Рішення
від 23.01.2025 по справі 943/1742/24
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Єдиний унікальний номер №943/1742/24

Провадження № 2/943/181/2025

23 січня 2025 року м. Буськ Львівська область

Буський районний суд Львівської області в складі:

головуючої-судді Шендрікової Г.О.,

за участю секретаря судового засідання Ладиги С.В.

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буськ в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Самопоміч» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в :

Кредитна спілка «Самопоміч» звернулась в суд із цим позовом. Просить стягнути із відповідачів заборгованість за договором кредиту в сумі 35 995 грн. 60 коп. В обгрунтуванняпозовних вимогпокликається нате,що 23грудня 2022року міжпозивачем тавідповідачкою ОСОБА_1 (членом кредитної спілки «Самопоміч» із 20.06.2006) було укладенокредитний договір№BS0000000104строком надвадцять чотиримісяці.За вказанимдоговором відповідачка ОСОБА_1 отримала у позивача кредит в сумі 30000,00 грн. зі сплатою 57% річних за його користування, який зобов`язалася щомісячно сплачувати в сумі 2 121,56 грн., починаючи з 23.01.2022 до 23.12.2024, однак відповідачем було сплачено борг частково в сумі 18 500,00 грн. У забезпечення виконання зобов`язань ОСОБА_1 між КС «Самопоміч» та ОСОБА_2 23.12.2022 було укладено договір поруки №BS0000000020-П. Позивач неодноразово звертався до відповідачів стосовно погашення простроченої заборгованості, проте останніми вимоги позивача були проігноровані та залишені без належного реагування та задоволення. Так,станом на30липня 2024року заборгованістьпо вказаномукредиту становить26766 грн. 34 коп., з яких: 17 004 грн. 10 коп. прострочена сума основного боргу; 9 762 грн. 24 коп. проценти за користування кредитними коштами. Крім того непрострочена сума кредиту становить 9 229 грн 26 коп. Оскільки відповідачі своїх зобов`язань за договором не виконали, сума несплачених боргових зобов`язань залишається не погашеною, яку позивач просить стягнути із відповідачів у судовому порядку. Крім цього, позивач просив суд стягнути із відповідачів 3 028,00 грн. судового збору, сплаченого ним при поданні цього позову.

Ухвалою судді від 02.12.2024 року, після отримання інформації про зареєстроване місце проживання відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 не скористались своїм процесуальним правом подання відзиву на позов, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляли, що в силу вимог ч. 1 ст. 223 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи по суті.

Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимогист. 6 Європейської конвенції з прав людинита основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків, суд вважає, що справу слід вирішити в межах тих доказів, які були отримані в ході судового розгляду, а також на підставі наявних письмових доказів, які містяться у матеріалах справи. Дотримуючись принципів змагальності та диспозитивності судового процесу, оцінивши докази з точки зору належності, допустимості та достатності, суд дійшов висновку, що неявка відповідачки не є перешкодою для розгляду справи, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін і позов слід задовольнити, ухваливши заочне рішення.

Згідно частини восьмоїстатті 279 ЦПК Українипри розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.

Дослідивши матеріали та з`ясувавши дійсні обставини справи, перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи із таких мотивів.

Згідно статті 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Відповідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як передбачено частиною першою статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що 23грудня 2022року міжпозивачем тавідповідачкою ОСОБА_1 (членом кредитної спілки «Самопоміч» із 20.06.2006) було укладено кредитний договір №BS0000000104 строком на двадцять чотири місяці.

За вказанимдоговором відповідачка ОСОБА_1 отримала у позивача кредит в сумі 30000,00 грн. зі сплатою 57% річних за його користування, який зобов`язалася щомісячно сплачувати в сумі 2 121,56 грн., починаючи з 23.01.2022 до 23.12.2024.

Видатковим касовим ордером від 23.12.2022 року стверджується факт отримання відповідачем ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 30000,00 грн. в день укладення вищевказаного договору, про що вбачається із матеріалів справи.

З наявної у матеріалах справи Особової картки позичальника щодо стану заборгованості станом на 30.07.2024 року вбачається, що за відповідачкою ОСОБА_1 рахується заборгованість у розмірі 35995,60 грн.,а саме:заборгованість повказаному кредитустановить 26766 грн. 34 коп., з яких: 17 004 грн. 10 коп. прострочена сума основного боргу; 9 762 грн. 24 коп. проценти за користування кредитними коштами. Крім того непрострочена сума кредиту становить 9229 грн 26 коп.

У забезпечення виконання зобов`язань ОСОБА_1 між КС «Самопоміч» та ОСОБА_2 23.12.2022 було укладено договір поруки №BS0000000020-П.

За статтею 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

З наведеного вбачається, що між позивачем та відповідачкою ОСОБА_1 мають місце кредитні правовідносини, що підпадають під регулювання норми статті 1054 ЦК України. Так, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Проте, взятих на себе обов`язків за укладеним договором кредиту, відповідачка не виконала, спірною сумою позивача користується.

В силустатті 612 ЦК Україниборжник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

За змістом статей626,628 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1статті 638 ЦК Українивстановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до ч. 2ст. 1054 ЦК Українидо відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору. Так, згідно ч. 1ст. 1050 ЦК Україниякщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно достатті 625 цього Кодексу. Відповідно достатті 625 цього Кодексуборжник зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до частини 1статті 1048 ЦК Українипозикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Враховуючи вищенаведене, зважаючи на те, що відповідачі в судове засідання не з`явились та не представили жодних доказів на спростування позовних вимог, суд вважає, що позов є підставним, оскільки встановлено, що дійсно відповідачі своїх зобов`язань перед Кредитною спілкою за кредитним договором та договором поруки не виконують, на вимоги сплатити заборгованість в добровільному порядку не реагують, внаслідок чого станом на Так, станом на 30 липня 2024 року заборгованість по вказаному кредиту становить 35995,60 грн.,а саме:заборгованість повказаному кредитустановить 26766 грн. 34 коп., з яких: 17 004 грн. 10 коп. прострочена сума основного боргу; 9 762 грн. 24 коп. проценти за користування кредитними коштами. Крім того непрострочена сума кредиту становить 9229 грн 26 коп, яку слід стягнути з відповідачів.

Крім того, з відповідачів на користь позивача слід стягнути 3 028,00 грн. судового збору, сплаченого позивачем при пред`явленні цього позову до суду, що відповідає приписамстатті 141 ЦПК України.

Ураховуючи викладене, та керуючись статтями ст.ст.2,4,10,12,19,43,49,76-80,81,82,89,206,223,247,259,260,263,264,265,268,273,274,279,280,354 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позов кредитної спілки «Самопоміч» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 на користь кредитної спілки «Самопоміч» (юридична адреса: м. Броди, вул. Петра Полтави, 6А, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному держаному реєстрі підприємств і організацій України 25557436, IBAN № НОМЕР_3 у ТВБВ №10013/0149 філії Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк») заборгованість у сумі 35 995 (тридцять п`ять дев`ятсот дев`яносто п`ять) гривень 60 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 на користь кредитної спілки «Самопоміч» (юридична адреса: м. Броди, вул. Петра Полтави, 6А, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному держаному реєстрі підприємств і організацій України 25557436, IBAN № НОМЕР_3 у ТВБВ №10013/0149 філії Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк») 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок сплаченого судового збору.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги з дня виготовлення повного тексту судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повне рішення суду складено: 23.01.2025 року.

Учасники справи:

Позивач: КС «Самопоміч» вул. П. Полтави, 6А, м. Броди 80600, код ЄДРПОУ 25557436.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

Суддя: Г. О. Шендрікова

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124633676
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —943/1742/24

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні