Справа № 752/1623/25
Провадження № 2/752/3727/25
У Х В А Л А
Іменем України
22 січня 2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., перевіривши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства "РВС Банк" до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
До Голосіївського районного суду м. Києва через підсистему ЄСІТС «електронний суд» надійшла вищевказана позовна заява та за результатами проведеного 20.01.2025 автоматизованого розподілу судової справи між суддями, передана до провадження судді Слободянюк А.В.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява підлягає поверненню, з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ч. 1 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Згідно ч. 3 ст. 62 ЦПК України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Як вбачається, позовна заява Акціонерного товариства "РВС Банк" підписана його представником Демчаком Р.Б., який діє на підставі Довіреності №11 від 01.01.2025. Довіреність видана Виконуючим обов`язки Голови Правління Акціонерного товариства "РВС Банк" Васильковської Валентини Петрівни, яка діє на підставі Статуту.
Разом з тим, до позовної заяви не додано доказів, які б підтверджували, що Васильковська В.П. є Виконуючим обов`язки Голови Правління Акціонерного товариства "РВС Банк" та у відповідності до установчих документів має право підписувати довіреність на представництво.
Таким чином, особою, яка підписала та подала до суду позовну заяву, належним чином не підтверджено своїх повноважень на вчинення таких дій від імені та в інтересах позивача та не надано відповідних на це документів.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або посадове становище якої не вказано.
З огляду на викладене, оскільки позовну заяву подано та підписано особою, яка не надала суду належні документи наявності повноважень на її підписання від імені та в інтересах позивача, суддя приходить до висновку про повернення наведеної позовної заяви, відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.
Крім того, слід зауважити, що згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст.ст. 43, 175, 185, ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву Акціонерного товариства "РВС Банк" до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124634797 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні