Справа №534/2590/24
Провадження №1-кс/534/506/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2025 року м. Горішні Плавні
Слідчий суддя Комсомольського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого CB BII № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170520000608 від 04.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
До Комсомольського міського суду Полтавської області звернувся слідчий СВ ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області лейтенант поліції ОСОБА_3 із клопотанням, погодженим прокурором, в якому просить надати групі слідчих тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( АДРЕСА_1 ) по банківській картці № НОМЕР_1 .
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження вмотивоване необхідністю встановлення важливих обставин справи, зокрема встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Виходячи зі змісту внесеного клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що 03.10.2024 до ВП №2 КРУП ГУНП в Полтавській області на лінію 102 надійшло повідомлення від ОСОБА_4 про те, що 03.12.2024 невідома особа шляхом шахрайських дій здійснила зняття грошових коштів із банківської картки потерпілого № НОМЕР_1 у сумі 64 000 гривень
Потерпілий ОСОБА_4 03.10.2024 користуючись мобільним номером телефону НОМЕР_2 отримав смс повідомлення з абонентського номеру телефону НОМЕР_3 про те, що «потерпілий підпадає під отримання державної допомоги у розмірі 6500 гривень», крім цього у смс повідомленні містилося посилання на невідомий сайт. Перейшовши по посиланню ОСОБА_4 потрапив на фейковий сайт ощадбанку, де самостійно увів дані своєї банківської картки з номером НОМЕР_1 . Після чого, потерпілому зателефонував невідомий чоловік, з абонентського номеру телефону НОМЕР_3 , який представився ОСОБА_5 - працівником банку, та повідомив, що потерпілому необхідно повідомити код із смс, яке прийде через декілька хвилин. Потерпілий повідомив невідомому чоловікові код, отриманий із смс, після чого з банківської картки ощадбанку НОМЕР_1 було трьома транзакціями знято (переведено) грошові кошти : 1 транзакція 29000 гривень, 2-га транзакція 29000 гривень , третя транзакція 6000 гривень - в сумі 64000 гривень.
Відомості за даним фактом були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170520000608 від 04.12.2024 та розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.
Будучи належно повідомленими про дату, час і місце розгляду клопотання, представник АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " в судове засідання не прибув. Його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав повністю.
Згідно вимогст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Виходячи зі змісту ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» документи, про надання доступу до яких просить слідчий, містять відомості, які можуть становити банківську таємницю та належать до охоронюваної законом таємниці. Тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, надається в разі доведення стороною кримінального провадження, крім перелічених вище обставин, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даних, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою таких речей або документів (ч.6 ст.163 КПК України).
Як убачається з протоколу допиту потерпілого ОСОБА_4 з банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " № НОМЕР_1 було знято грошові кошти в сумі 64000 гривень.
Враховуючи, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація про доступ до якої порушується питання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і дані відомості можуть бути використані як доказ, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до запитуваної інформації слідчому, який здійснює досудове розслідування у даному кримінальному провадженні.
Керуючись ст.131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити частково.
Надати слідчому СВ ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до відомостей та оригіналів документів по банківській картці АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "№ НОМЕР_1 , з якої 03.10.2024 було переведені грошові кошти потерпілого в сумі 64000 гривень, з можливістю отримання завірених копій у паперовому вигляді та вилучення останніх, а саме:
- інформацію про банківські операції, що проводилися з 12:00 годин 03.10.2024 року по 23:59 годин. 03.10.2024 року по банківській картці АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " № НОМЕР_1 ;
- хто проводив дані операції його анкетні дані, адресу проживання;
- рахунок картки отримувача грошових коштів у сумі 64 тис. грн., (платіж № 1: 29 000 гривень, платіж № 2: 29 000 гривень, платіж № 3: 6 000 гривень, які було проведено в період часу з 12:00 годин 03.10.2024 року по 23:59 годин. 03.10.2024) його анкетні данні, адресу проживання та всі існуючі документи за його картковими рахунками;
- щодо подальшого руху зазначених грошових коштів, зокрема у випадку перерахунку на інші картки або рахунки інформацію про отримувача: його анкетні данні, адресу проживання та всі існуючі документи по наявним картковим рахункам, в випадку зняття готівки в банкоматі - відеозапис або фотознімки особи, яка здійснювала банківські операції.
- щодо руху грошових коштів по картці « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 12:00 годин 03.10.2024 року по 23:59 годин. 03.10.2024 року, в тому числі щодо інформації та документів про здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку); грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків, номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу, номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів включаючи години, хвилини та секунди, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів); відомості про документи, якими оформлено зняття зазначених коштів в касах цієї банківської установи за вищеозначений період, до документів, які подані для відкриття та використання зазначеного рахунку; у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити ІР-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), зокрема входи до онлайн-банкінгу та зазначенням МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах; у разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) користувачах, фото та відеоінформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з карткового рахунку за зазначений вище період.
Виконання ухвали доручити АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали складає два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення й оскарженню не підлягає
Слідчий суддя ОСОБА_1
Повний текст оголошено у судовому засіданні Комсомольського міського суду о 15 год 18 хв. 23.01.2025
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124632145 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Комарова Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні