Справа № 523/21280/24
Провадження №2/523/7469/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" січня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Боков О.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Департаменту надання адміністративних послуг, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до Суворовського районного суду м. Одеси з позовними вимогами до Департаменту надання адміністративних послуг, про встановлення факту, що має юридичне значення. Позовну заяву було подано позивачами в паперовому вигляді до канцелярії суду.
Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у справі, суддя дійшов висновку щодо залишення позовної заяви без руху виходячи з наступного.
Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» (далі Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно із ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 року з 01 січня встановлений у розмірі 3 028 гривень.
Як зазначено у ст. 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземці) та фізичні особи підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до п.1.2 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 211,20 гривень.
Разом з цим, всупереч вищевказаним вимогам, позивачами не додано до позовної заяви підтвердження щодо сплати ними судового збору, а тому позивачам слід надати до суду відповідні документи, що підтверджують сплату судового збору, або ж документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.50 ЦПК України позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо другої сторони діє в цивільному процесі самостійно.
Згідно з частиною 2 статті 50 ЦПК України участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо: 1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів; 2) права та обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави; 3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.
Із змісту позову вбачається, що позивачами зазначено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , однак позовна заява підписана лише ОСОБА_1 .
У зв`язку з наведеним, позивачу необхідно визначитися з колом осіб та оформити позовну заяву відповідно до вимог ст.50 ЦПК України.
Відповідно до пункту 10 частини 3статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна також містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову(позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, як вбачається зі змісту поданої позовної заяви - підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову(позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав відсутнє.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного суд доходить висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
Керуючись ст.ст. 8, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, ст.ст. 1, 4, 6 Закону України «Про судовий збір», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Департаменту надання адміністративних послуг, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує п`яти днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням вимог викладених в ухвалі суду.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення заяви без руху щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя О.М.Боков
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124639964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Боков О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні