Справа № 602/64/25
Провадження № 1-кс/602/27/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" січня 2025 р. м. Ланівці
Слідчий суддя Лановецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Лановецького відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 12024211030000270 від 28.12.2024, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.345 КК України, -
в с т а н о в и в:
До слідчого судді Лановецького районного суду Тернопільської області звернувся старший слідчий СВ ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 (далі по тексту слідчий) із вказаним вище клопотанням, погодженим з прокурором Лановецького відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , у якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: оригіналів медичних документів, щодо ОСОБА_5 , які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Своє клопотання мотивує тим, що 27.12.2024, близько 16.00 год, в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи за місцем свого проживання, за допомогою кухонного ножа спричинив працівнику правоохоронного органу, а саме поліцейському ВП №1 (м.Ланівці)Кременецького РВП ГКУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , тілесне ушкодження у вигляді різаної рани 1-го пальця лівої кисті з пошкодженням сухожилкорозгинача.
За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024211030000270 від 28 грудня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, встановлення істини, у кримінальному провадженні виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, а саме медичної картки стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , який перебував на лікуванні в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 27.12.2024 по 17.01.2025.
Без отримання тимчасового доступу до запитуваних документів іншим способом неможливо здобути фактичні дані, які можуть бути використані як докази у кримінальному проваджені, а зазначена інформація не може бути отримана інакше, як за ухвалою суду.
Відомості, які планується отримати у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » , мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у цьому кримінальному проваджені.
В судове засідання слідчий не з`явилася, попередньо подала заяву, у якій він просить розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в судове засідання за судовим викликом не прибув, та не повідомив про причини неприбуття, що відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що заявлене клопотання підлягає до задоволення з таких підстав.
За змістом статей 2, 131, 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, як захід забезпечення кримінального провадження, застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження, в тому числі забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частин п`ятої-шостої статті 163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема відомості, які можуть становити лікарську таємницю (п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Зі змісту статей 39-1, 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» убачається, що відомості про стан здоров`я громадянина, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, тощо відносяться до лікарської таємниці. Медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стали відомі такі відомості, не мають права розголошувати їх, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Відповідно до ч.2 ст. 24-2 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» без згоди пацієнта доступ до відомостей про нього, що містяться в електронній системі охорони здоров`я, можливий лише, зокрема, за рішенням суду.
Слідчий суддя встановив, що ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024211030000270 від 28.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України, що підтверджується Витягом з ЄРДР, доданим до клопотання.
Заступником начальника - начальником СВ ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області майором поліції ОСОБА_7 призначено у згаданому кримінальному провадженні групу слідчих у складі визначених працівників ВП, що підтверджується постановою про призначення слідчої групи від 28.12.2024, доданою до клопотання.
Із матеріалів клопотання вбачається також, що 27.12.2024, близько 16.00 год, в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи за місцем свого проживання, за допомогою кухонного ножа спричинив працівнику правоохоронного органу, а саме поліцейському ВП №1 (м.Ланівці)Кременецького РВП ГКУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , тілесне ушкодження у вигляді різаної рани 1-го пальця лівої кисті з пошкодженням сухожилкорозгинача.
Наведене підтверджується доданими до клопотання, рапортом чергового ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області від 27 грудня 2024 року. письмовим поясненням ОСОБА_6 від 31 грудня 2024 року, копією вкладиша медичної картки амбулаторного хворого ОСОБА_6 .
Відтак, на переконання слідчого судді, слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, тимчасовий доступ до яких він просить надати, можуть перебувати у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можуть бути використані як докази відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись ст. 110, 159-166, 309, 369-372, 395 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ ВП № 1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_8 ; начальнику СВ ВП №1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області майору поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП №1 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_10 тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме: медичної картки стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали встановити два місяці змоменту їїпроголошення.
Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Лановецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124636437 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лановецький районний суд Тернопільської області
Наумчук В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні