Рішення
від 23.01.2025 по справі 464/6914/24
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/6914/24

пр.№ 2/464/57/25

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

23.01.2025 Сихівський районний суд міста Львова

у складі: головуючого судді Чорна С.З.,

секретар судового засідання Сенюга М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення вартості необлікованої енергії,

встановив:

позивач Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго" звернулось до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в якому просить стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача 7 783,54 грн. вартості необлікованої електричної енергії та 3 028 грн. судового збору.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що при перевірці на об?єкті відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 працівникам ПрАТ «Львівобленерго» було виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії. За результатами обстеження представниками ПрАТ «львівобленерго» було складено акт. Акт про порушення складений за участю споживача ОСОБА_4 та підписано нею без зауважень. Комісією ПрАТ «Львівобленерго» в присутності споживача 11.04.2024 року було проведено огляд лічильника Меридіан СОЄ-1.02/2T №08220952 та складено акт огляду засобу обліку №1180. Відповідно до даного акту на підставі огляду лічильник упаковано в сейф-пакет та направлено в Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз для проведення експертизи. 12.04.2024 року Відповідачка ОСОБА_4 , подала до ПрАТ «Львівобленерго» заяву про відмову від проведення експертизи спеціалізованою організацією. Вона визнала факт втручання в роботу приладу обліку Меридіан СОЄ-1.02/2T №08220952, зафіксованим в акті про порушення ПРРЕЕ №16017 від 26.03.2024 року. Обсяг та вартість недоврахованої електричної енергії, згідно з додатком до протокол визначені комісією у кількості 1800 кВт*год на суму 7 783 грн 54 коп. Станом на день звернення до суду з позовною заявою заборгованість відповідачами не погашена.

Ухвалою від 04.11.2024 прийнято до розгляду позов та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача в судове засідання не з`явилася, звернулася до суду з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, проти заочного розгляду справи не заперечує, позов підтримує в повному обсязі та просить такий задовольнити.

Відповідачі у судове засідання повторно не з`явились, належним чином повідомлялись про дату, час і місце судового засідання , причин неявки не повідомили та не подали відзив на позовну заяву, а тому відповідно до ст. 280 ЦПК України судом здійснено заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

У зв`язку з неявкою сторін відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши та оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких підстав.

Судом встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровані відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . За вказаною адресою відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .

26.03.2024 за результатами перевірки представниками ПрАТ «Львівобленерго» електроустановки за адресою: АДРЕСА_1 , складено акт про порушення №16017, якими зафіксовано порушення п.п.3 п.8.4.2, п.п.8 п.5.5.5. ПРРЕЕ, а саме "пошкодження засобу вимірювальної техніки, пошкодження лічильного механізму".

Згідно акту №1180 від 11.04.2024 комісія ПрАТ «Львівобленерго» в присутності споживача 11.04.2024 провела огляд лічильника Меридіан СОЄ-1.02/2T №08220952. Відповідно до даного акту на підставі огляду лічильник упаковано в сейф-пакет та направлено в Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз для проведення експертизи.

Із заяви відповідачки ОСОБА_4 , від 12.04.2024, поданої до ПрАТ «Львівобленерго» вбачається, що остання відмовилась від проведення експертизи спеціалізованою організацією, оскільки визнала факт втручання в роботу приладу обліку Меридіан СОЄ-1.02/2T №08220952, зафіксованим в акті про порушення ПРРЕЕ №16017 від 26.03.2024 року.

Відповідно до протоколу комісії ВРПС ЛМЕМ №16017 від 28.05.2024 та додатку до такого, проведено нарахування відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії та визначено відповідні обсяг та вартість електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ, що складає 7783,54 грн.

Листом від 29.05.2024 №203-07-3004 відповідачам надіслано протокол засідання комісії з розгляду акту про порушення ПРРЕЕ, розрахунок до сплати та запропоновано провести оплату в терміни, передбачені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, а також попереджено про наслідки несплати нарахованої суми, проте станом на сьогоднішній день рахунок не оплачено.

Пунктом 5.1.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, передбаченою, що оператор системи має право проводити (за пред`явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії.

Згідно з п. 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.

Пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ передбачено, що у разі причетності споживача до порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу, у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. У такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.

Пунктом 8.2.7. ПРРЕЕ передбачено, що кошти за не обліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за не обліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день). У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості не облікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості не облікованої електричної енергії.

Відповідно до п.5.5.5 та п.8.2.1 ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та у разі порушення учасником роздрібного ринку вимог цих Правил та/або умов договорів, наявність яких передбачена цими Правилами, учасник роздрібного ринку, щодо якого було вчинено порушення, складає у довільній формі претензію та подає її учаснику роздрібного ринку, яким було вчинено порушення.

Розмір збитків, завданих відповідачами позивачеві відповідно до акту становить 7783,54 грн.

Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Таким чином, враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії у розмірі 7783,54 грн.

Окрім цього, вирішуючи питання стягнення судових витрат, суд приходить до висновку, що на підставі ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 3028 грн., по 757 грн. з кожного з відповідачів.

Керуючись ст.1166 ЦК України, ст.ст.2, 263 265, 280 282 ЦПК України, Правилами роздрібного ринку,суд,-

ухвалив:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» вартість необлікованої електричної енергії у розмірі 7783,54 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 757 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 757 гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 757 гривень.

Стягнути з ОСОБА_4 накористь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 757 гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

позивач: Приватне акціонерне товариство «Львівобленерго», м.Львів, вул.Козельницька,3, ЄДРПОУ 00131587.

відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 .

відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 .

відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

відповідач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_1 .

Головуючий

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124651971
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —464/6914/24

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні