Справа № 603/775/24
Провадження №2/603/60/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2025 року м. Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого суддіПасічника А.З.,
секретаря судового засідання Лучкович Н.В.,
за відсутності учасників справи,
розглянувши в підготовчому засіданні заяву про зміну підстав позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Монастириської міської ради Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Андрусенко І.Я., звернулась до суду з позовом до Монастириської міської ради Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 , в якому просить визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її баби ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та її батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме на частини житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , до якого входить одноповерховий житловий будинок під літерою «А», загальною площею 73, 9 кв. м, житловою площею 67, 5 кв. м.
Ухвалою Монастириського районного суду Тернопільської області від 18 грудня 2024року позовну заяву ОСОБА_5 прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
Під час підготовчого провадження представник позивача адвокат Андрусенко І.Я. звернувся до суду із заявою про зміну підстав позову. В обґрунтування поданої заяви представник позивача, посилається на те, що позивачка вирішила скористатись правом на доповнення позовної заяви шляхом подання заяви про зміну підстав позову та викласти її в новій редакції. Справу просять розглядати без їхньої з позивачем участі, заяву підтримують, просять прийняти її до розгляду.
Відповідач Монастириської міської ради не забезпечили явку представника в підготовче засідання, надіслали на адресу суду відзив, в якому зазначають, що з обставинами справи погоджуються, просять розгляд справи проводити без участі їхнього представника.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору ОСОБА_2 в підготовче засідання не прибув, будучи належним чином повідомленим про дату та час судового засідання. На адресу суду подав письмові пояснення, в яких зазначає, що з обставинами справи погоджується, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, щодо їх задоволення не заперечує. Розгляд справи просить проводити без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання усіх осіб які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Ознайомившись із вказаною заявою, заслухавши думку представників сторін та дослідивши матеріали справи, прихожу до такого висновку.
Згідно з ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч. 1 ст. 5 ЦПК України).
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст.12ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі (ч. 3 ст. 49 ЦПК України).
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду, викладеного у постанові №657/1024/16-цвід 24квітня 2024року, вбачається,що вразі надходженнядо судутакої заявисуд виходячиз їїзмісту,а такожзмісту ранішеподаної позовноїзаяви таконкретних обставинсправи повиненрозцінювати їїяк:подання іншого(щеодного)позову,чи збільшенняабо зменшеннярозміру позовнихвимог,чи об`єднанняпозовних вимог,чи змінупредмета абопідстав позову. Оскільки предмет позову кореспондує зі способами захисту права, які визначені, зокрема, статтею 16 ЦК України,то змінапредмета позовуозначає змінуматеріальної вимоги,з якоюпозивач звернувсядо відповідача,що можеполягати вобранні позивачеміншого,на відмінувід первіснообраного,способу захиступорушеного правав межахспірних правовідносин,а змінапідстав позову-це змінаобставин,на якихґрунтується вимогапозивача.Одночасна змінаі предмета,і підставпозову недопускається,оскільки вразі одночасноїзміни предметата підставпозову фактичновиникає новаматеріально-правовавимога позивача,яка обґрунтовуєтьсяіншими обставинами,що засвоєю суттює новимпозовом. Заяву про зміну предмета або підстав позову можна вважати новим позовом у разі, якщо в ній зазначена самостійна матеріально-правова вимога (або вимоги) та одночасно на її обґрунтування наведені інші обставини (фактичні підстави) і норми права (юридичні підстави), які позивач первісно не визначив підставою позову та які у своїй сукупності дають особі право на звернення до суду з позовними вимогами
Указані обставини дають суду підстави дійти висновку, що подана представником позивача заява є заявою про зміну підстав позову без зміни при цьому предмету такого позову. Відтак така заява подана з дотриманням вимог ст.49ЦПК України та може бути прийнятою судом до розгляду.
Згідно ч. 1ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст.198ЦПК України у зв`язку із зміною підстав позову підготовче засідання у справі необхідно відкласти.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 43, 49, 53, 198, 258 - 261 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Прийняти до розгляду заяву позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Андрусенко Ігор Ярославович, про зміну підстав позову в даній цивільній справі.
Підготовче засідання відкласти на 14:00 год 10 лютого 2025 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Роз`яснити відповідачу право подати відзив на позовну заяву у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надсиланням відзиву до суду. Документи, які підтверджують надіслання відзиву іншим учасникам справи, додаються до відзиву.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення копії відзиву та доданих до нього документів для подання відповіді на відзив. У зазначений строк позивач має право надіслати (надати) суду відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам, викладених у статтях 178 і 179 ЦПК України та додані до неї документи. Одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду, надіслати (надати) копію відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня вручення копії відповіді на відзив та доданих до неї документів для подання заперечення на відповідь на відзив. У зазначений строк відповідач має право надіслати (надати) суду заперечення, які повинні відповідати вимогам, викладеним у статтях 178 і 180 ЦПК України, та додані до нього документи. Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду, надіслати (надати) копію заперечень та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 193 ЦПК Українивідповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити третійособі,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета споруп`ятнадцятиденнийстрок здня врученняданої ухвалидля подачі пояснення щодо позову, де викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч. 2 ст. 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду (ч. 2 ст. 127 ЦПК України).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя А.З. Пасічник
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124648142 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Пасічник А. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні