Ухвала
від 23.01.2025 по справі 361/713/25
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/713/25

Провадження № 2/361/245/25

23.01.2025

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

23 січня 2025 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Бражник Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП Магістр»</a>, за участю третіх осіб: ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО СЕЛИЩЕ МИРНЕ», Публічного акціонерного товариства «Національний депозитарій України», про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно,

УСТАНОВИЛА:

Адвокат Крижанівська О.М. від імені та в інтересах ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» подала зазначений позов.

У порядку автоматизованого розподілу справ між суддями справу передано на розгляд судді БражникН.М.

Перевіривши матеріали позовної заяви та доданих до неї документів суддя дійшла наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.

Статтею 175 ЦПК України визначено загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви .

Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Статтею 59 Конституції України встановлено, що кожен має право на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Крім того, право сторони брати участь у судовому процесі через представника (адвоката) гарантоване п. п. 1, 3 ст. 58 та ч.1 ст. 64 ЦПК України.

Документами, що підтверджують повноваження адвоката як представника є довіреність або ордер, виданий відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (ч.4ст. 62 ЦПК України).

Ордер на надання правової допомоги письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами України.

Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі Положення) передбачено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Приписами пункту 12 Положення імперативно визначено, що ордер повинен містити наступні реквізити:

12.2. Прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога;

12.4. Назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Так, адвокат Крижанівська О.М. подаючи до Броварського міськрайонного суду Київської області через систему «Електронний суд» від імені та в інтересах Миронової К.С. даний позов на підтвердження повноважень долучила до позовної заяви ордер на надання правничої допомоги Мироновій К.С. від 08 жовтня 2024 року Серія АІ № 1667153, на підставі договору про надання правничої допомоги від 16 жовтня 2023 року № 16/10-2023 у Оболонському районному суді м. Києва.

Суддя, встановивши, що адвокат Крижанівська О.М. немає повноважень для надання правової допомоги ОСОБА_1 у Броварському міськрайонному суді Київської області, дійшла висновку про повернення поданої нею позовної заяви на підставі п. 1 ч. 4 ст.185ЦПК України.

Керуючись ст. 185, 353 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП Магістр»</a>, за участю третіх осіб: ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО СЕЛИЩЕ МИРНЕ», Публічного акціонерного товариства «Національний депозитарій України», про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно, повернути особі, яка її подала.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали.

Суддя Н. М. Бражник

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124631402
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —361/713/25

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Бражник Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні