Ухвала
від 23.01.2025 по справі 921/2/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


вул.Кн.Острозького, 14а, м.Тернопіль, 46025, тел.:0352520573, e-mail: inbox@te.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23 січня 2025 року м. Тернопіль справа № 921/2/25

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Андрусик Н.О.

розглянувши позовні матеріали без номера від 31.12.2024 (вх.№2 від 01.01.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСП КРАФТ", місто Тернопіль

до відповідача PING GOHINDUSTRY SDN BHD, Gemas, Negeri Sembila Darul, Khusus, Malaysia

про стягнення 56 640,65 доларів США,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮСП КРАФТ", місто Тернопіль звернулося 31.12.2024 через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС до Господарського суду Тернопільської області з позовом до PING GOHINDUSTRY SDN BHD, Gemas, Negeri Sembila Darul, Khusus, Malaysia, про стягнення 56 640,65 доларів США, що еквівалентно 2 365 375, 85 грн, попередньої оплати, сплачених за товар за Контрактом №2023MLXY4 міжнародної купівлі-продажу товарів від 03.12.2023.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.01.2025, даний позов передано на розгляд судді Андрусик Н.О.

Ухвалою суду від 07 січня 2025 року позовну заяву ТОВ "ЮСП КРАФТ" залишено без руху з підстав, передбачених п.3 ч.3 ст.162, п.1 ч.1 ст.163, п.1, 2 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172, ч.1 ст.174 ГПК України; встановлено десятиденний календарний строк з дня вручення ухвали від 07 січня 2025 року для усунення виявлених недоліків позовної заяви; встановлено спосіб усунення недоліків позовної заяви, а саме шляхом подання: доказів надіслання відповідачу позовної заяви та долучених до неї документів; доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому розмірі та порядку; належного розрахунку ціни позову із документальним підтвердженням визначення гривневого еквіваленту позову; нотаріально посвідчений офіційний переклад на українську мову доказів, які викладено на іноземній мові та долучено до позову.

Згідно з частинами п`ятою, восьмою статті 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Оскільки ТОВ "ЮСП КРАФТ" з 20.10.2023 має зареєстрований електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд", про що свідчить відповідь №6202376 від 07.01.2024, позов товариством подано в електронній формі, то належним та передбаченим процесуальним законодавством способом надсилання позивачу копії ухвали суду від 07 січня 2025 року про залишення позову без руху є її доставлення в електронний кабінет ТОВ "ЮСП КРАФТ".

Відповідно до п.2 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. При цьому, згідно з абз.2 ч.6 даної норми закону, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Як вбачається з інформації Автоматизованої системи документообігу суду "Діловодство спеціалізованого суду", довідки про доставку електронного листа, електронну копію ухвали від 07 січня 2025 року доставлено ТОВ "ЮСП КРАФТ" в електронний кабінет 07.01.2025 о 18:56год., а судом відповідне повідомлення про доставку отримано 08.01.2025.

Згідно з ст.113 ГПК України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначається строк усунення виявлених недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст.174 ГПК України).

Як вже зазначалося, ухвалою суду від 07 січня 2025 року судом встановлено позивачу десятиденний строк для усунення виявлених недоліків позовних матеріалів, тобто максимально передбачений процесуальним законом.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (ч.1 ст.116 ГПК України).

З огляду приписи статей 113, 116, п.2 ч.6 ст.242 ГПК України, останнім днем строку усунення недоліків позовної заяви у даному випадку є 18.01.2025 (субота), включно.

При цьому, з огляду на наявність у позивача зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, товариство мало можливість подати заяву про усунення недоліків у будь який зручний час протягом усього строку, встановленого ухвалою суду від 07 січня 2025 року, в тому числі й у не робочий день суду суботу (18.01.2025).

Згідно з ч.1 статті 118 ГПК України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Слід зазначити, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Таким чином, в аспекті наведених норм процесуального закону, позивач вправі подати заяву про усунення недоліків як в паперовій, так і в електронній формі.

Відповідно до інформації Автоматизованої системи документообігу суду "Діловодство спеціалізованого суду", журналу вхідної кореспонденції станом на 23.01.2025 суду, позивачем не подано заяви про усунення недоліків позовної заяви, виявлених ухвалою суду від 07 січня 2025 року, а також не повідомлено про причини не усунення/неможливості усунення недоліків; не заявлено про продовження встановленого судом строку для усунення недоліків позовної заяви.

Таким чином, позивач у визначений судом десятиденний строк (до 18.01.2025) не усунув недоліки, допущені при оформленні позовної заяви.

Згідно з частинами 4, 6 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

З урахуванням наведеного, суд повертає позивачу позовну заяву з додатками.

При цьому, оскільки ТОВ "ЮСП КРАФТ" позовну заяву подано в електронній формі через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС, тому у паперовому вигляді така заява заявнику не повертається. Заява вважається повернутою з моменту підписання даної ухвали.

Відповідно до ч.8 ст.174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку.

Керуючись ч.4, 6 ст.174, ст.ст.232-235, 225 Господарського процесуального кодексу України, суддя господарського суду

УХВАЛИВ:

Позовну заяву без номера від 31.12.2024 (вх.№2 від 01.01.2025) до PING GOHINDUSTRY SDN BHD, Gemas, Negeri Sembila Darul, Khusus, Malaysia, про стягнення 56 640,65 доларів США, повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЮСП КРАФТ", вул.Текстильна, будинок 28, місто Тернопіль, ідентифікацій код 38417400.

Ухвала підписана, набирає законної сили 23.01.2025 відповідно до приписів ст.235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені статтями 255, 256, пп.17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Н.О. Андрусик

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124629501
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них

Судовий реєстр по справі —921/2/25

Ухвала від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні