МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 945/1411/24
Провадження 1-кс/945/7/25
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
20 січня 2025 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 травня 2024 року за № 12024153260000052, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, -
встановив:
Дізнавач СД ВП №5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, за погодженням з прокурором Миколаївської окружної прокуратури, звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 травня 2024 року за № 12024153260000052, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи клопотання, дізнавач та прокурор посилаються на те, що у провадженні сектору дізнання відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 26.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, за фактом скоєння шахрайства відносно ОСОБА_3 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.05.2024 до ЧЧ ВП №5 Миколаївського РУП в Миколаївській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що 21.05.2024 невстановлена особа, під приводом продажу відеокарти марки «ASUS» моделі RTX4060TI, на інтернет сайті « ІНФОРМАЦІЯ_3 » заволоділа грошовими коштами заявника в сумі 12200 грн., які ОСОБА_4 перерахував зі своєї банківської картки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 на банківський рахунок невстановленої особи - банківська картка НОМЕР_2 через функцію « ІНФОРМАЦІЯ_3 » доставка.
Під час допиту в якості потерпілого, ОСОБА_4 повідомив, що у нього у користуванні знаходиться банківська карта ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 . Так, 21.05.2024 потерпілий ОСОБА_4 зайшов на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та побачив оголошення про продаж відеокарти марки «ASUS» моделі RTX4060TI. Після чого потерпілий ОСОБА_5 , зацікавився даним товаром та здійснив оформлення вище вказаного товару. Потерпілий перейшов за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_3 » доставка, вказав свої повні анкетні дані, обрав відділення ІНФОРМАЦІЯ_5 , та після чого надав реквізити своєї банківської карти за № ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , а також суму - 12200 грн. Через декілька днів, потерпілий отримав посилку з ІНФОРМАЦІЯ_5 та забрав її до свого місця мешкання, після чого виявив, що у картонній коробці де повинна була міститись відеокарта, знаходиться пісок.
Дізнавач, за погодженням з прокурором, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю і перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення даної інформації у відділенні ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 ,, а саме: роздруківки руху грошових коштів у національній та іноземній валюті з зазначенням дати, відправників і одержувачів платежів, а також призначення платежів, загальної суми платежів за кожний день з 21.05.2024 по 01.06.2024, коду ЄДРПОУ та і.п.н., найменування контрагентів, МФО банків, найменування банків, по картковому рахунку № НОМЕР_5 , відкритому у ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 ; документів, які надавались особою при відкритті рахунку; грошових чеків з моменту відкриття рахунку по теперішній час; договорів на дистанційне банківське обслуговування при наявності; фото та відеофайлів, щодо зняття коштів з банкоматів за карткою № НОМЕР_5 , які зберігаються в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 ; в разі наявності інформації щодо виходів через інтернет-мережу та транзакцій в системі онлайн-банкінгу за даними рахунками - час та ір-адреси з яких вони здійснювалися.
Необхідність надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 , вмотивована тим, що в цій установі перебувають оригінали документів, що мають значення для справи та для встановлення місцезнаходження осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
Дізнавач у судове засідання не прибув; про дату та час розгляду клопотання повідомлений.
Представник банківської установи у судове засідання не прибув без повідомлення причин.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) неявка вказаних осіб не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши надані письмові докази, слідчий суддя дійшов такого.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відомості, які можуть становити банківську таємницю, є охоронюваною законом таємницею (п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України Про банки і банківську діяльність інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.
Банківською таємницею,зокрема,є:відомості пробанківські рахункиклієнтів,у томучислі кореспондентськірахунки банківу Національномубанку України; інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, вчинені ним правочини (п. 1, 2 ч. 2 ст. 60 Закону України Про банки і банківську діяльність).
Отже, відомості, які перебувають у володінні ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 містять охоронювану законом таємницю.
Частинами 5, 6 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Під час судового розгляду клопотання встановлено, що відомості стосовно виписок про рух грошових коштів, відомості про мобільні пристрої, з яких здійснювалося адміністрування банківських карт, перебувають в ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 , і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Дані документи містять охоронювану законом таємницю, при цьому, дізнавачем та прокурором доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
У той же час, дізнавачем та прокурором не обґрунтовано проміжок часу, на який вони просять суд, надати доступ до документів, які містять інформацію про надання банківських послуг, а тому в цій частині клопотання є необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, а відтак клопотання дізнавача, погоджене з прокурором, є таким, що підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131-132, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання дізнавача СД відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, погоджене з прокурором Миколаївської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 травня 2024 року за № 12024153260000052, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, задовольнити частково.
Надати дізнавачам СД ВП №5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення даної інформації у відділенні ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- роздруківки руху грошових коштів у національній та іноземній валюті з зазначенням дати, відправників і одержувачів платежів, а також призначення платежів, загальної суми платежів за кожний день з 21.05.2024 по 25.05.2024 (включно), коду ЄДРПОУ та і.п.н., найменування контрагентів, МФО банків, найменування банків, по картковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритому у ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- документів, які надавались особою при відкритті рахунку;
- грошових чеків з моменту відкриття рахунку по теперішній час;
- договорів на дистанційне банківське обслуговування при наявності; фото та відеофайлів, щодо зняття коштів з банкоматів за карткою № НОМЕР_1 , які зберігаються в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), який розташований за адресою: АДРЕСА_1 ;
- в разі наявності інформації щодо виходів через інтернет-мережу та транзакцій в системі онлайн-банкінгу за даними рахунками - час та ір-адреси з яких вони здійснювалися.
В іншій частині - відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом одного місяці з дня її постановлення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
20.01.2025
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124662441 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Шаронова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні