Справа № 761/2692/25
Провадження № 1-кс/761/2481/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисник ОСОБА_4 ,
підозрювана ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 , про продовження дії обов`язків покладених на
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, уродженка с. Новокрасне, Одеська область, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима, яка підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2024 року за № 22024000000000443 -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор третього відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органів безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, згідно якого просить: продовжити, в межах строку досудового розслідування, тобто до 28.02.2025 включно, строк виконання підозрюваною у кримінальному провадженні № 22024000000000443 від 17.05.2024 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, покладених на неї у зв`язку із внесення застави, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду; не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України.
Як зазначає прокурор у клопотанні, Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000000443 від 17.05.2024 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що власники та посадові особи товариства обмеженою відповідальністю «Новатек-Електро», (ЄДРПОУ 31095003, зареєстроване за адресою: м. Одеса, вул. Адмірала Лазарєва, 59, далі - ТОВ «Новатек-Електро») та власники товариства з обмеженою відповідальністю «Елімпекс» (ЄДРПОУ 30562594, зареєстроване за адресою: м. Одеса, вул. Кінна, 14, кв. 16, далі - ТОВ «Елімпекс»), серед яких ОСОБА_7 , у період часу з 14 лютого 2022 року до 28 листопада 2024 року, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, а також про те, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України № 18 від 24.02.2022, з рф заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, не зважаючи на встановлену Законом України № 2198-ІХ від 14.04.2022 кримінальну відповідальність за свої дії, про яку їм було достеменно відомо, переслідуючи корисливі мотиви, які виразились в отриманні економічної вигоди та отримання прибутку, усвідомлюючи, що постачання товарів на користь рф чи контрольованих рф підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь рф, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу рф, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, свідомо стали на шлях вчинення особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України - допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора.
Відповідно до структури власності ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс» кінцевими бенефіціарними власниками є громадяни України ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , директором ТОВ «Новатек-Електро» є громадянин України ОСОБА_8 .
Одночасно, ОСОБА_7 є головою правління польської компанії «NOVATEK-ELEKTRO Polska sp. z o.o» (володіє 50% акцій компанії), яка зареєстрована відповідно до законодавства Польщі (місцезнаходження: Республіка Польща, м. Варшава, вулиця Генєвська 31) та основним видом діяльності якої є роздрібна торгівля та виробництво електрообладнання.
Заступником голови правління вказаної польської компанії «NOVATEK-ELEKTRO Polska sp.zo.o» є громадянин російської федерації ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (володіє 50% акцій компанії).
Також, ОСОБА_7 є одноособовим власником естонської компанії «OVERVIS OU», яка зареєстрована відповідно до законодавства Естонії (місцезнаходження: Естонська Респібліка, повіт Харью мааконд, м. Таллінн, вул. Туукри, 19-315) та основним видом діяльності якої є неспеціалізована оптова торгівля.
Крім того встановлено, що заступник голови правління польської компанії «NOVATEK-ELEKTRO Polska sp. z o.o» громадянин російської федерації ОСОБА_14 є одноособовим власником та директором російської компанії «общество с ограниченной ответственностью «Новатэк-Электро» (зареєстрована відповідно до законодавства рф, огрн. 1137847210918, знаходиться за адресою: м. Санкт-Петербург, Кондратєвський проспект, 21-В, оф. 314, далі -ООО «Новатэк-Электро»).
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Новатек-Електро» після повномасштабного вторгнення рф на території України, у період часу з 14.04.2022 по 28 листопада 2024 року, за адресою свого фактичного місцезнаходження по вул. Адмірала Лазарєва, 59 в м. Одеса, продовжує протиправно здійснювати виробництво товарів, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, а також їх поставку до російської федерації, використовуючи для цього схему так званого перерваного транзиту, тобто здійснення умисної поставки електротехнічної продукції та устаткування всупереч забороні на адресу резидента держави-агресора з використанням іноземних підприємств транзитної групи, метою використання яких є документальне приховання фактичного отримувача товару.
Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору шляхом постачання виготовленої продукції українського підприємства ТОВ «Новатек-Електро» на користь держави-агресора - рф неможливо, фактичні власники та посадові особи вищевказаного підприємства, серед яких ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, але не раніше 14 квітня 2022 року, більш точний час під час досудового розслідування не встановлено, з метою доведення свого злочинного умислу до кінця, залучили до своєї протиправної діяльності довірених осіб з числа діючих працівників підконтрольних їм підприємств, які здатні вирішувати поставлені завдання, успішно організовують та забезпечують ведення результативної роботи, виконують усі накази та розпорядження, володіють професійними знаннями і навичками, мають необхідний досвід роботи для виконання організаційно-розпорядчих та управлінських функцій щодо організації та здійснення господарської діяльності підконтрольних підприємств, зокрема комерційного директора ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_15 , бухгалтера ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_10 , менеджера із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_5 та фізичну особу-підприємця ОСОБА_11 , що надає послуги маркетингу та реклами для ТОВ «Новатек-Електро» (далі за текстом - ФОП ОСОБА_11 ), яким довів до відома свій злочинний умисел, на що останні добровільно погодились.
Так, ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у невстановлений період часу, але не пізніше кінця квітня 2022 року, з метою доведення спільного злочинного умислу до кінця, розподілив ролі та виконання функцій дій між, ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , залишивши за собою здійснення організації та контролю за виконанням дій, вказівок, спрямованих на доведення спільного злочинного умислу до кінця.
На ОСОБА_15 покладено здійснення фактичного керівництва та контролю діяльності ТОВ «Новатек-Електро», виконання усіх дій щодо підписання необхідних документів, пов`язаних з поставкою електротехнічного обладнання до транзитних підприємств, зареєстрованих на території третіх країн.
З цією метою власники ТОВ «Новатек-Електро», в тому числі ОСОБА_7 , наділили ОСОБА_15 повноваженнями підписувати організаційно-розпорядчі та господарсько-фінансові документи від імені товариства.
Бухгалтеру ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_10 доручено підготовка проектів фінансового-господарських документів, пов`язаних з відправкою готової продукції до підконтрольних іноземних підприємств транзитної групи, які знаходяться на території Республіки Польща, Турецька Республіка, Мальдівська Республіка, Естонської Респібліки та Республіки Казахстан, а також їх погодження з представниками транзитних підприємств, в тому числі, які знаходяться на території рф.
На менеджера з зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_5 покладено підготовка продукції до відправки, контроль її доставки до іноземних підприємств транзитної групи, комунікація з логістичними компаніями, які здійснюють доставку, підготовка інвойсів, контроль надходження грошових коштів від транзитних підприємств та підприємств, які розташовані на російської федерації.
Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_11 , який надає послуги маркетингу та реклами для ТОВ «Новатек-Електро», доручено комунікацію з представниками російської компанії ООО «Новатэк-Электро» щодо надання рекламних послуг з приводу електротехнічної продукції українського виробника на території російської федерації, а також розробку презентаційних проектів електротехнічної продукції українського виробництва, які використовувались російськими підприємствами на території рф.
За собою ОСОБА_7 залишив контроль доставки продукції з території України, через іноземні транзитні підприємства, на територію рф, а саме до російської компанії ООО «Новатэк-Электро», комунікацію з представниками вказаної компанії, а також отримання від них грошових коштів, які в подальшому розподіляються між учасниками злочинної схеми.
Таким чином, ОСОБА_10 спільно з фактичними власниками та посадовими особи ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс», а саме ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, добровільно домовились про спільне вчинення злочину, а саме здійснення пособництва державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам держави-агресора, технічно розподіливши функції учасників кримінального правопорушення між собою.
Крім того, зі сторони компанії ООО «Новатэк-Электро», яка знаходиться на території рф, контроль та комунікацію з службовими особами ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс», в тому числі з ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , щодо відправки електротехнічної продукції через іноземні транзитні підприємства та її отримання на території рф, здійснює власник ООО «Новатэк-Электро» ОСОБА_14 та працівниця вказаної компанії ОСОБА_16 .
Безпосередньо громадянка рф ОСОБА_16 налагоджує логістичний ланцюг, поставлення електротехнічної продукції українського виробника, до ООО «Новатэк-Электро», а саме на територію рф.
Вказану комунікацію та контроль поставок вони здійснюють шляхом створення спільного чату в месенджері «Telegram» та програмного забезпечення інтернет-телефонії «Skype», участь в яких приймають вказані службові особи ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс».
У подальшому ОСОБА_10 , реалізуючи злочинний умисел, спрямований на надання допомоги (пособництва) державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні та приховання протиправної діяльності, діючи за попередньою змовою групою осіб, разом з власниками та службовими особами ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс», серед яких ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , у невстановлений досудовим розслідуванням місці та час, але не пізніше 14.04.2022 року для здійснення поставок продукції ТОВ «Новатек-Електро» на територію російської федерації в обхід діючих заборон залучив підконтрольні іноземні компаній, а саме естонську компанії «OVERVIS OU», турецьку компанію «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» Турецька Республіка), компанію «INTERMODAL MALDIVES» (Мальдівська Республіка) та турецьку логістичну компанію «Mediterranean International Trading Dis Ticaret Limited Sirketi» (Турецька Республіка).
Крім того, з метою приховання умисних злочинних дій, спрямованих на надання допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою групою осіб спільно з ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими на даний час особами, вживали заходи маскування фінансово-господарської діяльності із російською федерацією шляхом створення непрямого ланцюгу поставки.
Одночасно, з метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на пособництво державі-агресору шляхом постачання виготовленої продукції українського підприємства, власники та посадові особи ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «Елімпекс», серед яких ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , залучили транспортно-експедиторську компанію - ТОВ «МКарго» (ЄДРПОУ 43202806) та ТОВ «Елайн Логістік» (ЄДРПОУ 43115038), які надають послуги щодо оформлення, митного декларування та перевезення продукції на територію іноземних держав.
Таким чином, ОСОБА_10 , будучи громадянкою України, за попередньою змовою з іншими громадянами України, а саме ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , у період з 14.04.2022 по 28.11.2024, діючи на шкоду суверенітету України шляхом надання допомоги (пособництва) державі-агресору, використовуючи іноземні підприємства транзитної групи, організував схему підготовки та передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам російської федерації при наступних обставинах.
Реалізовуючи свій спільний злочинний умисел, спрямований надання допомоги (пособництва) державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам російської федерації ОСОБА_7 , діючи по заздалегідь обумовленому злочинному плану з ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , будучи директором ТОВ «Елімпекс», 01.06.2022 року, уклав договір з ТОВ «Новатек-Електро» в особі директора ОСОБА_8 за №01/06/2022/01-К на здійснення експортних операцій з продажу товарів, виробником яких є українське ТОВ «Новатек-Електро» (ЄДРПОУ 31095003) та ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору ТОВ «Новатек-Електро» (за договором - Комітент) доручає, а ТОВ «Елімпекс» (за договором - Комісіонер) зобов`язується за винагороду вчинити декілька правочинів (угод) з продажу товару виключно на експорт, переданого на комісію згідно Специфікацій.
Згідно пункту 1.3. договору - конкретні умови договору комісії, найменування, кількість, якість, строки передачі, ціна товару, а також інші умови та вказівки Комітента наводяться у Специфікаціях на певну партію товару.
Таким чином, ТОВ «Новатек-Електро», як виробник української продукції яка використовується у електронній та електротехнічній промисловості, доручило підконтрольному ТОВ «Елімпекс» здійснювати експортні операції з продажу своєї продукції, а також продукції українського виробника ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Після цього, 01.06.22 між ТОВ «Елімпекс» в особі директора ОСОБА_17 , яка діє в інтересах ТОВ «Новатек-Електро» (на підставі договору комісії №01/06/2022/01-К від 01.06.2022) та естонською компанією «OVERVIS OU» в особі ОСОБА_7 , який є одноособовим власником та директором компанії, укладено контракт KOE/2022/06/01 на продаж продукції українського виробництва.
Згідно пункту 1.1. контракту - ТОВ «Елімпекс» продає, а компанія «OVERVIS OU» купляє товари, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, споживчі товари, промислове обладнання та устаткування.
Пунктом 1.2. контракту передбачено, що кількість та асортимент товару, що постачається вказується в інвойсах, доданих до партії товару.
Відповідно до інвойсу №2211/22 від 22/11/2022 ТОВ «Елімпекс» продає, а естонська компанія «OVERVIS OU» купляє електротехнічну продукцію, виробником якої є українське товариство «Новатек-Електро» та ТОВ «Хелікс-Технологія» на загальну суму 76 906,13 євро (сімдесят шість тисяч дев`ятсот шість євро тринадцять центів), а саме: «Комплектация корпуса в разобранном состоянии РНПП-311 - 3894 штук; Комплектация корпуса в разобранном состоянии РЭВ-302 - 726 штук; Комплектация корпуса в разобранном состоянии ОМ-163 - 2244 штуки; Клемма-пластина - 10 000 штук; Клеммный лифт - 4500 штук; Арка РМТ - 2000 штук; Арка УБЗ - 8000 штук; Крышка корпуса УБЗ-302 - 660 штук; Основание корпуса УБЗ-302 - 918 штук; Основание корпуса ПЭФ-319 - 510 штук; Крышка корпуса ПЭФ-319 - 528 штук; Светофильтр - 18 720 штук; Лицевая панель DNT-18 №02 - 3000 штук; Лицевая панель DNT-18 РВ-123 - 2000 штук; комплектация корпуса в разобранном состоянии РНПП DNT-18 - 1085 штук; комплектация корпуса в разобранном состоянии РН DNT-18 - 2387 штук; лицевая панель РН-263Т - 18000 штук; опора DNT-36 №6 (левая правая) - 13000 штук; ручка подстроечная DNT - 258000 штук; защелка корпуса DNT-18/36 - 140000 штук; лицевая панель ПЭФ-320 - 1000 штук; лицевая панель РНПП-313 - 1000 штук; ручка подстроечная №3 - 326270 штук; плата печатная RV чистая - 3789 штук; плата печатная RV чистая - 3122 штук; реле управления и защиты ЕМ-129 - 15 штук; ЕМ-130 - 180 штук; реле управления ППКСИ-01 - 10 штук; реле управления и защиты PEF-320 - 372 штук; реле напряжения РНПП-314 - 103 штук; реле напряжения РНПП-316-500 - 236 штук; температурное реле ТР-100М - 192 штук; реле защиты УБЗ-302-2 - 8 штук; реле защиты УБЗ-304 - 72 штуки; реле управления РМТ-104 - 23 штук; реле управления и защиты ПЭФ-321АВР - 5 штук; реле управления РПМ - 416 - 40 штук; реле управления ЕМ-483 - 45 штук».
Крім того, згідно вказаного інвойсу загальна вага брутто вантажу становить 1270,19 кг., а вага нетто - 1147,70 кг.
З метою транспортування продукції від продавця до покупця, 21.04.22, між ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «МКарго» укладено договір про надання останнім послуг транспортно-експедиторського обслуговування експортних, імпортних, транзитних та інших вантажів.
На підставі вказаного договору та міжнародної товарно-транспортної накладної №060286 від 02.12.22, ТОВ «МКарго» із залученням транспортного засобу, здійснило транспортування електротехнічної продукції, яка зазначена в інвойсі №2211/22 від 22/11/2022 до Республіки Молдова, а саме до міста Кишинів.
В подальшому, вказана електротехнічна продукція за допомогою авіатранспорту, доставлена до підконтрольної турецької компанії «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Респібліка).
Відповідно до відкритих джерел глобальної бази даних імпорту/експорту продукції «ImportGenius», 12.12.2022, компанія «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка), згідно міжнародних декларацій, поставила вищевказану продукцію українського виробника до російської компанії ООО «Новатэк-Электро», яка розташована за адресою: м. Санкт-Петербург, проспект Кондратівський, 21, корпус 1-В, з характеристиками товару «схемы печатные, многослойные, состоящие только из токопроводящих элементов и контактов, изделия из пластмасы для комплектации корпуса радиоэлектронного изделия, аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях, на напряжение не более 1000 В, части для электрической аппаратуры: корпус пластмассовый (пустой) под радиоэлектронные изделия предназначены для бытового и промышленного применения, аппаратура для коммутации и защиты электрических цепей: реле защиты и управления предназначены для бытового и промышленного применения (различные отрасли промышленности, коммунального и сельского хозяйства)», загальною вагою (брутто) 1247,00 кг.
Органом досудового розслідування встановлено, що вказане електротехнічне обладнання українського виробництва, поставлене через іноземне підприємство-прокладку «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Респібліка), громадянин російської федерації ОСОБА_14 , будучи власником та керівником ООО «Новатэк-Электро» здійснює його реалізацію до державних підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності держави-агресора, а також приймав та продовжує приймати активну участь у державних закупівлях рф.
Так, 22.12.22, російська державна компанія «Муниципальное унитарное предприятие муниципального образования город Норильск "Коммунальные объединенные системы" (инн: 2457029066, зареєстроване за адресою: росія, Красноярський край, м. Норильськ, вул. Нансена, 18-а) перерахувала на розрахунковий рахунок, який належить російській компанії ООО «Новатэк-Электро» грошові кошти у розмірі 18 828,00 рублів з призначенням платежу «Оплата за универсальные блоки защиты по счету № 11349 от 15.12.2022г. Сумма 18828-00 В т.ч. НДС (20%) 3138-00».
Таким чином, ОСОБА_10 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на надання допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, у період з 14.04.2022 по 28.11.2024 року включно, діючи за попередньою змовою групою осіб, а саме власниками та посадовими особами ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , організували та здійснили поставку електротехнічного обладнання та устаткування українського виробника на територію російської федерації, використовуючи схему так званого перерваного транзиту, через підконтрольне іноземне підприємство «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка).
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого надання допомоги (пособництва) державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам російської федерації ОСОБА_7 , діючи по заздалегідь обумовленому злочинному плану з ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 будучи директором ТОВ «Елімпекс», 01.06.2022 року, уклав договір з ТОВ «Новатек-Електро» в особі директора ОСОБА_8 за №01/06/2022/01-К на здійснення експортних операцій з продажу товарів, виробником яких є українське ТОВ «Новатек-Електро» (ЄДРПОУ 31095003) та ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору ТОВ «Новатек-Електро» (за договором - Комітент) доручає, а ТОВ «Елімпекс» (за договором - Комісіонер) зобов`язується за винагороду вчинити декілька правочинів (угод) з продажу товару виключно на експорт, переданого на комісію згідно Специфікацій.
Згідно пункту 1.3. договору - конкретні умови договору комісії, найменування, кількість, якість, строки передачі, ціна товару, а також інші умови та вказівки Комітента наводяться у Специфікаціях на певну партію товару.
Таким чином, ТОВ «Новатек-Електро», як виробник української продукції яка використовується у електронній та електротехнічній промисловості, доручило підконтрольному ТОВ «Елімпекс» здійснювати експортні операції з продажу своєї продукції, а також продукції українського виробника ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Після цього, 02.01.23 між ТОВ «Елімпекс» в особі директора ОСОБА_17 , яка діє в інтересах ТОВ «Новатек-Електро» (на підставі договору комісії №01/06/2022/01-К від 01.06.2022) та естонською компанією «OVERVIS OU» в особі ОСОБА_7 , який є одноособовим власником та директором компанії, укладено контракт OV/2023/01/02 на продаж продукції українського виробництва.
Згідно пункту 1.1. контракту - ТОВ «Елімпекс» продає, а компанія «OVERVIS OU» купляє товари, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, споживчі товари, промислове обладнання та устаткування.
Пунктом 1.2. контракту передбачено, що кількість та асортимент товару, що постачається вказується в інвойсах, доданих до партії товару.
Відповідно до інвойсу №3001/23 від 30/01/2023 ТОВ «Елімпекс» продає, а естонська компанія «OVERVIS OU» купляє електротехнічну продукцію, виробником якої є українське товариство «Новатек-Електро» та ТОВ «Хелікс-Технологія» на загальну суму 119 280, 10 євро (сто дев`ятнадцять тисяч двісті вісімдесят євро десять центів), а саме: «Реле керування ЕМ-483 - 215 шт.; Реле керування та захисту PEF-320 - 376 шт.; Реле керування ЕМ-482 - 35 шт.; Реле керування та захисту ЕМ-129 - 50 шт.; Реле керування RPM-416 - 250 шт.; Реле часу REV-114N - 200 шт.; Реле часу REV-120N - 200 шт.; Реле захисту UBZ-115 - 3 шт.; Реле управління MCK-301-87 - 116 шт.; Реле керування РМТ-104 - 20 шт.; Температурне реле TR-100M - 24 шт.; Реле напруги OPN-M (2S) 20kA - 5 шт.; Реле управління ОВ-215 - 30 шт.; Реле напруги OPN-M (4S) 30kA - 135 шт.; Реле контролю MCK-108 - 18 шт.; Реле управління MCK-301-78 - 24 шт.; Реле напруги PH-11 - 450 шт.; Процесор Atmega 32A-AU - 1 000 шт.; Клема-пластина - 2 500 шт.; Ламель заземлення - 7 500 шт.; Світловод - 109 000 шт.; Корпус РЕВ-302 - 300 шт.; Напівкорпус DNT-18 PEB в розібраному стані - 4 043 шт.; Напівкорпус DNT-18 РНПП - 5 425 шт.; Лицьова панель DNT-18 №00 - 6 800 шт.; Лицьова панель DNT-18 №02 - 5 500 шт.; Корпус РМТ-101 - 700 шт.; Опора DNT-36 №6 (ліва) - 8 000 шт.; Опора DNT-36 №6 (права) - 8 000 шт.; Кришка корпусу УБЗ-302 - 198 шт.; Засувка з собачкою - 4 500 шт.; Засувка пружинна - 4 500 шт.
Крім того, згідно вказаного інвойсу загальна вага брутто вантажу становить 728,18 кг., а вага нетто - 678,84 кг.
З метою транспортування продукції від продавця до покупця, 21.04.22, між ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «МКарго» укладено договір про надання останнім послуг транспортно-експедиторського обслуговування експортних, імпортних, транзитних та інших вантажів.
На підставі вказаного договору та міжнародної товарно-транспортної накладної від 06.02.23, ТОВ «МКарго» із залученням транспортного засобу, здійснило транспортування електротехнічної продукції, яка зазначена в інвойсі №3001/23 від 30/01/2023 до Республіки Польща, а саме до міста Варшава.
В подальшому, вказана електротехнічна продукція за допомогою авіатранспорту, доставлена до Турецької Республіки, а саме до підконтрольної турецької компанії «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка).
Відповідно до відкритих джерел глобальної бази даних імпорту/експорту продукції «ImportGenius», 20.02.2023, компанія «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка), згідно міжнародних декларацій, поставила вищевказану продукцію українського виробника до російської компанії ООО «Новатэк-Электро», яка розташована за адресою: м. Санкт-Петербург, проспект Кондратівський, 21, корпус 1-В, з характеристиками товару «схемы электронные интегральные, монолитные; части предназначены исключительно или в основному для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536, применяются в системах промышленной электроники; соединители и контактные элементы для проводов и кабелей на напряжение не более 1000В; части для электрической аппаратуры: клемма-пластина, служит для фиксации контактного провода в устройстве рн-104/106; аппаратура электрическая для коммутаций и защиты электрических цепей, на напряжение не более 1000В».
Органом досудового розслідування встановлено, що вказане електротехнічне обладнання українського виробництва, поставлене через іноземне транзитне підприємство «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка), громадянин російської федерації ОСОБА_14 , будучи власником та керівником ООО «Новатэк-Электро» здійснює його реалізацію до державних підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності держави-агресора, а також приймав та продовжує приймати активну участь у державних закупівлях рф.
В подальшому встановлено, що лютого-грудня 2023 року російська державна компанія «Муниципальное унитарное предприятие муниципального образования город Норильск "Коммунальные объединенные системы" (инн: 2457029066, зареєстроване за адресою: росія, Красноярський край, м. Норильськ, вул. Нансена, 18-а), російська державна компанія «МУНИЦИПАЛЬНОЕ КАЗЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ВОДОКАНАЛ» (инн: 1651088938, зареєстрована та розташована за адресою: росія, республіка Татарстан, смт. Камські Поляни, мкр. 1-Й, буд. 1/34) та російська державна компанія «АО «Научно-производственная корпорация «УРАЛВАГОНЗАВОД» (инн: 6623029538, зареєстравана та розташована за адресою: росія, Свердловська область, м. Нижній Тагіл, Східне шосе, 28) перерахувала на розрахункові рахунки, які належить російській компанії ООО «Новатэк-Электро» грошові кошти з призначеннями платежу за електротехнічне обладнання.
Таким чином, ОСОБА_10 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на надання допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, у період з 14.04.2022 року по 28.11.2024 року, діючи за попередньою змовою групою осіб, а саме власниками та посадовими особами ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , організували та здійснили поставку електротехнічного обладнання та устаткування українського виробника на територію російської федерації, використовуючи схему так званого перерваного транзиту, через підконтрольне іноземне підприємство «ALT SYSTEMS DIS TICARET LIMITED SIRKETI» (Турецька Республіка).
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого надання допомоги (пособництва) державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам російської федерації ОСОБА_7 , діючи по заздалегідь обумовленому злочинному плану з ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 будучи директором ТОВ «Елімпекс», 01.06.2022 року, уклав договір з ТОВ «Новатек-Електро» в особі директора ОСОБА_8 за №01/06/2022/01-К на здійснення експортних операцій з продажу товарів, виробником яких є українське ТОВ «Новатек-Електро» (ЄДРПОУ 31095003) та ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору ТОВ «Новатек-Електро» (за договором - Комітент) доручає, а ТОВ «Елімпекс» (за договором - Комісіонер) зобов`язується за винагороду вчинити декілька правочинів (угод) з продажу товару виключно на експорт, переданого на комісію згідно Специфікацій.
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору Комітент доручає, а Комісіонер зобов`язується за винагороду вчинити декілька правочинів (угод) з продажу товару виключно на експорт, переданого на комісію згідно Специфікацій.
Згідно пункту 1.3. договору - конкретні умови договору комісії, найменування, кількість, якість, строки передачі, ціна товару, а також інші умови та вказівки Комітента наводяться у Специфікаціях на певну партію товару.
Таким чином, ТОВ «Новатек-Електро», як виробник української продукції яка використовується у електронній та електротехнічній промисловості, доручило підконтрольному ТОВ «Елімпекс» здійснювати експортні операції з продажу своєї продукції, а також продукції українського виробника ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Після цього, 02.01.23 між ТОВ «Елімпекс» в особі директора ОСОБА_17 , яка діє в інтересах ТОВ «Новатек-Електро» (на підставі договору комісії №01/06/2022/01-К від 01.06.2022) та естонською компанією «OVERVIS OU» в особі ОСОБА_7 , який є одноособовим власником та директором компанії, укладено контракт OV/2023/01/02.
Згідно пункту 1.1. контракту - ТОВ «Елімпекс» продає, а компанія «OVERVIS OU» купляє товари, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, споживчі товари, промислове обладнання та устаткування.
Пунктом 1.2. контракту передбачено, що кількість та асортимент товару, що постачається вказується в інвойсах, доданих до партії товару.
Відповідно до інвойсу №1404/23 від 14/04/2023 ТОВ «Елімпекс» продає, а естонська компанія «OVERVIS OU» купляє електротехнічну продукцію на загальну суму 82 766,41 євро (вісімдесят дві тисячі сімсот шістдесят шість Євро сорок один цент), а саме: реле керування ЕМ-125 - 50 штук, реле управління та захисту PEF-320 - 80 штук, реле управління EM-483 - 30 штук, реле управління ОВ-215 - 70 штук; реле контролю РН-12 - 90 штук; реле напруги PNPP-316-500 - 290 штук; реле напруги РН-11 - 98 штук; реле контролю МСК-108 - 20 штук; реле контролю ЕМ-130 - 50 штук; реле управління і захисту РН-112 - 139 штук; реле управління РМТ-104 - 70 штук; реле контролю МСК-107 - 20 штук; реле управління RPM-416 - 30 штук; температурне реле TR-100M - 170 штук; реле часу ТК-415 - 60 штук; реле захисту УБЗ-306М - 248 штук; реле управління та захисту ЕМ-482 - 100 штук; реле управління та захисту ЕМ-129 - 10 штук.
Крім того, згідно вказаного інвойсу загальна вага брутто вантажу становить 426,20 кг., а вага нетто - 398,65 кг.
В цей же день, тобто 14.04.2023 між ТОВ «Елімпекс» та естонською компанією «OVERVIS OU» укладено додаткову угоду №1 до контракту OV/2023/01/02, якою передбачено, що грузоотримувачем по інвойсу №1404/23 від 14/04/2023 є компанія «INTERMODAL MALDIVES» (Мальдівська Республіка, місце знаходження: 20264 MM Aanooru, 1st Floor, Asaree Hingun, Male).
З метою транспортування продукції від продавця до покупця, 10.04.23, між ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «МКарго» укладено договір про надання останнім послуг транспортно-експедиторського обслуговування експортних, імпортних, транзитних та інших вантажів.
На підставі вказаного договору та міжнародної товарно-транспортної накладної №1157712 від 21.04.23, ТОВ «МКарго» із залученням транспортного засобу марки «Renault Master», державний номерний знак НОМЕР_1 , здійснило транспортування електротехнічної продукції, яка зазначена в інвойсі №1404/23 від 14/04/2023 до Республіки Польща, а саме до міста Варшава.
В подальшому, вказана електротехнічна продукція за допомогою авіатранспорту, доставлена до мальдівської компанії «INTERMODAL MALDIVES».
Відповідно до відкритих джерел глобальної бази даних імпорту/експорту продукції «ImportGenius» 03.05.2023 компанія «INTERMODAL MALDIVES» (Мальдіви), згідно міжнародної декларації, поставила вищевказану продукцію українського виробника до російської компанії ООО «Новатэк-Электро», яка розташована за адресою: м. Санкт-Петербург, проспект Кондратівський, 21, корпус 1-В, з характеристикою товару «аппаратура для коммутации и защиты электрических цепей: реле защиты и управления предназначены для бытового и промышленного применения (различные отрасли промышленности, коммунального и сельского хозяйства)» вагою брутто 426,20 кг. (вага нетто 398,65 кг.) вказавши при цьому митну вартість вантажу - 8 176 169.90 російських рублів.
Органом досудового розслідування встановлено, що поставлений через підконтрольне іноземне підприємство «INTERMODAL MALDIVES» (Мальдіви) товар українського виробника, громадянин російської федерації ОСОБА_14 , будучи власником та керівником російської компанії ООО «Новатэк-Электро» здійснює його реалізацію до державних підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності держави-агресора, а також приймав та продовжує приймати активну участь у державних закупівлях рф.
Так, 17.07.2023 російська державна компанія «МУНИЦИПАЛЬНОЕ КАЗЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ВОДОКАНАЛ» (инн: 1651088938, зареєстрована за адресою: росія, республіка Татарстан, смт. Камські Поляни, мкр. 1-й, буд. 1/34) перерахувала на розрахунковий рахунок, який належить російській компанії ООО «Новатэк-Электро» та відкритий в банківський установі, грошові кошти у розмірі 5213,33 рублів з призначенням платежу «(340099) Оплата по заказу клиента N4543 за УБЗ-302 счет N4543 от 18.05.23г. НДС в тч 868,89 руб.».
Таким чином, ОСОБА_10 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на надання допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, у період з 14.04.2022 по 28.11.2024 року, діючи за попередньою змовою групою осіб, а саме посадовими особами ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , організували та здійснили поставку електротехнічного обладнання та устаткування українського виробника на територію російської федерації, використовуючи схему так званого перерваного транзиту, через підконтрольне підприємство «INTERMODAL MALDIVES» (Мальдівська Республіка).
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого надання допомоги (пособництва) державі-агресору шляхом передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам російської федерації ОСОБА_7 , діючи по заздалегідь обумовленому злочинному плану з ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , будучи директором ТОВ «Елімпекс», 01.06.2022 року, уклав договір з ТОВ «Новатек-Електро» в особі директора ОСОБА_8 за №01/06/2022/01-К на здійснення експортних операцій з продажу товарів, виробником яких є українське ТОВ «Новатек-Електро» (ЄДРПОУ 31095003) та ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору ТОВ «Новатек-Електро» (за договором - Комітент) доручає, а ТОВ «Елімпекс» (за договором - Комісіонер) зобов`язується за винагороду вчинити декілька правочинів (угод) з продажу товару виключно на експорт, переданого на комісію згідно Специфікацій.
Згідно пункту 1.3. договору - конкретні умови договору комісії, найменування, кількість, якість, строки передачі, ціна товару, а також інші умови та вказівки Комітента наводяться у Специфікаціях на певну партію товару.
Таким чином, ТОВ «Новатек-Електро», як виробник товарів, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, доручило підконтрольному ТОВ «Елімпекс» здійснювати експортні операції з продажу своєї продукції, а також продукції українського виробника ТОВ «Хелікс-Технологія» (ЄДРПОУ 41699162).
Після цього, 02.01.23 між ТОВ «Елімпекс» в особі директора ОСОБА_17 , яка діє в інтересах ТОВ «Новатек-Електро» (на підставі договору комісії №01/06/2022/01-К від 01.06.2022) та естонською компанією «OVERVIS OU» в особі ОСОБА_7 , який є одноособовим власником та директором компанії, укладено контракт OV/2023/01/02.
Згідно пункту 1.1. контракту ТОВ «Елімпекс» продає, а компанія «OVERVIS OU» купляє товари, які використовуються у електронній та електротехнічній промисловості, споживчі товари, промислове обладнання та устаткування.Пунктом 1.2. контракту передбачено, що кількість та асортимент, що постачається вказується в інвойсах, доданих до партії товару, яка поставляється.
Відповідно до інвойсу №1010/23 від 10/10/2023 ТОВ «Елімпекс» продає, а естонська компанія «OVERVIS OU» купляє електротехнічну продукцію на загальну суму 112 526, 65 євро (сто дванадцять тисяч п`ятсот двадцять шість Євро шістдесят п`ять центів), а саме: кришка корпуса УБЗ-302/Case cover УБЗ-302 - 5049 штук; корпус РНПП-311/Housing РНПП-311 - 15000 штук; корпус VC-115/Housing VC-115 - 8004 штук; DNT-36 Опора №6/ DNT-36 Support №6 - 60 000 штук; ручка синяя/Blue handle - 150 000 штук; Арка УБЗ/Arch УБЗ - 20 000 штук; Арка РМТ/Arch РМТ - 5000 штук; замок DNT синий/Lock DNT blue - 54000 штук; корпус РЕВ-302/ Housing РЕВ-302 - 1716 штук; УБЗ Дно №1-02 (ПЕФ-319)/УБЗ bottom №1-02 (ПЕФ-319) - 510 штук; крышка корпуса ПЕФ-319/ Housing cover ПЕФ-319 - 825 штук; лицевая панель РН-263t/Front panel PH-263t - 10000 штук; лицевая панель DNT-36 №20/Front panel DNT-36 №20 - 10000 штук; УБЗ Дно №1/УБЗ botton №1 - 6000 штук; лицевая панель РНПП-313/Front panel РНПП-313 - 15000 штук; реле напряжения РНПП-311М/ РНПП-311М Voltage relay - 10000 штук; реле напряжения RNPP-314/RNPP-314 Voltage relay - 195 штук; реле управления сопротивлением ППКСИ-01/ППКСИ-01 Resistance control relay - 6 штук; реле защиты и управления ОМ-110/Protection and control relay ОМ-110 - 35 штук; реле управления RMT-101/Control relay RMT-101 - 100 штук.
Згідно вказаного інвойсу загальна вага брутто вантажу становить 3 403,70 кг., а вага нетто - 3 191,14 кг., місцем доставки товару вказано Польську Республіку, а саме місто Варшава.
З метою транспортування продукції від продавця до покупця, 21.04.22, між ТОВ «Новатек-Електро» та ТОВ «МКарго» укладено договір про надання останнім послуг транспортно-експедиторського обслуговування експортних, імпортних, транзитних та інших вантажів.
На підставі вказаного договору та міжнародної товарно-транспортної накладної №1157706 від 18.10.23, ТОВ «МКарго» із залученням транспортного засобу, здійснило транспортування електротехнічної продукції, яка зазначена в інвойсі №1010/23 від 10/10/2023 до Республіки Польща, а саме до міста Варшава.
В подальшому, вказана електротехнічна продукція за допомогою авіатранспорту, доставлена до компанії «Mediterranean International Trading Dis Ticaret Limited Sirketi» (Туреччина), яка в свою чергу 02.11.2023, трьома партіями, поставила вищевказану продукцію українського виробника до російської компанії ООО «Новатэк-Электро», яка розташована за адресою: м. Санкт-Петербург, проспект Кондратівський, 21, корпус 1-В, з характеристикою товару «аппаратура для коммутации и защиты электрических цепей: реле защиты и управления, на напряжения до 1000В», «изделия из пластмассы для электрической аппаратуры», «части электрической аппаратуры: являются комплектующими компонентами, предназначены для нужд собственного производства, предназначены для бытового и промышленного применения (различные отрасли промышленности коммунального и сельского хозяйства)».
Органом досудового розслідування встановлено, що поставлений через підконтрольне іноземне підприємство «Mediterranean International Trading Dis Ticaret Limited Sirketi» (Турецька Республіка) товар українського виробника, громадянин російської федерації ОСОБА_14 , будучи власником та керівником ООО «Новатэк-Электро» здійснює його реалізацію до державних підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності держави-агресора, а також приймав та продовжує приймати активну участь у державних закупівлях рф.
Так, протягом 2023 року російські державні компанії «Муниципальное унитарное предприятие муниципального образования город Норильск "Коммунальные объединенные системы" (инн: 2457029066, зареєстроване за адресою: російська федерація, Красноярський край, м. Норильськ, 18а) «МУНИЦИПАЛЬНОЕ КАЗЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ВОДОКАНАЛ» (инн: 1651088938, зареєстрована за адресою: росія, республіка Татарстан, смт. Камські Поляни, мкр. 1-Й, буд. 1/34), перерахувала на розрахунковий рахунок, який належить російській компанії ООО «Новатэк-Электро» та відкритий в російських банківських установ, грошові кошти у з призначенням платежів «за универсальные блоки защиты по счету».
Таким чином, ОСОБА_10 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на надання допомоги (пособництва) державі-агресору з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, у період з 14.04.2022 по 28.11.2024 року, діючи за попередньою змовою групою осіб, а саме власниками та посадовими особами ТОВ «Новатек-Електро» ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_11 , організували та здійснили поставку електротехнічного обладнання та устаткування українського виробництва на територію російської федерації, використовуючи схему так званого перерваного транзиту, через підконтрольне підприємство «Mediterranean International Trading Dis Ticaret Limited Sirketi» (Турецька Респібліка).
Продовжуючи свою злочинну ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , у період з 14.04.2022 по 28.11.2024, систематично здійснювали поставки електротехнічної продукції українського виробника через підконтрольні транзитні компанії, на територію російської федерації, а саме до компанії держави-агресора ООО «Новатэк-Электро», яка в свою чергу поставляла вказану продукцію до державних підприємств та установ російської федерації.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні за попередньою змовою групою осіб умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинені громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів, інших активів представникам держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.
28.11.2024 року, о 11 год. 00 хв., ОСОБА_5 , затримано, в порядку п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України, та 28.11.2024 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 30.11.2024 відносно підозрюваної ОСОБА_5 обрано запобіжний захід тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 908 000, 00 грн., строком до 26.01.2025, та у разі внесення застави визначено для ОСОБА_5 наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду; не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України.
Крім того, вказаною ухвалою суду визначено строк дії покладених на підозрювану ОСОБА_5 - 60 днів з моменту внесення застави у розмірі, визначеному судом, в межах строку досудового розслідування.
06.12.2024 підозрювана ОСОБА_5 внесла заставу та відповідно до вищевказаної ухвали, у зв`язку з внесенням застави вважається такою до якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
У зв`язку з внесенням заставодавцем застави, на підозрювану ОСОБА_5 до 03.02.2025 покладено виконання наступних обов`язків:
-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;
-не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
-здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України.
Обґрунтованість підозри підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами в їх сукупності, а саме:
-розсекреченим протоколом проведення оперативно-технічних пошукових заходів в системах та каналах електронних комунікацій від 10.06.2024;
-протоколом огляду загальнодоступної мережі інтернет від 23.05.2024;
-протоколом огляду інформації, яка міститься на флеш-носії від 27.11.2024;
-протоколом огляду розсекреченого оптичного носія інформації на якому містяться дані, отриманні в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_15 від 18.11.2024 та додатками до нього;
-розсекреченим протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_18 від 15.10.2024;
-розсекреченим протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_19 від 23.10.2024;
-розсекреченим протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_5 від 15.10.2024;
-розсекреченим протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_20 від 15.10.2024;
-розсекреченим протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_8 від 14.10.2024;
-протоколом огляду загальнодоступної мережі інтернет від 24.05.2024;
-протоколом огляду розсекреченого оптичного носія інформації на якому містяться дані, отриманні в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_17 від 27.11.2024;
-протоколом огляду розсекреченого оптичного носія інформації на якому містяться дані, отриманні в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_7 від 27.11.2024;
-протоколом огляду мобільного телефону підозрюваного ОСОБА_15 від 27.12.2024;
-протоколом огляду робочого комп`ютера підозрюваного ОСОБА_15 від 30.12.2024;
-протоколом огляду ноутбука підозрюваного ОСОБА_11 від 20.12.2024;
-протоколом додаткового огляду ноутбука підозрюваного ОСОБА_11 від 06.01.2025, проведеного за участю підозрюваного;
-протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_5 від 28.11.2024;
-протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_5 від 17.01.2025
-протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_11 від 28.11.24;
-протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_11 від 06.01.2025;
-іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Постановою заступника Генерального прокурора від 15.01.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 28.02.2025.
Строк покладених на підозрювану ОСОБА_5 обов`язків закінчується 03.02.2025, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється за можливе, оскільки на даний час у рамках кримінального провадження необхідно виконати слідчі (розшукові) та процесуальні дії, без яких неможливо завершити досудове розслідування, у зв`язку з чим прокурор звернулася до суду з клопотанням.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити у повному обсязі.
Підозрювана ОСОБА_5 зі своїм захисником - адвокатом ОСОБА_4 , щодо задоволення клопотання не заперечували.
Заслухавши пояснення прокурора, думку підозрюваної та її захисника, вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
За положеннями ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Таким чином, слідчий суддя має пересвідчитися та надати оцінку наявним ризикам, на які вказує прокурор.
Так, слідчим суддею встановлено, що 28.11.2024 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві України, тому, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України та позиції Європейського суду з прав людини, відображеної у п. 175 рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, також вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990).
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 30.11.2024 відносно підозрюваної ОСОБА_5 обрано запобіжний захід тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 908 000, 00 грн., строком до 26.01.2025, та у разі внесення застави визначено для ОСОБА_5 наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду; не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України.
Крім того, вказаною ухвалою суду визначено строк дії покладених на підозрювану ОСОБА_5 - 60 днів з моменту внесення застави у розмірі, визначеному судом, в межах строку досудового розслідування.
06.12.2024 підозрювана ОСОБА_5 внесла заставу та відповідно до вищевказаної ухвали, у зв`язку з внесенням застави вважається такою до якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
У зв`язку з внесенням заставодавцем застави, на підозрювану ОСОБА_5 до 03.02.2025 покладено виконання наступних обов`язків:
-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;
-не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
-здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України.
Постановою заступника Генерального прокурора від 15.01.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 28.02.2025.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Враховуючи вказане, з метою забезпечення виконання підозрюваною, покладених на неї процесуальних обов`язків, а також запобігти спробам підозрюваної ухилитись від досудового розслідування та суду, слідчий суддя приходить до висновку, що для забезпечення належної поведінки підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , їй слід продовжити строк дії обов`язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду; не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати до відповідних органів влади на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України.
При цьому, слідчий суддя вважає, що покладення на підозрювану вказаних обов`язків, регламентованих ст. 194 КПК України, є за своєю суттю пропорційними, помірними, та такими, що не становитимуть надмірний тягар для підозрюваної, у зв`язку з чим не суперечить п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, та правовій позиції ЄСПЛ, що викладена у рішеннях «Бакланов проти росії» (рішення від 9 червня 2005 року), «Фрізен проти росії» (рішення від 24 березня 2005 року) та «Ізмайлов проти росії» (рішення від 16 жовтня 2008 року).
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 176-179, 193, 194, 196, 205, 309, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 , про продовження дії обов`язків покладених на ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії покладених на неї обов`язків, а саме:
-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;
-не відлучатися із населеного пункту в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-утримуватися від спілкування із свідками, іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
-здати до відповідних органів влади на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, що дають право на виїзд з України.
Обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, продовжити строком до 28.02.2025 року.
Роз`яснити підозрюваній, що, в разі невиконання покладених на неї обов`язків, може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на слідчого.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124637055 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні