Справа № 199/874/25
(2/199/2135/25)
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 січня 2025 року м. Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Кошля А.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , подану адвокатом Меюс Я.С. до ОСОБА_2 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог Шоста Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
23 січня 2025 року ОСОБА_1 в інтересах малолітньої ОСОБА_3 , від імені якої діє адвокат Меюс Я.С., звернулася до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська з цивільним позовом до ОСОБА_2 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог Шоста Дніпровська державна нотаріальна контора, в якому просить визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на 1/6 частину домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
Перевіривши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд зазначає, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогамст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Предметом позову в даній справі є визнання прав власності на нерухоме майно, тоді як позивачем зазначено ціну позову на 1 аркуші позовної заяви 1211,20 грн.. а на 6 аркуші позову, в розділі щодо визначення ціни позову зазначено: ринкова вартість квартири становить 851000 грн., відповідно частини середньої ринкової вартості квартири АДРЕСА_2 складає 425500 грн.
Пунктом ц частини 1 статті 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Проте, до позовної заяви не додано звітів про оцінку майна та/або інших доказів актуальної ринкової вартості об`єкта нерухомості, яка є предметом спору, з урахуванням яких можна було б дійти обґрунтованого висновку про розмір вартості спірного об`єкта нерухомості.
Так, відповідно до ч. 4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до п.1ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2025 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить3028,00 грн.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1211, 20 грн.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позивачу необхідно в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ній недоліки шляхом надання доказів на підтвердження ціни позову визначеної на підставі відповідних звітів про оцінку майна, доплати судового збору за вимогу майнового характеру залежно від ціни позову, або повідомлення про наявність обставини передбачених ст.ст. 5, 8 ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 95, 175-177, 185 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , подану адвокатом Меюс Я.С. до ОСОБА_2 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог Шоста Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом залишити без руху, для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
Надати позивачу термін, але не більше 10 днів з дня отримання копії вказаної ухвали для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви. Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України - якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписанню суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Кошля
24.01.2025
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124653050 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
КОШЛЯ А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні