Справа № 703/353/25
2-о/703/55/25
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
23 січня 2025 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Наталія Анатоліївна, заінтересована особа Смілянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження,
ВСТАНОВИВ:
14 січня 2025 року на адресу Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшла вищевказана заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., яка сформована 20 січня 2025 року в системі «Електронний суд» в якій заявник просить встановити факт народження дитини чоловічої статі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сміли, Смілянського району, Черкаської області, та постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території України з 1985 року.
Під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у цивільній справі за вказаною заявою встановлено, що вона подана до суду без додержання вимог чинного ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.42 ЦПК України, у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно ч.4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
До заінтересованих осіб належать особи, які беруть участь у справі та мають у ній юридичну заінтересованість. Коло заінтересованих осіб визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права та обов`язки. Участь у справі цих осіб зумовлюється тим, що із установленням окремих обставин заявник може реалізувати свої права у правовідносинах, у яких беруть участь і заінтересовані особи. Для цих осіб характерним є те, що їхні суб`єктивні права та обов`язки мають юридичний зв`язок із суб`єктивними правами і обов`язками заявників.
До заінтересованих осіб не можуть бути віднесені органи державної влади та місцевого самоврядування та інші організації, яким закон надає право засвідчити певний юридичний факт, але своєчасно цього не було здійснено.
Такі організації не є заінтересованими особами, оскільки вони не визначають правових наслідків цього юридичного факту, а лише засвідчують, реєструють його.
У пункті 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вказується, що для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, які мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, зокрема з`ясувати, які фізичні особи чи організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявнику та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.
Відповідно до ч.1 ст.121 СК України, права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Як вбачається з заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., заявник просить встановити юридичний факт, зокрема факт народження дитини чоловічої статі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сміли, Смілянського району, Черкаської області, тобто факт свого народження.
Таким чином, встановлення факт, який зазначений у заяві ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., безпосередньо породжує виникнення у нього та його матері і батька прав та обов`язків, передбачених, зокрема СК України.
Однак, відомості про матір та батька заявника ОСОБА_1 у заяві про встановлення факту народження, не зазначені та їх статус, при зверненні до суду з даною заявою, заявником не визначений.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч.3 та ч.4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Так, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до суду заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2025 року встановлено в розмірі 3028 гривень 00 копійок.
Таким чином, заявник ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., при зверненні до суду з даною заявою повинен був сплати судовий збір розмірі 605 гривень 05 копійок, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та надати відповідні докази або документи, що підтверджують підстави її звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, до заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., додано платіжну інструкцію №0.0.4128455669.1 від 13 січня 2025 року, відповідно до якої, представником заявника за подання до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області заяви ОСОБА_1 про встановлення факту народження сплачено судовий збір у сумі 605 гривні 60 копійок.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На виконання вимог ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір», суддею, перед відкриттям провадження у цивільній справі за вищевказаною заявою, здійснено перевірку зарахування судового збору, сплаченого представником заявника відповідно до вищевказаної платіжної інструкції, до спеціального Державного бюджету України, під час якої встановлено, що судовий збір у сумі 605 гривень 60 копійок до спеціального фонду Державного бюджету України, за розгляд судом даної справи, не зарахований.
За таких обставин, підстав для врахування платіжної інструкцію №0.0.4128455669.1 від 13 січня 2024 року як доказу сплати судового збору за подання до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області представником заявника саме заяви про встановлення факту народження, яка надійшла до суду 20 січня 2024 року, суддя не вбачає.
Таким чином, заявник ОСОБА_1 або його представник адвокат Геріх Н.А. зобов`язані подати до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області документ, що підтверджує сплату 605 гривень 60 копійок судового збору за реквізитами: одержувач: ГУК у Черк.обл/тг м. Сміла/22030101, код ЄДРПО: 37930566, банк одержувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), МФО: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101 рахунок: UA838999980313111206000023753, або документ, що підтверджує звільнення заявника від сплати судового збору.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, суд протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність залишення заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Н.А., без руху до усунення вищевказаних недоліків заяви.
Керуючись ст.175, 185, 260, 261, 293, 294, 315, 318, 358 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Геріх Наталія Анатоліївна, заінтересована особа Смілянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження, - залишити без руху.
Надати заявнику та його представнику п`ятиденний строк для усунення недоліків, який відраховується з дня отримання заявником або його представником копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику та його представнику, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись не поданою і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.В. Ігнатенко
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124634258 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Ігнатенко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні