Дата документу 21.01.2025Справа № 554/83/24 Провадження № 2-о/554/32/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.01. 2025 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючої судді Материнко М.О.,
за участю секретаря судових засіданьКашуби В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Полтаві, в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 ,заінтересована особа: Шевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
В С Т А Н О В И В:
В січні 2024 року адвокат Бурбак О.В. в інтересах ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, відповідно до якої просила встановити юридичний факт належності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтва про народження за актовим записом № 2026 ОСОБА_4 , як одній і тій самій особі.
В обґрунтування заяви посилався на те, щозвернувшись до Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерстваюстиції з заявою про видачудубліката свідоцтва про народження та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію про народження своєї матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою підтвердження її походженнята отримав лист-відмову від 07.12.2023 року вих.№850/20.22-09 з посиланням на наявність розбіжностей у імені матері заявника « ОСОБА_5 » та « ОСОБА_6 » та необхідність звернення до суду.
Ухвалою Октябрського районного суду м.Полтави від 18 квітня 2024 року справу прийнято до провадження, розгляд справи призначено в порядку окремого провадження.
Заявнику судове засідання не з`явився, його представниця підтримала заявлені вимоги та прохала встановити факт належності свідоцтва про народження та розгляд проводити без їх участі.
Представник заінтересованої особи Шевченківський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ПолтавіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції у судове засідання не з`явився,про час та місце розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином. Направив до суду заяву про розгляд справи без їх участі.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши надані письмові докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Приписами ст. 15 ЦК Українипередбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч. 1ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Виходячи зі змісту п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Глава 6 ЦПК України, а також постанова ПленумуВерховного СудуУкраїни від31.03.1995року №5«Про судову практику у справах про встановлення фактів,що мають юридичне значення» розкриває зміст судової діяльності з розгляду справ даної категорії, при цьому факти, що мають юридичний характер - це факти, з якими закон пов`язує виникнення, зміну або припинення правовідносин.
Відповідно доПостанови Пленуму Верховного Суду № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Встановлення юридичних фактіву порядку окремого провадження сприяє реалізації конституційних прав громадян. Умовами, за наявності яких можливим є звернення досуду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку, їх встановлення факту потрібне заявникові для конкретної мети.
Відповідно до свідоцтво про народження НОМЕР_1 , виданого Старосинявським райбюро закс у Хмельницькій області щодо Шафінської зазначено ім`я ОСОБА_7 . Натомість, у свідоцтві про шлюб батьків заявника зазначено вірне ім`я матері- ОСОБА_4 , як і у свідоцтві про народження заявника ОСОБА_8 .
Також, свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 16 вересня 1991 року підтверджує вірність ім`я « ОСОБА_5 », так як у перекладі на українську мову ім`я матері заявника зазначено як « ОСОБА_9 ».
Приписамист. 76 ЦПК Українивизначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування . Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення, визначено ч. 1, 2ст. 77 ЦПК України.
За змістомст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу.
Отже, наданиими документамипідтверджується факт допущенної помилки в написанні персональних даних матері заявника.
З врахуванням викладених обставин суд вважає, що подана заява ОСОБА_1 обґрунтована, підтверджена матеріалами справи та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.13,81,259,263,264,265,315 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності свідоцтва про народження, заінтересована особаШевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління юстиції- задовольнити.
Встановити юридичний факт належності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтва про народження за актовим записом № 2026 ОСОБА_4 , як одній і тій самій особі.
Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день йогопроголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне найменування (ім`я) сторін:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса реєстрації АДРЕСА_1 ;
Заінтересована особаШевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління юстиції, код ЄРДПОУ: 40455272,адреса місцезнаходження: 36000, Полтавської області, м. Полтава, вул. Соборності,8
Суддя: М.О.Материнко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124632405 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні