Справа № 592/963/25
Провадження № 6/592/17/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2025 року м.Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми в особі судді Литовченко О.В., розглянув клопотання адвоката Якименко Ольги Ігорівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , Шевченківський відділ реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, про визнання рішення іноземного суду таким, що не підлягає примусовому виконанню,
встановив:
30.12.2024 адвокат Якименко О.І. звернулась до суду з клопотанням, в якому просить визнати на території України рішення Окружного суду Норд-Недерланд від 09 лютого 2016 року у справі ОСОБА_3 , що проживає у м. Ульрум, далі називається «дружина», адвокат магістр права М. Схюрінг, локаія Гронінген, проти ОСОБА_4 , що проживає у м. Ульрум, далі називається «чоловік», адвокат магістр права Г.Е. Кнол, локація ОСОБА_5 про розірвання шлюбу номер справи/номер провадження: С/18/156374/ FA RK 15-108 оголошено розірвання шлюбу між сторонами ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які одружилися в м. Львів, Україна, у Шевченківському відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції (код ЄДРПОУ 33286099, юридична адреса: 79007, Україна, Львівська область, м. Львів, вул. Котлярська, буд. 6).
Іншою особою заявник визначає Шевченківський відділ реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції та ОСОБА_2 .
Вирішуючи питання про прийняття клопотання до розгляду, суд зазначає наступне.
Згідно з ч.1 ст. 472 ЦПК України клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, подається заінтересованою особою до суду в порядку, встановленому статтями 464-466 цього Кодексу для подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, з урахуванням особливостей, визначених цією главою.
Частина 1 ст. 466 ЦПК України передбачає, що клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається у письмовій формі і повинно містити: 1) ім`я (найменування) особи, яка подає клопотання, зазначення її місця проживання (перебування) або місцезнаходження, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;2) ім`я (найменування) боржника, зазначення його місця проживання (перебування), його місцезнаходження чи місцезнаходження його майна в Україні; 3) мотиви подання клопотання.
Тобто, у клопотанні про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню повинні бути усі сторони справи, в якій ухвалювалося відповідне рішення іноземним судом, незважаючи на те, що боржника у цій справі немає, оскільки рішення не підлягає примусовому виконанню.
Як вбачається з Рішення Окружного суду Норд-Недерланд від 09.02.2016, ОСОБА_8 позивалась до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Тобто ОСОБА_2 має статус боржника у даному випадку, оскільки з нього було стягнуто кошти на утримання дружини.
Згідно Свідоцтва про шлюб Серія НОМЕР_1 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 зареєстрували шлюб 28.04.2009, прізвища після реєстрації шлюбу: чоловік - ОСОБА_9 , дружина ОСОБА_9 .
Документів, які б підтверджували правові підстави зміни прізвища заявника ОСОБА_1 у період з 2009 року по 2016 року не надано.
Крім того, з огляду на зміст положень п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд першої інстанції, встановивши, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, повинен самостійно передати справу на розгляд іншому суду.
Обов`язковість зазначення іншої сторони спору для час розгляду клопотання про визнання рішення іноземного суду таким, що не підлягає примусовому виконанню є необхідною й для того, щоб визначити підсудність, тобто суд який уповноважений буде розглядати це клопотання. Так, за правилами ст. 464 ЦПК України, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника. Як зазначалось, клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню повинно відповідати ст. 464 ЦПК України.
Згідно ст.464 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України, або його місце проживання (перебування) чи місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржника.
Звертаючись до суду з цим клопотанням адвокат Якименко О.І. зазначає іншу особу - відповідача у справі про розірвання шлюбу - ОСОБА_4 , та зазначає останнє відоме місце проживання АДРЕСА_1 , однак належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних обставин до матеріалів клопотання не додано. Також не додано документів про те, що боржник ОСОБА_4 має майно на території Ковпаківського району м. Суми.
Також, при зверненні до суду з вказаним клопотанням, адвокатом Якименко О.І. зазначено мобільний номер телефону заінтересованої особи ОСОБА_1 НОМЕР_2 . Значення кодів присвоюються Міжнародним союзом електрозв`язку і вказується у стандарті E-164. Код +31 присвоєний країні Королівство Нідерландів. Тому у суду виникають сумніви щодо перебування ОСОБА_1 на території України за вказаним місцем проживання.
Згідно з ч.4 ст. 466 ЦПК України, суд, встановивши, що клопотання і документи, що додаються до нього, не оформлено відповідно до вимог, передбачених цією главою, або до клопотання не додано всі перелічені документи, або клопотання подане особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, залишає його без розгляду та повертає клопотання разом з документами, що додані до нього, особі, яка його подала.
Керуючись ст.ст. 464-466, 471, 472, ЦПК України,
постановив:
Клопотання адвоката Якименко Ольги Ігорівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , Шевченківський відділ реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, про визнання рішення іноземного суду таким, що не підлягає примусовому виконанню - залишити без розгляду та повернути разом з документами, що додані до нього, особі, яка його подала.
У разі усунення вищезазначених недоліків заявник, за потребою, може повторно звернутися до суду із аналогічним клопотанням.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її складання.
Суддя О.В. Литовченко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124635855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Литовченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні