ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
23.01.2025м. СумиСправа № 920/24/25
Суддя Господарського суду Сумської області Вдовенко Дар`я Володимирівна, перевіривши матеріали позовної заяви
за позовом Приватного акціонерного товариства Сумбуд (вул. Петропавлівська, буд. 86, м. Суми, 40000)
до відповідача Приватного закладу загальної середньої освіти ліцею Просперітас (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 52, м. Суми, 40030),
про стягнення 459 435 грн 36 коп.,
УСТАНОВИВ:
Позивач подав позовну заяву, в якій просить суд стягнути з відповідача 459 435 грн 36 коп., в тому числі 390 800 грн 00 коп. безпідставно набутих грошових коштів за користування нерухомим майном, 51 579 грн 35 коп. інфляційних втрат, 17 056 грн 01 коп. 3% річних.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.01.2025, справу призначено до розгляду судді Вдовенко Д.В.
Ухвалою від 20.01.2025 Господарський суд Сумської області залишив позовну заяву без руху, надав позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме подання доказів зарахування судового збору сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 4 від 14.01.2025 в сумі 5513,22 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України (довідка органу Державної казначейської служби України про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України). У разі відсутності таких доказів - подати суду докази сплати судового збору в сумі 5513 грн 22 коп. за подання позовної заяви до Господарського суду Сумської області.
21.01.2025 позивач подав клопотання про усунення недоліків (вх. № 269 від 21.01.2025, зокрема, подав докази сплати судового збору в сумі 5513 грн 22 коп. за подання позовної заяви до Господарського суду Сумської області (платіжна інструкція № 4 від 20.01.2025).
Оскільки позивач усунув недоліки позовної заяви, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду.
Позивач у позовній заяві просить суд здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За приписами ст. 249, 250 Господарського процесуального кодексу України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Згідно зі ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи ціну позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, суд задовольняє клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно зі ст. 12, 247, 252 ГПК України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
З урахуванням приписів ст. 250 ГПК України, відповідач має право подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10.
За приписами ч. 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 252 ГПК України підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Оскільки справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, суд, відповідно до ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, встановлює, що заяви, клопотання і заперечення подаються сторонами в письмовій формі.
Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У вступній частині позовної заяви позивач зазначив як третю особу Дочірнє підприємство Публічного акціонерного товариства «Сумбуд» Сумський навчально-виховний комплекс «Просперітас». Водночас, відповідно до ст. 50 ГПК України позивач не обґрунтував, а суд на стадії відкриття провадження у справі не вбачає, яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов`язки Дочірнього підприємства Публічного акціонерного товариства «Сумбуд» Сумський навчально-виховний комплекс «Просперітас» щодо однієї із сторін.
Керуючись ст. 120, 169, 176, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 920/24/25.
2. Задовольнити клопотання Приватного акціонерного товариства Сумбуд про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
4. Відповідачу надати п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
5. Відповідачу надати п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України. Копії відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи надсилаються (надаються) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
6. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
7. Позивачу надати семиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив відповідно до ст. 166 ГПК України. До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу.
8. Відповідачу надати семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення відповідно до ст. 167 ГПК України. До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу.
9. Копію ухвали направити учасникам судового процесу.
10. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати за телефоном 0542 254011.
11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано суддею 23.01.2025.
СуддяД.В. Вдовенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124629449 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань, з них повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Вдовенко Дар'я Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні