта доступу; 5) забезпечення надання доступу до інфраструктури об`єкта доступу на строк не менше строку надання електронних комунікаційних послуг споживачам; 6) ефективне користування інфраструктурою об`єкта доступу, доступ до якого є обмеженим.

Відповідно до ст. 1 Закону замовник доступу до інфраструктури об`єкта доступу (далі - замовник) - суб`єкт господарювання (оператор електронних комунікацій, постачальник електронних комунікаційних послуг або уповноважена ним особа), який звернувся чи має намір звернутися до власника інфраструктури об`єкта доступу із запитом про надання доступу до конкретного елемента інфраструктури об`єкта доступу або який уклав договір з доступу.

Доступ до інфраструктури об`єкта доступу - право замовника на користування елементами інфраструктури об`єкта доступу для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів електронних комунікацій відповідно до законодавства та на підставі договору з доступу.

Інфраструктура об`єкта будівництва - будинки, у тому числі житлового фонду, будівлі, споруди будь-якого призначення, опори зовнішнього освітлення, колектори, системи водопостачання та водовідведення, вертикальні труби-стояки, системи кабельних коробів, трубопроводів, лотоків, драбин, поверхові розподільні монтажні шафи систем зв`язку та сигналізації (окремі або суміщені з електрообладнанням) тощо, що надаються або можуть надаватися власником інфраструктури об`єкта доступу у користування замовнику на договірних засадах.

Елементи інфраструктури об`єкта доступу - складові частини інфраструктури відповідного об`єкта доступу, що надаються або можуть надаватися власником інфраструктури об`єкта доступу у користування замовнику на договірних засадах.

Договір з доступу - договір, укладений згідно з законодавством між власником інфраструктури об`єкта доступу і замовником про доступ до інфраструктури об`єкта доступу з метою користування нею або її елементами для забезпечення можливості надання електронних комунікаційних послуг замовником і отримання таких послуг їх споживачами, з урахуванням умов, визначених цим Законом.

За приписами ст. 14 Закону власник інфраструктури об`єкта доступу має право відмовляти замовнику в укладенні договору з доступу виключно з підстав, визначених цим Законом. Особливості укладення договору з доступу визначені ст. 16 Закону.

Доступ до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється на підставі договору з доступу між власником інфраструктури об`єкта доступу та замовником, що укладається відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Укладення договору з доступу здійснюється після видачі замовнику технічних умов з доступу та погодження власником інфраструктури об`єкта доступу проектної документації з доступу.

Підставою для укладення договору з доступу є письмове звернення замовника, підписане уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники таких документів:

1) проектна документація з доступу до інфраструктури об`єкта доступу (засвідчені замовником копії проектної документації з доступу);

2) проект договору з доступу.

Укладення договору з доступу здійснюється сторонами у строк, що не може перевищувати один місяць з дня надходження власникові інфраструктури об`єкта доступу документів, передбачених частиною другою цієї статті. Ухилення від укладення договору з доступу є порушенням цього Закону. Спори, пов`язані з ухиленням від укладення договору з доступу, вирішуються в судовому порядку.

Власник інфраструктури об`єкта доступу може відмовити замовнику в укладенні договору з доступу з таких підстав:

1) звернення щодо укладення договору з доступу підписано не уповноваженою належним чином посадовою особою (представником) замовника або складено з порушенням відповідних правил надання доступу до інфраструктури об`єкта доступу;

2) встановлена законом або чинним судовим рішенням, що набрало законної сили, заборона щодо укладення договору з доступу;

3) ліквідація (знищення) або розібрання (демонтаж) окремих елементів інфраструктури об`єкта доступу після надходження до власника цієї інфраструктури об`єкта доступу звернення про укладення договору з доступу;

4) ненадання замовником документів, передбачених частиною другою статті 16 цього Закону.

Відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав, ніж визначені у цій статті, забороняється.

Відповідно до п. 42 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" під час дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні або окремих її місцевостях та протягом одного року після його припинення чи скасування надання замовнику доступу до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється без розроблення та видачі технічних умов з доступу та проектної документації з доступу.

З урахуванням зазначених положень, обов`язковість укладення договору з доступу прямо передбачена ст. 16 Закону. Обов`язок укладення договору, з урахуванням дії в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року, введеного Указом Президента N 64/2022 від 24.02.2022 та положень п. 42 розділу VI Закону, виникає після письмового звернення замовника, підписаного уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники проекту договору з доступу.

Суд відхиляє заперечення відповідача, виходячи з наступного.

Так, відповідач звернув увагу на те, що позивачем не зазначено в позовній заяві реквізитів рішення РНБО.

Документ на який посилається Позивач, це Рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 26.11.2022р. «Про забезпечення електронними комунікаційними послугами в умовах воєнного стану». Позовні вимоги Позивача ґрунтуються не Рішенні РНБО, а на нормах Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» (далі - Закон), Закону України "Про електронні комунікації", Господарському та Цивільному Кодексах України.

Відповідач посилається на те, що «…дотримання процедури укладення сторонами господарського договору є законодавчо встановленою вимогою. Хоча зміст договору в переважній більшості визначають самі сторони на основі перш за все принципу свободи договору, процедура його укладання регулюється законом», вважаємо їх помилковими виходячи з наступного.

Однак, принцип свободи договору не скасовує вимоги прямої вказівки закону на обов`язковість укладання договору. Обов`язковість укладення договору з доступу прямо передбачена ст. 16 Закону. Обов`язок укладення договору, з урахуванням дії в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року, введеного Указом Президента №64/2022 від 24.02.2022 та положень п. 42 розділу VI Закону, виникає після письмового звернення замовника, підписаного уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники проекту договору з доступу, що було здійснено Позивачем та отримання такої пропозиції не заперечується Відповідачем.

Відмова Відповідача від укладення договору є безпідставною та такою, що порушує права Позивача, оскільки ОСББ «Филатова, 92» не зазначено визначених ст. 16 Закону підстав для відмови замовнику в укладенні договору з доступу. Водночас, відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав, ніж визначені у цій статті, забороняється.

Відповідно до частин третьої, четвертої, сьомої статті 179 ГК України укладання господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: - вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; - примірного договору, рекомендованого органом управління суб`єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; - типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Отже, доводи викладенні Відповідачем у відзиві є безпідставними та не ґрунтуються на вимогах закону.

Щодо твердження відповідача про те, що він не є власником інфраструктури об`єкта доступу та не може укладати договір з доступу є безпідставними, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону власник (володілець) інфраструктури об`єкта доступу (далі - власник інфраструктури об`єкта доступу) - фізична або юридична особа, у власності (володінні) якої перебуває інфраструктура об`єкта доступу або окремі її елементи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія. Управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Статтею 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначене право об`єднання відповідно до законодавства та статуту визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об`єднання, укладати договори.

Оскільки відповідно до положень Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління спільним майном співвласників здійснюється саме об`єднанням в порядку визначеному законом та загальними зборами об`єднання, то Позивач правомірно звернувся саме до ОСББ щодо укладення договору та саме ОСББ є належним відповідачем по справі.

За таких обставин, позовні вимоги є правомірними, законними та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України).

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку задовольнити позовні вимоги.

Позивач додав до позову докази сплати 3028 грн судового збору.

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Суд враховує, що позов було подано через підсистему Електронний суд, тому позивач мав сплатити 3028*0,8=2422,40грн судового збору.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати в розмірі 2422,40грн сплаченого судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 129, 232-240, 243, Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати укладеним між Приватним акціонерним товариством "Фарлеп-Інвест" (код ЄДРПОУ 19199961, м. Київ, провулок Євгена Гуцала, буд. 3) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "ФИЛАТОВА, 92" (код ЄДРПОУ 40504565, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 92) договір з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва з додатками, які додані до позовної заяви окремо, в табличному більш коректному вигляді:

№1 "Перелік технічних засобів електронних комунікацій ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ",

№2 "Акт надання доступу за Договором з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва від ___. ____ 2024р.",

№3 "Розрахунок розміру щомісячної плати ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ" за доступ до елементів інфраструктури будівництва" до договору, в такій редакції:

"ДОГОВІР

з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва

м. Одеса "____"


2024 року

ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО "ФИЛАТОВА, 92", в особі голови правління Гальченко Лілії Вікторівни, що діє на підставі Статуту, з метою задоволення потреб мешканців житлових будівель (гуртожитків), (далі - Власник інфраструктури), з однієї сторони, та

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ", в особі Начальника сектору оренди сайтів (Південь) Близнакової-Качановської Наталії Георгіївни, що діє на підставі довіреності № 0049/24 від 19.04.2024 року, (далі - Замовник), з іншої сторони (далі - сторони), уклали цей Договір з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва (далі - Договір з доступу) про таке:

1. Предмет договору

1.1 Замовник замовляє та оплачує, а Власник інфраструктури надає право доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва з метою користування нею та її елементами для забезпечення можливості надання електронних комунікаційних послуг замовником і отримання таких послуг споживачами, розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів електронних комунікацій замовника на підставі даного договору з доступу.

1.2. Доступ надається до наступних об`єктів доступу: багатоквартирних будинків (надалі - Об`єкти доступу), що знаходяться на балансі (в управлінні) за адресою: 65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Академіка Філатова буд. 92, перелік яких наведено в Додатку 2, який є невід`ємною частиною цього Договору з метою надання мешканцям житлових будинків (гуртожитків) послуг з доступу до мережі Інтернет.

1.3. Доступ до інфраструктури об`єкта доступу, її елементів та місце встановлення технічних засобів електронних комунікацій замовника (як правило - технічний поверх, під`їзд або підвал), узгоджується замовником з власником інфраструктури об`єкта доступу на підставі договору з доступу.

2. Вартість доступу та порядок розрахунків

2.1.Вартість доступу за цим договором (розмір щомісячної оплати) визначається відповідно до Закону України "Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж" та Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.09.2018 № 247, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.09.2018 р. за № 1119/32571. Розрахунок розміру щомісячної плати є невід`ємною частиною договору.

2.1.2. Нарахування плати за цим договором починається з дати підписання Акту надання доступу та закінчується датою підписання Акту припинення доступу.

2.2 Плата за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва за поточний період здійснюється з дати укладення Акту надання доступу за поточний місяць. У подальшому плата за доступ здійснюється замовником до кінця поточного місяця на підставі цього Договору.

2.3.Плата за доступ здійснюється протягом строку дії договору або до дати фактичного демонтажу елементів інфраструктури електронних комунікаційних мереж, розміщених на об`єктах будівництва, визначених у Додатку 1 до Договору.

2.4.Оплата здійснюється у національній валюті України шляхом безготівкового перерахування замовником грошових коштів на поточний рахунок власника інфраструктури, зазначений в рахунку.

2.5.Замовник самостійно сплачує плату за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва за вказаними в Договорі реквізитами Власника інфраструктури. При цьому цей Договір є підставою для нарахування щомісячної плати за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва за цим Договором, а також підставою для погашення щомісячної заборгованості за цим Договором.

2.6. Розмір щомісячної плати за доступ не може змінюватися протягом одного року з дня укладення цього договору.

3. Права та обов`язки сторін

3.1.Власник інфраструктури має право:

3.1.1. на своєчасне отримання плати за доступ згідно з умовами договору;

3.1.2. на отримання інформації щодо строків проведення монтажних та експлуатаційних робіт технічних засобів електронних комунікацій;

3.1.3. вимагати здійснення замовником демонтажу технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах об`єктів будівництва, на підставах та у порядку, що визначені Правилами надання доступу до інфраструктури об`єкта будівництва (далі - Правила доступу);

3.1.4. на відшкодування понесених документально підтверджених витрат та прямих збитків у зв`язку з проведенням демонтажу технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах об`єктів будівництва у разі невиконання умов Договору та Правил доступу;

3.1.5. перевіряти стан виконання замовником робіт з розміщення технічних засобів електронних комунікацій на елементах об`єктів будівництва, визначених у додатку 1 до договору;

3.1.6. вимагати від замовника усунення виявлених порушень під час проведення монтажних робіт та експлуатації технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах об`єктів будівництва;

3.1.7. виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану Об`єктів доступу, недотриманням технічних норм, норм техніки безпеки, пожежної безпеки та санітарних норм;

3.1.8. контролювати виконання замовником дотримання технічних норм, норм техніки безпеки, пожежної безпеки та санітарних норм на Об`єктах доступу

3.2. Власник інфраструктури зобов`язаний:

3.2.1. надавати замовнику відповідно до договору з доступу безперешкодний доступ до всіх технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта доступу;

3.2.2. повідомляти замовника про проведення капітального ремонту чи реконструкції елементів інфраструктури об`єкта будівництва з розміщеними технічними засобами електронних комунікацій не пізніше ніж за 30 робочих днів до початку проведення ремонту чи реконструкції;

3.2.3. забезпечити замовнику доступ до інформації щодо планів виконання робіт на об`єктах доступу, що потребують відключення споживачів електричної енергії або перемикання в електричних мережах;

3.2.4. повідомляти замовнику про виявлені дефекти чи пошкодження технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на об`єктах будівництва;

3.2.5. запобігати пошкодженням технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта будівництва, під час виконанні власником інфраструктури експлуатаційних робіт;

3.2.6. надавати замовнику можливість встановлення, виконання технічне обслуговування та монтаж/демонтаж технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єктів будівництва, та інші роботи, які потребують відключення споживачів електричної енергії або перемикання в електричних мережах;

3.2.7. письмово повідомляти замовнику протягом не менш як за чотири місяці до початку робіт про прийняте рішення щодо виведення з експлуатації об`єкта доступу або окремих його елементів, зазначених у додатку до договору;

3.2.8. запропонувати альтернативну пропозицію перевлаштування розміщених згідно з додатком до цього договору технічних засобів електронних комунікацій у разі, коли замість виведеного з експлуатації об`єкта доступу створюються нові елементи об`єктів будівництва.

3.3.Замовник має право:

3.3.1. на отримання інформації про:

- проведення капітального ремонту чи реконструкції елементів інфраструктури об`єкта будівництва з розміщеними технічних засобів електронних комунікацій;

- виявлені під час огляду власником інфраструктури дефекти чи пошкодження технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на об`єктах будівництва;

- виведення з експлуатації об`єкта доступу або окремих його елементів;

3.3.2. оглядати технічних засобів електронних комунікацій, розміщені на елементах інфраструктури об`єктів будівництва;

3.3.4. виконувати технічне обслуговування та монтаж/демонтаж технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єктів будівництва.

3. 4. Замовник зобов`язаний:

3.4.1. після підписання цього договору подати власнику інфраструктури на погодження списки осіб, що здійснюють огляд, та контактні дані для обміну інформацією осіб, відповідальних за експлуатацію електронних комунікаційних мереж, розміщених на об`єктах будівництва (відповідальних за підготовку договору, накладних, технічного обслуговування);

3.4.2. виконувати роботи на елементах електронних комунікаційних мереж, розміщених на об`єктах будівництва, що потребують відключення споживачів електричної енергії або перемикання в електричних мережах з урахуванням планів робіт власника інфраструктури, пов`язаних з відключеннями або перемиканнями;

3.4.3. не допускати самовільного використання елементів інфраструктури об`єкта будівництва, що належать власнику інфраструктури;

3.4.4. за необхідності проведення аварійно-відновних робіт на електронних комунікаційних мережах подати аварійну заявку власнику інфраструктури;

3.5. Під час виконання цього договору сторони зобов`язуються дотримуватися нормативних актів, що регулюють правила пожежної безпеки, правила техніки безпеки, охорони праці та охорони навколишнього середовища.

4. Відповідальність сторін

4.1 За невиконання або неналежне виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором з доступу, винна Сторона несе відповідальність згідно з чинним законодавством України та з умовами цього Договору.

4.2. У разі недотримання строків оплати за цим Договором, Замовник сплачує Власникові інфраструктури пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу.

4.3. У разі не виконання Власником інфраструктури пункту 3.2.1 Договору, Власник інфраструктури сплачує Замовнику штраф у розмірі 5 000,00 грн. за кожний документально підтверджений випадок.

4.4. У випадку, якщо неналежним виконанням умов цього Договору будь-якої зі Сторін спричинені збитки, винна Сторона зобов`язана відшкодувати такі документально підтверджені збитки у відповідності з чинним законодавством України.

4.5. Відповідальність за технічний стан та експлуатацію технічних засобів електронних комунікацій замовника, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта доступу власника, несе замовник.

4.6 Власник інфраструктури не несе відповідальність за шкоду, заподіяну технічним засобам електронних комунікацій замовника третіми особами.

4.7 Сторони не несуть відповідальність за повне або часткове порушення договору з доступу у випадках пошкоджень, спричинених стихійними явищами та іншими обставинами непереборної сили (форс-мажору).

4.8 Власник інфраструктури не несе відповідальності перед замовником та/або перед третіми особами (абонентами, споживачами електронних комунікаційних послуг замовника) за наслідки припинення надання електронних комунікаційних послуг та/ або інші, пов`язані з припиненням працездатності технічних засобів електронних комунікацій замовника, невиконання замовником умов договору з доступу.

4.9. У разі зміни місцезнаходження, банківських та інших реквізитів, процедури реорганізації або ліквідації однієї із сторін така сторона зобов`язується повідомити іншій стороні про зміни протягом 10 календарних днів з моменту настання відповідної події.

5. Порядок вирішення спорів

5.1 Всі спори між сторонами вирішуються шляхом переговорів. Спори між сторонами з питань, щодо яких не було досягнуто згоди, вирішуються відповідно до законодавства в судовому порядку.

6. Строк дії та умови зміни, розірвання договору

6.1 Цей договір набирає чинності з моменту підписання сторонами та діє протягом 35 місяців, а в частині оплати - до повного його виконання. Строк дії договору може бути продовжено у порядку, визначеному сторонами.

6.2 Якщо жодна із Сторін за один місяць до закінчення строку дії цього договору з доступу не заявить письмово про припинення дії договору з доступу, про необхідність укладення нового договору з доступу на інших умовах, цей договір з доступу є продовженим (пролонгованим) на той самий строк і на тих же умовах. При цьому підписання додаткової угоди не потрібно.

6.3. Надання доступу засвідчується сторонами шляхом підписання Акту надання доступу, який є невід`ємною частиною цього Договору. Факт припинення надання доступу засвідчується сторонами шляхом підписання Акту припинення доступу, який є невід`ємною частиною цього Договору.

6.4. Розірвання та припинення цього договору з доступу можливо за взаємною згодою Сторін, або з ініціативи замовника за втратою господарської потреби з письмовим попередженням за 30 днів до розірвання. Власник інфраструктури не має права розірвати договір з доступу без згоди замовника або відмовити йому у продовженні строку дії договору з доступу, за умови належного виконання замовником умов договору з доступу.

6.5. Дія цього договору припиняється:

за згодою сторін;

у зв`язку із закінченням строку дії договору;

у разі розірвання договору однією із сторін внаслідок неналежного його виконання;

у разі наявності відповідного судового рішення.

6.6. Договір складено у двох оригінальних примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної сторони.

6. 7. Зміни та доповнення до цього договору вносяться шляхом укладення додаткових угод до нього.

7.Особливі умови

7.1 Сторони не мають права передавати третім особам права та обов`язки за цим договором без взаємної письмової згоди.

7.2 Реорганізація (перетворення) однієї із сторін не є підставою для розірвання цього договору або зміни його умов.

Антикорупційні застереження

8.1. Сторони зобов`язуються дотримуватись вимог антикорупційного законодавства й не вживати будь-яких дій, які можуть порушити норми антикорупційного законодавства, у зв`язку з виконанням своїх прав або обов`язків згідно з цим договором, у тому числі, але не обмежуючись, не робити пропозицію, не санкціонувати, не обіцяти та не надавати неправомірну вигоду в грошовій або будь-якій іншій формі, фізичним або юридичним особам (включаючи, але не обмежуючись, приватним підприємствам, організаціям, органам державної влади та самоврядування, установам, державним службовцям) або їх представникам. ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ" залишає за собою право на здійснення перевірки, обґрунтованою за обсягом, місцем і датою проведення (безпосередньо, або, на свій розсуд, за допомогою незалежних третіх осіб) другої Сторони для підтвердження відповідності вимогам чинного законодавства з протидії корупції, торговому контролю і санкціям. У випадку порушення однією зі Сторін зобов`язань за даним пунктом, інша Сторона має право в односторонньому позасудовому порядку відмовитися від виконання даного договору та розірвати договір, шляхом направлення відповідного повідомлення Стороні, що порушила. У випадку розірвання договору відповідно до даного пункту, збитки Стороні, що порушила, не відшкодовуються.

9. Заключні положення

9.1. Після підписання цього договору всі попередні переговори, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього договору, втрачають юридичну силу.

9.2. Фізична особа, уповноважена замовником на підписання договору, керуючись Законом України "Про захист персональних даних", надає згоду (дозвіл) на збирання, обробку, безстрокове зберігання та передачу (поширення) третім особам своїх персональних даних у випадках, передбачених законодавством.

9.3. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані умовами цього договору з доступу, підлягають врегулюванню відповідно до чинного законодавства України.

9.4. Реорганізація або зміна Власника інфраструктури не є підставою для зміни умов чи розірвання договору з доступу. У разі зміни власника інфраструктури об`єкта доступу до нового власника переходять права і обов`язки за договором доступу.

9.5. Цей Договір залишається в силі в разі зміни реквізитів сторін, власників або організаційно-правової форми будь-якої зі Сторін.

10. Реквізити та підписи сторін

Власник інфраструктури: ОСББ "ФИЛАТОВА,92"

65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Академіка Філатова буд. 92.

Код ЄДРПОУ 40504565

IBAN НОМЕР_1

тел. + 380666406686

Голова правління


Гальченко Л.В.

Замовник: ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ"

01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 3

Код ЄДРПОУ 19199961

Банк: АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" МФО: 300335

Юридична адреса банку: Україна, 01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9

IBAN: НОМЕР_2

ІПН: 191999626552

Поштова адреса для листування : 65098, м. Одеса, вул. Іоганна Гена,19-В

Для договорів та рахунків тел./факс 0482355233

E-mail: nataliya.bliznakova@vegatele.com

Начальник сектору оренди сайтів (Південь)


Близнакова-Качановська Н.Г.

Додаток №1

до Договору з доступу до елементів

інфраструктури об`єкта будівництва

від ____.


2024

ПЕРЕЛІК

технічних засобів електронних комунікацій ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ"

№ п/п Адреса Кількість квартир Найменування обладнання Місце розміщення

1. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_808GPON 2,5 поверх

2. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_809GPON 2,5 поверх

3. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_810GPON 2,5 поверх

4. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_811GPON 2,5 поверх

5. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_812GPON 2,5 поверх

6. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_813GPON 2,5 поверх

7. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_814GPON 2,5 поверх

8. Одеса Академіка Філатова, будинок 92. 119 БО_ODS-K-204_815GPON 2,5 поверх

Всього встановлено обладнання - 8 боксів

Реквізити та підписи сторін

Власник інфраструктури: ОСББ "ФИЛАТОВА, 92"

65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Академіка Філатова буд. 92.

Код ЄДРПОУ 40504565

IBAN НОМЕР_1

тел. + 380666406686 Голова правління


Гальченко Л.В.

Замовник:

ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ"

01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 3

Код ЄДРПОУ 19199961

Банк: АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" МФО: 300335

Юридична адреса банку: Україна, 01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9

IBAN: НОМЕР_2

ІПН: 191999626552

Поштова адреса для листування : 65098, м. Одеса, вул. Іоганна Гена,19-В

Для договорів та рахунків тел./факс 0482355233

E-mail: nataliya.bliznakova@vegatele.com

Начальник сектору оренди сайтів (Південь)


Близнакова-Качановська Н.Г.

Додаток №2 до Договору з доступу до елементів

інфраструктури об`єкта будівництва

від ___.


.2024

АКТ надання доступу

за Договором з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва від __. ___ 2024р.

м. Одеса "___"


2024 року

ОБ`ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО "ФИЛАТОВА, 92", в особі голови правління Гальченко Лілії Вікторівни, що діє на підставі Статуту з метою задоволення потреб мешканців житлових будівель (гуртожитків), (далі - Власник інфраструктури), з однієї сторони, та

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ", в особі Начальника сектору оренди сайтів (Південь) Близнакової-Качановської Наталії Георгіївни, що діє на підставі довіреності № 0049/24 від 19.04.2024 року, ( (далі - Замовник), з іншої сторони (далі - сторони), склали цей Акт, який є первинним документом та невід`ємною частиною Договору з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва (далі - Договір), що підтверджує факт надання доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва та факт користування елементами інфраструктури об`єкта будівництва у період з 19.09.2024 року по 18.07.2027 року, про таке:

1. Замовник замовляє та оплачує, а Власник інфраструктури надає доступ до елементів інфраструктури об`єктів будівництва за переліком наведеним у додатку № 2 до Договору.

2. Розмір оплати за доступ до інфраструктури об`єкта будівництва в місяць за будинок складає:

- 3 відсотки розміру мінімальної заробітної плати станом на " 01" січня 2024 року для будинків від 101 квартири 213,00 (двісті тринадцять грн. 00 коп.) без ПДВ;

3. Термін дії надання доступу: з " 19" вересня 2024 року по " 18" липня 2027 року.

4. Мета надання доступу - користування елементами інфраструктури об`єкта доступу для розміщення технічних засобів електронних комунікацій.

5.Сторони дійшли взаємної згоди, що цей Акт надання доступу протягом всього терміну дії Договору є єдиним первинним документом, який підтверджує факт надання щомісячних послуг з доступу та оплати щодо користування елементами інфраструктури об`єкта будівництва.

6. Реквізити та підписи сторін

Власник інфраструктури:

ОСББ "ФИЛАТОВА,92"

65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Академіка Філатова буд. 92.

Код ЄДРПОУ 40504565

IBAN НОМЕР_1

тел. + 380666406686

Голова правління


Гальченко Л.В.

Замовник:

ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ"

01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 3

Код ЄДРПОУ 19199961

Банк: АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" МФО: 300335

Юридична адреса банку: Україна, 01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9

IBAN: НОМЕР_2

ІПН: 191999626552

Поштова адреса для листування : 65098, м. Одеса, вул. Іоганна Гена,19-В

Для договорів та рахунків

тел./факс 0482355233

E-mail: nataliya.bliznakova@vegatele.com

Начальник сектору оренди сайтів (Південь)


Близнакова-Качановська Н.Г.

Додаток № 3 до Договору з доступу до елементів

інфраструктури об`єкта будівництва

від _____._____.2024

Розрахунок розміру щомісячної плати ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ" за доступ до елементів інфраструктури будівництва

№ п/пАдресаКількість квартирНорма розміру плати до мінімальної зарплати (%) станом на 01.01 поточного рокуЩомісячна плата (грн.)1Україа 65078 м. Одеса,Академіка Філатова, буд. 921193%213,00Всього 213,00Реквізити та підписи сторін

Власник інфраструктури: ОСББ "ФИЛАТОВА,92"

65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Академіка Філатова буд. 92.

Код ЄДРПОУ 40504565

IBAN НОМЕР_1

тел. + 380666406686

Голова правління Гальченко Л.В.

Замовник:

ПрАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ"

01011, м. Київ, пров. Євгена Гуцала, 3

Код ЄДРПОУ 19199961

Банк: АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" МФО: 300335

Юридична адреса банку: Україна, 01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9

IBAN: НОМЕР_2

ІПН: 191999626552

Поштова адреса для листування : 65098, м. Одеса, вул. Іоганна Гена,19-В

Для договорів та рахунків тел./факс 0482355233

E-mail: nataliya.bliznakova@vegatele.com

Начальник сектору оренди сайтів (Південь) Близнакова-Качановська Н.Г.."

3. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ФИЛАТОВА, 92" (код ЄДРПОУ 40504565, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 92) на користь Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест" (код ЄДРПОУ 19199961, м. Київ, провулок Євгена Гуцала, буд. 3) 2422,40грн судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Південно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 23 січня 2025 р.

Суддя В.В. Литвинова

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124629222
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі

Судовий реєстр по справі —916/4852/24

Рішення від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні